23/05/2026
OGŁOSZENIA PARAFIALNE - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
1. Za zrobienie porządku w świątyni oraz strojenia kościoła „Bóg zapłać”, w tym tygodniu prosimy do sprzątania według kolejki.
Dziś kończy się Okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
2. W tygodniu czcimy następujących świętych:
a/ poniedziałek --- Święto Matki Kościoła. Msze święte o 7.00, 9.00 i 18.00 z nabożeństwem majowym, we Wróblowej o 16.30.
b/ wtorek --- Wspomnienie Świętego Filipa Nereusza.
c/ W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będziemy modlić się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
d/ piątek --- Wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
3. Codziennie Msza święta i Nabożeństwa majowe o godz. 18.00, we Wróblowej o 16.30.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed Mszą świętą.
4. Do nabycia prasa katolicka: Mały Gość niedzielny dla dzieci, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
5. Na światło złożyła Róża Św. Jana Chrzciciela Jana Mikoś, Róża Św. Katarzyny Bożeny Maguda.
6. W dniu 31 maja 2026 odbędzie się IX Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Salentyńskiej w Dębowcu. Program: 14:30 - Zbiórka
i przemarsz strażaków do Sanktuarium godz. 15:00 - Uroczysta Eucharystia godz. 16:30.
7. W tym roku Procesja Bożego Ciała będzie wiodła z Kościoła w stronę Nadola, Domu Ludowego i w kierunku Kościoła. Ołtarze przygotowują:
I u Państwa Bochnowskich --- UJAZD MACHOWA
II u Państwa Biernackich --- MŁYNY I RÓWNIE.
III koło Domu Ludowego --- NADOLE .
IV przy Kościele --- ZAKOŚCIELE
8. Zagospodarowana została skarpa przy drodze na Zakościele i stara kotłownia od strony parkingu. Przycięcie wszystkich krzewów wokół kościoła i plebani, nasadzenie nowych roślin, zakup materiałów ogrodniczych (folia, ziemia itp.) i robocizna to koszt 20 tyś. złotych. 7 tyś złotych złożone przez rodziców dzieci bierzmowanych i pierwszokomunijnych jako ich dar dla parafii, zostało dołożone do tej kwoty. Bóg zapłać. Frezowanie pni – 1.100 zł. Zakup klonów 2.400 zł i kołków 660 zł.
9. Po uzyskaniu zgody ks. Biskupa Ordynariusza i wszelkich pozwoleń administracyjnych ruszyła budowa sanitariatów przy parkingu parafialnym. Wykonawcą stanu surowego (pod dach) jest Firma Budowlana Dom-Rem-Bud pana Krzysztofa Czubernata z Jodłowej. Kierownikiem budowy jest pani Anna Smoleń.
Koszty dotychczasowej inwestycji przedstawiają się następująco:
- Projekt budynku wraz z wszystkimi instalacjami Architekci W23 Jasło – 15.000 zł.
- Geodeta – 900 zł.
- Stal (pręty zbrojeniowe) – 5.800 zł.
- Pustaki – 12.000 zł.
- Styropian – 1.740 zł.
- Deski – 2.120 zł.
- Wykonanie instalacji kanalizacyjnej wraz z materiałami – 3.900 zł.
- Beton do tej pory 13,25 m3 – końcowa ilość i kwota będzie podana po zalaniu stropu
Dziękuję Panu Wójtowi i pracownikom Urzędu Gminy za uporządkowanie placu pod budowę, pomoc w pracach bieżących przy nowym budynku i wokół kościoła. Panu Sołtysowi za pomoc w organizacji i zaangażowanie przy tej inwestycji. Wszak sanitariaty z pomieszczeniem gospodarczym mają służyć wszystkim mieszkańcom naszej miejscowości i przybyłym gościom. Składki na cele parafialne będą przeznaczane w całości na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.
--------------------------------
Wróblowa
1. Za zrobienie porządku w świątyni „Bóg zapłać” .
Dziś kończy się Okres Wielkanocny. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.
2. W tygodniu czcimy następujących świętych:
a/ poniedziałek --- Święto Matki Kościoła. Msze święte o 7.00, 9.00 i 18.00 z Nabożeństwem majowym we Wróblowej o 16.30.
b/ wtorek --- Wspomnienie Świętego Filipa Nereusza.
c/ W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Będziemy modlić się za kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
d/ piątek --- Wspomnienie Świętej Urszuli Ledóchowskiej.
3. Codziennie Msza święta i Nabożeństwa majowe we Wróblowej o 16.30.
We wtorek 26 maja o godz. 16.00, w kościele we Wróblowej akademia z okazji Dnia Matki, po akademii Msza święta i nabożeństwo majowe. Zapraszamy wszystkich na 16.00, żeby nie przeszkadzać wchodząc w czasie trwania akademii.
4. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela.
5. W dniu 31 maja 2026 odbędzie się IX Diecezjalna Pielgrzymka Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Salentyńskiej w Dębowcu. Program: 14:30 - Zbiórka i przemarsz strażaków do Sanktuarium, 15:00 - Uroczysta Eucharystia, 16:30.
6. Zagospodarowana została skarpa przy drodze na Zakościele i stara kotłownia od strony parkingu. Przycięcie wszystkich krzewów wokół kościoła i plebani, nasadzenie nowych roślin, zakup materiałów ogrodniczych (folia, ziemia itp.) i robocizna to koszt 20 tyś. złotych. 7 tyś złotych złożone przez rodziców dzieci bierzmowanych i pierwszokomunijnych jako ich dar dla parafii, zostało dołożone do tej kwoty. Bóg zapłać. Frezowanie pni – 1.100 zł. Zakup klonów 2.400 zł i kołków 660 zł.
Dar rodziców dzieci z Wróblowej w kwocie 2.100 zł. będzie przeznaczony na potrzeby Kościoła Filialnego we Wróblowej. Bóg zapłać.
7. Po uzyskaniu zgody ks. Biskupa Ordynariusza i wszelkich pozwoleń administracyjnych ruszyła budowa sanitariatów przy parkingu parafialnym. Wykonawcą stanu surowego (pod dach) jest Firma Budowlana Dom-Rem-Bud pana Krzysztofa Czubernata z Jodłowej. Kierownikiem budowy jest pani Anna Smoleń.
Koszty dotychczasowej inwestycji przedstawiają się następująco:
- Projekt budynku wraz z wszystkimi instalacjami Architekci W23 Jasło – 15.000 zł.
- Geodeta – 900 zł.
- Stal (pręty zbrojeniowe) – 5.800 zł.
- Pustaki – 12.000 zł.
- Styropian – 1.740 zł.
- Deski – 2.120 zł.
- Wykonanie instalacji kanalizacyjnej wraz z materiałami – 3.900 zł.
- Beton do tej pory 13,25 m3 – końcowa ilość i kwota będzie podana po zalaniu stropu
Dziękuję Panu Wójtowi i pracownikom Urzędu Gminy za uporządkowanie placu pod budowę, pomoc w pracach bieżących przy nowym budynku i wokół kościoła. Panu Sołtysowi za pomoc w organizacji i zaangażowanie przy tej inwestycji. Wszak sanitariaty z pomieszczeniem gospodarczym mają służyć wszystkim mieszkańcom naszej miejscowości i przybyłym gościom. Składki na cele parafialne będą przeznaczane w całości na ten cel. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.