26/05/2026
ODPUST MARYJNY
W niedzielę 24 maja 2026 roku nasza wspólnota parafialna przeżywała doroczny odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Był to szczególny czas modlitwy, wdzięczności i radości ze wspólnego świętowania patronalnej uroczystości naszej parafii.
Uroczystej Sumie odpustowej przewodniczył ks. Przemysław Witkowski, dyrektor Centrum Medialnego Diecezji Toruńskiej. Wraz z nim Mszę Świętą koncelebrowali: ks. Edwin Miller z Chełmna, ks. Tomasz Recki z Przeczna oraz ks. Tadeusz Kozłowski, proboszcz naszej parafii.
Serdeczne podziękowanie kieruję do ks. Przemysława za wygłoszone piękne i głębokie kazanie, które umocniło naszą wiarę i przypomniało o szczególnej opiece Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych nad naszym życiem i całą wspólnotą parafialną.
Po zakończeniu Eucharystii odmówiona została litania loretańska, a następnie odbyła się uroczysta procesja eucharystyczna dookoła kościoła, podczas której daliśmy publiczne świadectwo naszej wiary i przywiązania do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom i gościom za liczny udział w tej pięknej uroczystości. Wyrażam wdzięczność wszystkim kapłanom za wspólną modlitwę i obecność. Dziękuję dzieciom komunijnym, dzieciom niosącym poduszki oraz sypiącym kwiatki, osobom niosącym feretron, baldachim i krzyż. Słowa wdzięczności kieruję również do ministrantów, pani kościelnej i pani organistki za zaangażowanie i piękną oprawę liturgii.
Serdeczne „Bóg zapłać” składam pani na plebani oraz wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do przygotowania i godnego przeżycia tegorocznego odpustu parafialnego. Dziękuję za dary na stół.
Niech Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych wyprasza wszystkim potrzebne łaski, pokój serca i Boże błogosławieństwo.