10/05/2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2026 r.
1. Wczoraj i dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Uroczystość pierwszej Komunii Świętej. A, najbliższy tydzień dla dzieci, które po raz pierwszy przyjęły Chrystusa do serca, będzie to tzw. biały tydzień. Będą one uczestniczyły każdego dnia do czwartku włącznie we Mszy św. Pierwsza grupa czyli dzieci, które przyjęły pierwszą Komunię w sobotę o godz. 16.00, a druga grupa o godz. 16.45. W czwartek na zakończenie będzie wręczenie pamiątkowych obrazków.
2. I Komunia dla dzieci ze Szkoły Specjalnej, w sobotę na Mszy św. o godz. 11.00 w kościele. Dlatego od poniedziałku zapraszamy te dzieci i rodziców codziennie na nabożeństwo majowe i Mszę św. o godz. 18.00.
3. Dziś w naszej parafii, jak zapowiadaliśmy, gościmy przedstawiciela Fundacji Orla Straż. Dawid Czyż opowie nam o pomocy, jaką Orla Straż niesie ofiarom wojen i terroryzmu min w Nigerii, Iraku czy Demokratycznej Republice Konga. Po Mszy św, będzie możliwość zadania pytań gościowi, oraz wsparcia Fundacji ofiarą do puszek. Bóg zapłać za wsparcie i wrażliwość.
4. We wtorek tradycyjnie zapraszamy na katechezę po Mszy św., o godz. 18.40 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, medytacją o miłosierdziu Bożym, oraz indywidualnym błogosławieństwem.
5. W środę, 13-go maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Uroczystości Fatimskie. O godz. 9.00 Msza Święta dla osób chorych i starszych z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po południu rozpoczniemy o godz. 17.30 nabożeństwem majowym, następnie o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą i po Mszy świętej wyruszymy z figurą Matki Bożej Fatimskiej tradycyjną trasą naszej fatimskiej procesji. Serdecznie zapraszamy.
6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele gospodarcze i duszpasterskie. Za wszelkie ofiary składane i złożone do tej pory, mówimy serdeczne Bóg zapłać.
7. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja odbędzie się w niedzielę, 17-go maja i rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00.
8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu, którzy będą głosili Słowo Boże i zbierali ofiary na Seminarium.
9. W tym tygodniu wspominamy, w czwartek św. Macieje Apostoła, a w sobotę św. Andrzeja Bobolę, prezbitera i męczennika – patrona Polski.
10. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, odbędzie się w piątek po Mszy św. o godz. 18.30.
11. Przez cały miesiąc maj odprawiamy nabożeństwa majowe do Matki Bożej o godz. 17.30 w kościele i o godz. 20.30 przy studzience.
12. Gorąco zachęcamy do sięgania i czytania katolickiej prasy: Tygodnik NIEDZIELA. Jest także nasza parafialna gazetka Pallotti.
13. Wdzięczni Bogu za dar Eucharystii, którą przyjęły nasze dzieci, prośmy Go o wparcie i potrzebną łaskę.
Wasi Duszpasterze