25/04/2026
25 kwietnia to dzień imienin księdza Jarosława Glonka, naszego proboszcza w Bystrej Podhalańskiej.
Na Mszy św. o godz 18, Rada Parafialna w imieniu wszystkich wiernych oraz przedstawiciele wielu grup wspólnotowych złożyły drogiemu Solenizantowi życzenia. „Czcigodny Księże Proboszczu Jarosławie, nasz Drogi Solenizancie!
W tym uroczystym dniu Twoich imienin, my – wszyscy zgromadzeni na dzisiejszej Eucharystii pragniemy stanąć obok Ciebie z darem wspólnej modlitwy i słowami wdzięczności. Dziękujemy Panu Bogu za to, że postawił Cię na naszej drodze jako pasterza parafii w Bystrej Podhalańskiej.
Jako osoby trwające w codziennej modlitwie za Twoje kapłaństwo, szczególnie doceniamy Twoją pasterską troskę o godność Eucharystii i duchowy wzrost naszej wspólnoty.
Życzymy Ci, Drogi Księże Jarosławie, aby
Jezus Chrystus, któremu codziennie oddajesz swoje dłonie i serce, umacniał Cię swoją łaską.
Aby każda sprawowana Msza święta była dla Ciebie źródłem pokoju, a Duch Święty prowadził Cię prostymi drogami do świętości.
Aby radość z owoców pracy duszpasterskiej nigdy nie gasła, a świadomość naszego modlitewnego wsparcia była dla Ciebie umocnieniem w chwilach trudu.
Wśród naszych beskidzkich szczytów, pod opieką Matki Bożej, życzymy Ci przede wszystkim dobrego zdrowia, ludzkiej życzliwości oraz sił do realizacji wszystkich zamierzeń – zarówno tych duchowych, jak i materialnych, podejmowanych dla dobra naszej parafii.
Niech Twój patron, św. Jarosław, wyprasza Ci u Boga wszelkie potrzebne dary, a Twoja posługa będzie dla nas wszystkich czytelnym znakiem Bożej miłości.
Szczęść Boże, Księże Proboszczu!”
Po Mszy św. wszyscy stanęli do pamiątkowego zdjęcia, a następnie spotkali się na plebanii.