Tadeusz Barczyk - założyciel Grupy Fioletowej
● 1996r. - 1998r. - ks. Piotr Niedziela
● 1999r. - ks. Kazimierz Szczęsny
● 2000r. - ks. Zenon Ptak
● 2001r. - ks. Gerard Małodobry
● 2002r. - 2003r. - ks. Mariusz Smentek
● 2004r. - ks. Tomasz Kos - uczestnicy zostali połączeni z grupą Biało-zieloną
● 2005r. - 2009r. - organizatorem i przewodnikiem grupy był ks. Dziękujemy i pozdrawiamy. Mamy n
adzieję, że spotkamy się na pątniczym szlaku.
● Od 2010r. - 2012r. przewodnikiem Naszej grupy był ks. Tomasz Pasternak.
● Od 2013r. przewodnikiem grupy został ks. Grzegorz Ziental
● Od 2014r. Grzegorz Morawiec ● Od 2015r. - 2019r. Przewodnikiem grupy i organizatorem został ks. dziekan Sylwester Kulka. ● W 2020r. w związku z zagrożeniem pandemią COVID-19 ks. biskup Grzegorz kaszak odwołał pielgrzymkę diecezji sosnowieckiej. ● Od 2021r. organizatorem i przewodnikiem grupy został ponownie ks. dziekan Sylwester Kulka, któremu towarzyszył ks. Tadeusz Maj. Podczas pielgrzymki trzeba zorganizować służby porządkowe, kwatermistrzowskie, medyczne, transport, osoby, które grają oraz przygotowujące posiłek na noclegu dla całej grupy. Najwięcej pracy i serca w początkowych latach istnienia grupy wkładały w jej tworzenie - Aneta Balicka, Beata Cieślik, Marcin Janota, Marcin Kalembka, Tomasz Kalembka, Gabriela Lamberska, Marta Lorek, Jerzy Perek, Adrian Piętka - obecnie już ksiądz, Piotr Skubis, Paweł Szreter, Zbigniew Urbański, pani Teodozja Wisła oraz Wojciech Wisła. Pomagali im przyjaciele i znajomi, którzy należeli do poszczególnych służb. W kolejnych latach istnienia osoby te dalej należały do grupy i uczestniczyły w przygotowaniach. Zaczęły ją tworzyć i uczestniczyć w jej organizacji nowe - pani Jadwiga Bogacka, pan Jarosław, który jest odpowiedzialny za przewóz bagaży, Bartosz Popkiewicz, Joanna Puczyńska, Katarzyna Puczyńska, pani Bogusława Skubis, Mariusz Skubis, Piotr Szlęzak, Mateusz Kłębek. Większość z tych osób co roku ponownie wyrusza szlakiem pielgrzymki tworząc, organizując i towarzysząc innym. Wspierają oni swoim doświadczeniem i przeżyciami z lat poprzednich innych pielgrzymów. Na ich twarzach zawsze jest widoczny życzliwy uśmiech, który zachęca innych i pomaga w drodze, a także da się usłyszeć od nich dobre słowo, które pomaga przeciwstawić się trudom i przeciwnościom jakie każdy napotyka na szlaku. Grupa pielgrzymkowa to nie tylko służby, to przedewszystkim pielgrzymi - osoby które podejmują trud wyruszenia na szlak, którzy z wiarą podążają do domu naszej Matki, aby jej złożyć podziękowania za łaski jakie otrzymują, a także przedstawić prośby, które niosą w swoich sercach. To dzięki nim grupa pielgrzymkowa jest tak liczna, rozśpiewana, radosna i wspaniała, tworzy ona grupę przyjaciół i znajomych, a dzięki tak wielkiemu zżyciu wszystkich osób ze sobą, tworzy jakby drugą rodzinę, do której chce się wracać co roku, choćby na te kilka dni, by móc znów podjąć trud pielgrzymki. Spotkamy się i wyruszymy ponownie na kolejnej pielgrzymce. Pozdrawaimy i dziękujemy wszystkim uczestnikom:)"