Grupa Fioletowa Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

Grupa Fioletowa Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę Grupa pielgrzymkowa dekanatu Sławkowskiego Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z diecezji Sosnowieckiej Przewodnicy grupy:

● 1995r. - ks. Dawid Kuczek.

Tadeusz Barczyk - założyciel Grupy Fioletowej
● 1996r. - 1998r. - ks. Piotr Niedziela
● 1999r. - ks. Kazimierz Szczęsny
● 2000r. - ks. Zenon Ptak
● 2001r. - ks. Gerard Małodobry
● 2002r. - 2003r. - ks. Mariusz Smentek
● 2004r. - ks. Tomasz Kos - uczestnicy zostali połączeni z grupą Biało-zieloną
● 2005r. - 2009r. - organizatorem i przewodnikiem grupy był ks. Dziękujemy i pozdrawiamy. Mamy n

adzieję, że spotkamy się na pątniczym szlaku.
● Od 2010r. - 2012r. przewodnikiem Naszej grupy był ks. Tomasz Pasternak.
● Od 2013r. przewodnikiem grupy został ks. Grzegorz Ziental
● Od 2014r. Grzegorz Morawiec ● Od 2015r. - 2019r. Przewodnikiem grupy i organizatorem został ks. dziekan Sylwester Kulka. ● W 2020r. w związku z zagrożeniem pandemią COVID-19 ks. biskup Grzegorz kaszak odwołał pielgrzymkę diecezji sosnowieckiej. ● Od 2021r. organizatorem i przewodnikiem grupy został ponownie ks. dziekan Sylwester Kulka, któremu towarzyszył ks. Tadeusz Maj. Podczas pielgrzymki trzeba zorganizować służby porządkowe, kwatermistrzowskie, medyczne, transport, osoby, które grają oraz przygotowujące posiłek na noclegu dla całej grupy. Najwięcej pracy i serca w początkowych latach istnienia grupy wkładały w jej tworzenie - Aneta Balicka, Beata Cieślik, Marcin Janota, Marcin Kalembka, Tomasz Kalembka, Gabriela Lamberska, Marta Lorek, Jerzy Perek, Adrian Piętka - obecnie już ksiądz, Piotr Skubis, Paweł Szreter, Zbigniew Urbański, pani Teodozja Wisła oraz Wojciech Wisła. Pomagali im przyjaciele i znajomi, którzy należeli do poszczególnych służb. W kolejnych latach istnienia osoby te dalej należały do grupy i uczestniczyły w przygotowaniach. Zaczęły ją tworzyć i uczestniczyć w jej organizacji nowe - pani Jadwiga Bogacka, pan Jarosław, który jest odpowiedzialny za przewóz bagaży, Bartosz Popkiewicz, Joanna Puczyńska, Katarzyna Puczyńska, pani Bogusława Skubis, Mariusz Skubis, Piotr Szlęzak, Mateusz Kłębek. Większość z tych osób co roku ponownie wyrusza szlakiem pielgrzymki tworząc, organizując i towarzysząc innym. Wspierają oni swoim doświadczeniem i przeżyciami z lat poprzednich innych pielgrzymów. Na ich twarzach zawsze jest widoczny życzliwy uśmiech, który zachęca innych i pomaga w drodze, a także da się usłyszeć od nich dobre słowo, które pomaga przeciwstawić się trudom i przeciwnościom jakie każdy napotyka na szlaku. Grupa pielgrzymkowa to nie tylko służby, to przedewszystkim pielgrzymi - osoby które podejmują trud wyruszenia na szlak, którzy z wiarą podążają do domu naszej Matki, aby jej złożyć podziękowania za łaski jakie otrzymują, a także przedstawić prośby, które niosą w swoich sercach. To dzięki nim grupa pielgrzymkowa jest tak liczna, rozśpiewana, radosna i wspaniała, tworzy ona grupę przyjaciół i znajomych, a dzięki tak wielkiemu zżyciu wszystkich osób ze sobą, tworzy jakby drugą rodzinę, do której chce się wracać co roku, choćby na te kilka dni, by móc znów podjąć trud pielgrzymki. Spotkamy się i wyruszymy ponownie na kolejnej pielgrzymce. Pozdrawaimy i dziękujemy wszystkim uczestnikom:)"

Kochani 💜, wczoraj po niedzielnej Mszy Świętej po godzinie 16 odbyło się spotkanie popielgrzymkowe. Już tradycyjnie w me...
01/09/2025

Kochani 💜,
wczoraj po niedzielnej Mszy Świętej po godzinie 16 odbyło się spotkanie popielgrzymkowe. Już tradycyjnie w menu były ziemniaki pieczone. Spotkanie uświetnili ks. Bp. Piotr Skucha wraz z ks. Piotrem oraz ks. Tadeusz Maj.
Spotkanie było jednocześnie swoistym powitaniem w naszej wspólnocie parafialnej ks. Andrzeja Krupę, który od paru dni sprawuje funkcję wikariusza naszej parafii.

