24/05/2026
Ogłoszenia duszpasterskie 24 maja 2026r.:
W dniu dzisiejszym przeżywamy wydarzenie, w którym Duch Święty zstąpił na zgromadzonych uczniów i rozpalił w nich Boży ogień, ogień miłości, mający moc przemieniania. Lęk zniknął, serce poczuło nową siłę i zaczęli mówić otwarcie w taki sposób, aby wszyscy mogli zrozumieć przesłanie o Jezusie Chrystusie, który umarł i zmartwychwstał. Niech ta uroczystość ożywi także w każdym z nas działanie i dary Ducha Świętego! . Osoby będące w stanie łaski uświęcającej za odmówienie lub odśpiewanie hymnu: „ o Stworzycielu Duchu, przyjdź” mogą dzisiaj uzyskać odpust zupełny.
Cieszymy się z tegorocznej I Komunii Świętej dla sześciorga dzieci. Otaczamy je naszą modlitwą i serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców do przeżywania Białego Tygodnia.
Kalendarz liturgiczny nadchodzącego tygodnia:
Poniedziałek – Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Jutro II Dzień Zielonych Świąt. Uroczystość NMP. Matki Kościoła., Głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej. Msze o 9.00 i 18.20
Wtorek – św. Filipa Neri
Czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej
25 maja przypada 32 r. rocznica śmierci pierwszego biskupa drohiczyńskiego, Władysława Jędruszuka. Polećmy go w modlitwie Bogu.
25 maja to także dzień modlitw o świętość życia kapłanów. W Drohiczynie spotkanie kapłanów o 11.00.
26 maja to Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach i tych żyjących i także tych zmarłych.
W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
Dziękuję za sprzątnięcie kościoła rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza i dekoracje kościoła
Za tydzień w sobotę na godz. 9.00 do sprzątnięcia kościoła zapraszam:
Klaudiusz Wesołek, Anna Szymczak, Waldemar Czekuć, Zofia Sajewicz, Krzysztof Kazimierczuk, Dariusz Stańczyk, Robert Skuza, Daniel i Bartosz Hec, Weronika Dąbrowska, Joanna Zgrabka, Agnieszka Tomaszewska, Jerzy Kesner. Małgorzata Frańczak, Janusz Kazberuk, Bogdan Krajewski, Joanna Świątek, Elżbieta Szatyłowicz, Alicja Białas, Irena Borucińska, Tomasz Siemieniuk, Krzysztof Pęczek, Mirosław Rytel, Monika Dubiel – Zińczuk, Dorota Ardziak, , Kazimierz Ruskowiak, Eryk Pakuła Anita Radosiuk, Sylwia Bartos, Joanna Paczuska, Marzena Strojna, Mirosław Sterniczuk, Wiesława Piłat, Renata Korszak, Zbigniew Sterniczuk, Renata Górska, Grażyna Buczyńska, Wiesław Zarzycki, Monika Piłat, Grażyna Roszkowska – Cyrkun, Wiesław Perzyk, Mirosław Akonom, Janusz Podoliński, Zdzisław Zakrzewski, Maria Bartos, Roksana Anikiej, Mariusz Wasiluk, Wiesława Sanda, Urszula Szymczak, Zdzisław Ptaszyński, Krystyna, Robert Seta, Zenon Skuza, Ewelina Skuza – Kuryło,
Dzisiaj pod kościołem dzieci z naszej gminy zbierają pieniądze na wakacyjny wyjazd na Międzynarodową Parafiadę Dzieci i Młodzieży do Warszawy. Dzieci będę reprezentować naszą parafię. Koszt wyjazd to około 13 tysięcy złotych. Z 1,5 % zebraliśmy 2 tys. Brakuje 11 tysięcy złotych. Dziękujemy serdecznie za każdą złotówkę.
Zapraszamy codziennie na majowe na godz. 18.00. W niedziele o 11.00