23/05/2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
24.05.2026 r.
1. Dziękujemy za złożony dziś dar materialny na potrzeby Archidiecezji. Za tydzień kolekta
na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy.
2. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu. Dziś przypada Dzień modlitw za Kościół w Chinach.
3. W poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorego.
4. Od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego (8 tydzień zwykły, rok II). Jest to „czas wzrostu Kościoła”, kiedy to karmiąc się Słowem Bożym i Eucharystią, wypełniając swoje obowiązki i praktykując miłość, Lud Boży pielgrzymuje do swojego ostatecznego celu.
5. We wtorek 26 maja w Dzień Matki o godzinie 8.00 zapraszamy na Mszę św. za wszystkie Matki naszej parafii – żyjące i zmarłe.
6. W piątek 5 czerwca odwiedzimy naszych starszych i chorych parafian z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
7. W sobotę 30 maja o godzinie 10.00 zapraszamy na Mszę św. do Najświętszego Serca Pana Jezusa za wstawiennictwem Św. Jana Nepomucena, z podziękowaniem za wszelkie otrzymane łaski, za dar życia i dar powołania, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie i Bożą opiekę na dalsze lata kapłańskiej służby dla ks. kanonika Alfreda Szkróbki z okazji 60. rocznicy święceń kapłańskich.
8. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Wymarsz o godzinie 7.00. Serdecznie zapraszamy cały „męski świat” naszej parafii.
9. W 21-tym numerze Gościa Niedzielnego o tym, że nie możemy przestać modlić się o powołania. Za tydzień nowy numer Gościa Extra. W zakrystii jest jeszcze Historia Kościoła.
10. Prosimy Was o przygotowanie ołtarzy i przystrojenie trasy procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 4 czerwca br. Na procesję wyruszymy po Mszy św. o godzinie 8.00. Ołtarz I przy Grocie Lourdzkiej (budują członkowie Róż Różańcowych). Ołtarz II przy Kwiaciarni Casablanca (budują Parafianie). Ołtarz III przy boisku wielofunkcyjnym (budują rodzice ministrantów). Ołtarz IV przy POKiS-ie (budują Harcerze). Tematy ołtarzy nawiązują do bieżącego roku duszpasterskiego: „Uczniowie-Misjonarze”. Zapraszamy do wspólnego świadectwa przynależności do Chrystusa.
11. Zapraszamy do udziału w dekanalnej pieszej pielgrzymce do Częstochowy w dniach 5-7 czerwca. Szczegóły na plakacie w gablocie.
12. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary, również na konto parafialne ING Bank Śląski nr 81 1050 1230 1000 0002 0310 2272 i na tacaonline.pl.
„Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię.” Ps 104
Radości, miłości, cierpliwości i pokoju!