02/02/2026
Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego 🙏
W tradycji polskiej obchodzimy też święto Matki Bożej Gromnicznej i z tej okazji poświęciliśmy świece dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej.
🙏Wraz z druhami OSP modliliśmy się o zbawienie duszy, wieczny odpoczynek i dar Nieba dla zmarłego druha Władysława.
„Świątynia światłem gromnic płonie, I myśl ulata, gdzie pokory kwiat, Nad burze, gromy, ciemne tonie, I nad niedole ludzkich, biednych chat. Świątynia w blaskach świec jaśnieje, I ufnie błaga cały polski lud: Pokoju otwórz nam wierzeje Na szczęście, chwałę, nowych czasów cud!”