Udało się! Zakończyliśmy tegoroczne pielgrzymowanie oddając pokłon Matce. A teraz krótkie podsumowanie statystyczne: ✅W ...
13/08/2025

Udało się! Zakończyliśmy tegoroczne pielgrzymowanie oddając pokłon Matce.
A teraz krótkie podsumowanie statystyczne:

✅W grupie Fioletowej pielgrzymowało 112 pątników
✅Najstarsza pątniczka to nasza siostra Jadzia (72l), najmłodszy pątnik to Kubuś (5 miesięcy)
✅Grupa Fioletowa pielgrzymowała w intencji pokoju na świecie i o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne
✅W naszej grupie pielgrzymowało 2 kapłanów, ksiądz Wojciech i ksiądz Sylwester!

Przed nami ostatnia prosta w drodze do Jasnogórskiej Pani  💜🪻
13/08/2025

Przed nami ostatnia prosta w drodze do Jasnogórskiej Pani 💜🪻

Dzisiejszy dzień zwieńczony jest grupowym ogniskiem i kielbaskami- to już taka nasza pielgrzymkowa tradycja. Jest to już...
12/08/2025

Dzisiejszy dzień zwieńczony jest grupowym ogniskiem i kielbaskami- to już taka nasza pielgrzymkowa tradycja. Jest to już przedostatni dzień pielgrzymki, a ostatni nocleg.

Właśnie zakończyła się ostatnia Msza Święta w drodze. Już jutro o 19 odbędzie się Msza Święta na Jasnej Górze! 💜
12/08/2025

Właśnie zakończyła się ostatnia Msza Święta w drodze. Już jutro o 19 odbędzie się Msza Święta na Jasnej Górze! 💜

Dzisiaj podczas przemarszu uczestniczyliśmy we Mszy świętej pod przewodnictwem ks. biskupa Artura Ważnego, następnie uda...
11/08/2025

Dzisiaj podczas przemarszu uczestniczyliśmy we Mszy świętej pod przewodnictwem ks. biskupa Artura Ważnego, następnie udaliśmy się w dalszą drogę ku Złotemu Potokowi gdzie czekały już na nas już tradycyjnie, ziemniaki pieczone. Obecnie w kapicy trwa adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz koncert religijnych pieśni w wykonaniu zespołu TEDEUM.

10/08/2025

Kochani, kolejny dzień za nami! 💜

No i wyruszyli… atrakcjom nie ma końca tańce, śpiewy, radość w sercach i na twarzach a na niebie pokazy lotnicze i balon...
09/08/2025

No i wyruszyli… atrakcjom nie ma końca tańce, śpiewy, radość w sercach i na twarzach a na niebie pokazy lotnicze i baloniada! Pierwszy dzień pielgrzymki już prawie za nami i to już ###IV Pieszej Pielgrzymki Ziemi Olkuskiej Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę. Kolejny raz na szlaku pielgrzymim powielają FIOLETOWE flagi!
Dziękujemy za poczęstunek Panią z naszych Kół Gospodyń Wiejskich! 💜💒💟
Fot. Tadeusz Żurek, portal Olkusz Nasze Miasto.

20/08/2024

🚑DZIĘKUJEMY !!!🚑
Grupa Fioletowa Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

Jeszcze kilka zdjęć z wejścia na Jasną Górę 💜
16/08/2024

Jeszcze kilka zdjęć z wejścia na Jasną Górę 💜

Po raz kolejny doszliśmy na Jasną Górę! Zanieśliśmy przed obraz Matki Boskiej nasze intencje, nie zapomnieliśmy również ...
13/08/2024

Po raz kolejny doszliśmy na Jasną Górę! Zanieśliśmy przed obraz Matki Boskiej nasze intencje, nie zapomnieliśmy również o was w naszych modlitwach. Dziękujemy Wam za wsparcie. Do zobaczenia za rok kochani!
💜💜💜💜

Adres

Ulica Główna
Bolesław
32-329

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Grupa Fioletowa Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij