Parafia pw. św Antoniego Padewskiego w Boguszy

Parafia pw. św Antoniego Padewskiego w Boguszy Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Parafia pw. św Antoniego Padewskiego w Boguszy, Kościół katolicki, Bogusza 55, Bogusza.

PIELGRZYMKA I WYJAZD W TATRY – SŁOWACJA 🏔️​Szukasz chwili wytchnienia, duchowego umocnienia i pięknych górskich widoków?...
27/05/2026

PIELGRZYMKA I WYJAZD W TATRY – SŁOWACJA 🏔️
​Szukasz chwili wytchnienia, duchowego umocnienia i pięknych górskich widoków? Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy wyjazd, który połączy modlitwę z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury!
​📅 KIEDY: 27 czerwca (sobota)
💰 KOSZT: ok. 150 zł (w cenie przewidziany jest posiłek!)
​🗺️ W programie wyjazdu:
​1️⃣ Litmanowa (Słowacja) – odwiedzimy urokliwe miejsce objawień Matki Bożej (Góra Zvir), gdzie poznamy historię orędzia Niepokalanej Czystości i zyskamy czas na osobistą modlitwę.
2️⃣ Szczyrbskie Pleso (Štrbské Pleso) – przejedziemy w Tatry Wysokie na spacer wokół jednego z najpiękniejszych i najbardziej znanych jezior w regionie.
3️⃣ Górski spacer – trasa prowadzi bezpieczną, utwardzoną drogą (czas przejścia to ok. 1,5 godziny w jedną stronę), więc wyjazd jest doskonałą propozycją dla każdego!
​📞 Zapisy i informacje:
​Liczba miejsc jest ograniczona! Zgłoszenia przyjmuje pan Bronisław Lizoń pod numerem telefonu:
👉 451 633 858
​Nie zwlekaj, zabierz rodzinę, znajomych i spędź tę sobotę z nami. Udostępnij ten post dalej, aby informacja dotarła do jak najszerszego grona! 🤝

👩‍👧‍👦❤️ W Dniu Matki – wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia:Zdrowia 🌸, Bożego Błogosławieństwa 👑, Opieki ...
26/05/2026

👩‍👧‍👦❤️ W Dniu Matki – wszystkim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia:

Zdrowia 🌸, Bożego Błogosławieństwa 👑, Opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy 🛡️🙏 oraz wszelkiej wdzięczności od swoich dzieci i szacunku! 💐🎁

​🌹✨ Upraszajmy naszym Mamom potrzebne im łaski 🕊️, by mogły dobrze wypełniać swoją misję miłości 💖💗.

​🕯️🌌 A dla tych, które już Pan powołał do wspólnoty ze sobą w niebie ☁️✨, prośmy o Boże miłosierdzie i wieczny odpoczynek... 🖤🙏✨

JUBILEUSZ 25-LECIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KSIĘDZA PROBOSZCZAKochana Rodzino i Współbracia w kapłaństwie, Drodzy Moi Parafia...
25/05/2026

JUBILEUSZ 25-LECIA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KSIĘDZA PROBOSZCZA

Kochana Rodzino i Współbracia w kapłaństwie, Drodzy Moi Parafianie, Przyjaciele!

Stając dziś przed Wami w progu srebrnego jubileuszu, z pełną pokorą, pragnę powtórzyć proste:

„Za to, co było – dziękuję. Na to, co będzie – tak. Wziąłem, co mi dałeś. Wezmę, co mi dasz.”

Dokładnie 26 maja 2001 roku, przyjąłem Chrystusowe wezwanie: „Duc in altum” – „Wypłyń na głębię”. Wtedy, 25 lat temu, Ty Panie poprowadziłeś mnie drogą, której scenariusza nie mogłem przewidzieć. Ta głębia okazała się oceanem łaski, ale i wielką przygodą wiary, która wiodła mnie przez Żeleźnikową, Łapczycę, Krynicę-Zdrój św. Antoniego, Dębicę św. Jadwigi, Czermną, aż po Boguszę.

Dobry Boże, Dziękuję Ci dziś za chwile pełne światła: za zdrowie, radość duszpasterską, za chwile „świętości”, w których czułem Twoją wyraźną obecność. Dziękuję Ci także za „chleb, herbatę, krzesło” – za zwyczajną codzienność, w której tak cicho się objawiasz.

Ale dziękuję Ci również za chwile trudu: za chorobę, poczucie ludzkiej słabości, za chwile samotności i „noc ciemną”, które uczyły mnie, że to nie moja siła, ale Twoja łaska mi wystarczy.

Przez te wszystkie lata brałem z Twojej ręki to, co mi dawałeś – wino radości i krew ofiary. Dzisiaj, patrząc w przyszłość, mówię Twojej świętej woli ponowne, dojrzałe: TAK. Wezmę, cokolwiek mi dasz, bo wiem, że Twoja miłość nigdy nie zawodzi.

Kapłaństwo nie dzieje się w próżni. Przez ostatnie ćwierć wieku Bóg mówił do mnie i kształtował mnie właśnie poprzez Was. Byliście i jesteście dla mnie żywą Ewangelią. Rodzice, bracia, rodzina, kapłani, przyjaciele, parafianie.

Z całego serca dziękuję za Waszą obecność w chwilach, gdy było „dużo” i gdy było „mało”. Dziękuję za ramię w ramię niesione troski, za wspólne budowanie wspólnoty, za Waszą niesamowitą wyrozumiałość dla moich ludzkich słabości i za to, że podnosiliście mnie na duchu swoją wiarą.

Za to, że dzieliliście ze mną swoją codzienność i wieczność – od radosnych chwil Chrztów świętych, przez sakramenty małżeństwa, aż po bolesne pożegnania na cmentarzach. Dziękuję za każde dobre słowo, za modlitwę, która była moim niewidzialnym pancerzem, i za to, że pozwoliliście mi być Waszym pasterzem, a często po prostu – bratem.

Wkraczając w kolejny etap mojej służby, z synowską miłością wołam: Dobry Boże, błogosław moim Rodzicom. Błogosław moim Braciom i ich Żonom. Błogosław Kapłanom i tym wszystkim, wśród których wzrastałem, pracowałem i pracuję. Niech Twoje błogosławieństwo spocznie na Parafianach, Przyjaciołach i Dobroczyńcach, którzy wspierają mnie w kapłańskiej posłudze.

Matce Najświętszej oraz świętemu Antoniemu Padewskiemu zawierzam moją dalszą kapłańską służbę.

Za wszystko, za to, co ulotne i za to, co wieczne: DZIĘKUJĘ.

Na koniec proszę Was o jedno – nie przestawajcie się za mnie modlić. Módlcie się, abym potrafił każdego dnia, z taką samą pieśnią na ustach, mówić Bogu i drugiemu człowiekowi: „Tak, tak, tak”.

23/05/2026

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 24 maja 2026

- Dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy.
- Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w tę dzisiejszą niedzielę modlimy się też za Kościół w Chinach.
- Dziś razem z wami pragnę świętować 25 rocz. moich Święceń Kapłańskich. Chcę dziękować Bogu za dar Kapłaństwa i możliwość służenia Jemu i wam wszystkim. Proszę was o modlitwę.
- Jutro tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. o 7.00 i 18.00.
- Przypominam o nabożeństwach majowych, które w naszej świątyni sprawujemy codziennie o godz. 18.00 po Mszy Świętej. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
- We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na Eucharystię i nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 18.00, podczas którego przez wstawiennictwo, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu. Wspomnienie Świętego Filipa Neri, kapł.
- W czwartek, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu.
- W piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziew.
- W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Pamiętajmy, że uroczystość ta kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej.
- W przyszłą niedzielę ostatnie nabożeństwo Majowe o godz. 15.00 będzie przy kapliczce na Bacówce
- Godzinki w tym tygodniu proszę o poprowadzenie różę pani Stanisławy Ślipek.

Msze św. Ks. Józef 25-31.05.26 г
Pon.7.00. + Kazimierza Kmak - od Anny i Wojciecha Kmak

18.00. + Marii Laskosz

Wt. 18.00. W int. Piotra Wańczyk o zdr. op. B. potrz. laski wstawiennictwo M.B.

Śr. 18.00. O szczęśliwe zdanie egzaminów, op. M.B., potrz. łaski B.

Czw. 18.00. + Kazimierza Kmak/gregorianka/.

Piąt. 18.00. + Kazimierza Kmak gr. /poza parafią

Sob. 18.00. + Kazimierza Kmak gr.

Niedz. 8.00. + Kazimierz Kmak. gr

10.00. + Zofia i Alojzy Rola.

Ks. Proboszcz

Poniedziałek - Matki Kościoła
7:00 O powrót do zdrowia dla Stefana
18:00 + Halina Orzechowska
Wtorek 18:00 + Genowefa i Władysław Górka
Środa 18:00 + Ludwika i Jan Michalik
Czwartek 18:00 + Stanisława Tadeusz i Stanisław Smoleń
Piątek 18:00 + Tadeusz Gawlik
Sobota 18:00 + Mariola Sroka
Niedziela 8:00 W int. Mariusza Górki z ok. 50 rocz. ur. na podz. za łaski z pr. o Boże błog. i op. Matki Bożej
10:00 + Eugeniusz Zając w rocz. śm.

Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych rekolekcjach Ruchu Światło-Życie, tzw. Oazach. Rekolekcje organizow...
21/05/2026

Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w wakacyjnych rekolekcjach Ruchu Światło-Życie, tzw. Oazach. Rekolekcje organizowane są dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Oazy odbywają się w duchu modlitwy, wspólnoty i radości. Terminy, miejsca oraz szczegółowe informacje dotyczące zapisów są na stronie tarnow-oaza.pl), (Link do strony z zapisami: https://tarnow-oaza.pl/zapisy-na-oazy-wakacyjne-2026),

Oazy wakacyjne to nie tylko czas odpoczynku i radości wspólnoty, ale przede wszystkim okazja do pogłębienia relacji z Chrystusem, doświadczenia życia sakramentalnego i odkrywania swojego miejsca w Kościele. Wielu uczestników wraca z rekolekcji duchowo umocnionych, często podejmując dalszą posługę w parafii.

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w lso, (ministranci i lektorzy) organizowane...
21/05/2026

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w lso, (ministranci i lektorzy) organizowane są oazy. Zachęcam do zapoznania się z terminami. Może któryś ministrant czy lektor chciałby na taką Oazę pojechać.

16/05/2026

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 17 maja 2026

- Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce.
- Zmiana tajemnic w różach kobiet i młodzieży.
- W najbliższy poniedziałek, 18 maja, wspominamy 106. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za dar jego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił. Wpatrujmy się też w jego święte życie, aby na jego wzór każdego dnia być bliżej Pana Boga. W tym dniu wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapł.
- W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę.
- Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w tę nadchodzącą niedzielę modlimy się też za Kościół w Chinach. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się radością Chrystusowego Kościoła.
- W przyszłą niedzielę razem z wami pragnę świętować 25 rocz. moich Święceń Kapłańskich. Chcę dziękować Bogu za dar Kapłaństwa i możliwość służenia Jemu i wam wszystkim. Proszę was o modlitwę.
- Przypominam o nabożeństwach majowych, które w naszej świątyni sprawujemy codziennie o godz. 18.00. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
- Bóg zapłać za ofiary w kopertach na ogrodzenie cmentarza.
- Bardzo dziękuję również kolejnym rodzinom za ofiary na sprzątanie i dekoracje naszych kościołów
- Godzinki w tym tygodniu proszę o poprowadzenie różę pani Marii Siedlarz.
- Ksiądz Dziekan serdecznie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci św. Rity w Nowym Sączu, które w tym roku będą w dniach 22 do 24 maja 2026 r. Główna uroczystość odpustowa będzie 24 maja 2026 r. o godz. 11.00 pod przewodnictwem Ks. prof. Wojciecha Węgrzyniaka z Krakowa

Msze św. Ks. Józef 18.05-24.05. 2026 r.

Pon.18.00. + Kazimierza Kmak - od Haliny i Józefa Michalik.

Wt. 18.00. + Kazimierza Kmak - od Barbary i Jana Dobosz.

Śr. 18.00. + Kazimierza Kmak - od Krystyny i Roberta Gajewskich:

Czw.18.00. + Kazimierza Kmak - od Wiesławy i Józefa Balcer.

Piąt.18.00. + Kazimierza Kmak - od Teresy i Andrzeja Kmak.

Sob.18.00. O zdr. bł. B. op., M.B. dla Joli i Wojciecha i całej rodz.

Niedz. 8.00. + Katarzyna i Marian Migacz.

10.00. O zdr. bł. B. op. M.B. w 25 rocz. święc. kapł. Ks. Prob. z int. Parafian

Ksiądz Proboszcz

Poniedziałek 18:00 + Bogdan Zając w rocz. śm.

Wtorek 18:00 + Cecylia Poręba w rocz. śm.

Środa 18:00 + Zofia i Henryk Homoncik - od wnuka z rodz.

Czwartek 18:00 + Stanisława Ptaszkowska

Piątek 18:00 + Bernadetta i Stefan Gołyźniak

Sobota 18:00 +Katarzyna i Marian Migacz

Niedziela 8:00 + Anna Kruczek Władysława Świder

10:00 Dziękczynna z pr. o Boże błog. op. Matki Bożej dla wnuków - od dziadków

Dzisiaj rozpoczęły się tak zwane Dni Krzyżowe, czyli 3 dni podczas których modlimy się o urodzaje, obfite plony, dobrą p...
11/05/2026

Dzisiaj rozpoczęły się tak zwane Dni Krzyżowe, czyli 3 dni podczas których modlimy się o urodzaje, obfite plony, dobrą pogodę i błogosławieństwo dla pracy na roli.

🤍 I Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 🤍​Dzisiaj o godzinie 10:00 w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy piękną u...
10/05/2026

🤍 I Rocznica Pierwszej Komunii Świętej 🤍

​Dzisiaj o godzinie 10:00 w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy piękną uroczystość. Dzieci, które rok temu po raz pierwszy przystąpiły do Stołu Pańskiego, dziś dziękowały za dar Eucharystii i Bożą opiekę przez miniony rok. 🙏✨

​Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom wytrwałości w wierze. Niech Pan Jezus zawsze mieszka w Waszych sercach i daje Wam siłę do czynienia dobra! 🕊️🌿

09/05/2026

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY - 10 maja 2026

- Zmiana tajemnic w różach mężczyzn, za tydzień w różach kobiet i młodzieży.
- W poniedziałek o godz. 14.30 odbędzie się egzamin dla uczniów kl. VII dopuszczający do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Egzamin będzie w salce katechetycznej. Proszę, by młodzież ubrała się na galowo, niech obecny będzie jeden z rodziców. Otoczmy tę młodzież nasza modlitwą, jak również młodzież kl. VIII zdającą w tych dniach egzaminy końcowe.
- W poniedziałek rozpoczniemy Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi oraz Świętych podczas procesji błagalnych będziemy prosili o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.
- W czwartek święto Świętego Macieja Apostoła.
- Od piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
- W sobotę przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
Jest to dzień imienin biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, otoczmy go naszą modlitwą.
- W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
-Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je po Mszy Św. o godz. 18.00. Dziś o godz. 15.00. Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
- Bóg zapłać za ofiary z ubiegłej niedzieli na ogrodzenie cmentarza.
- Bardzo dziękuję również kolejnym rodzinom za ofiary na sprzątanie i dekoracje naszych kościołów
- Godzinki w tym tygodniu proszę o poprowadzenie różę pani Małgorzaty Poręba.
- Maryi – Wychowawczyni powołań kapłańskich i Matce kapłanów w osobistych modlitwach polecajmy też przygotowujących się do przyjęcia święceń diakonatu oraz święceń kapłańskich w naszej diecezji. Niech wytrwale idą za głosem Boga i z odwagą podejmą drogę swego powołania, uświęcając samych siebie i wszystkich, do których zostaną posłani.

Msze św. Ks. Józef 11.05-17.05. 2026 r.

Pon.18.00. + Kazimierza Kmak od Marii i Stanisława Basiaga.

Wt. 18.00. + Kazimierza Kmak od Doroty i Tadeusza Mężyk.

Śr. 18.00. + Kazimierza Kmak od Anny i Andrzeja Król.

Czw. 18.00. + Kazimierza Kmak od Moniki i Leszka Pazgan.

Piąt. 18.00. + Kazimierza Kmak od Teresy i Stanisława Poręba.

Sob. 18.00. + Kazimierza Kmak od Marii i Józefa Kruczek

Niedz. 8.00. O. B. błogł. O op. M. B.o zdr. dla wnuka i w rodz. Karacz i Łazor

10.00. + Józefa Poręba.

Ks. Proboszcz

Poniedziałek 18:00 O Boże błogosławieństwo, sprzyjającą pogodę i dobre plony z naszych pól i ogrodów oraz o ochronę przed klęskami żywiołowymi dla mieszkańców Boguszy

Wtorek 18:00 O Boże błogosławieństwo sprzyjającą pogoda i dobre plony z naszych pól i ogrodów oraz ochronę przed klęskami żywiołowymi dla mieszkańców Boguszy

Środa 18:00 O Boże błogosławieństwo sprzyjającym pogodę i dobre plony z naszych plon i ogrodów oraz ochronę przed klęskami żywiołowymi dla mieszkańców Boguszy

Czwartek 18:00 + Maria i Tadeusz Homoncik w rocz. śm. Marii - od syna Romana

Piątek 18:00 + Wiesława(f) Piątek - od Marzeny i Andrzeja Górka

Sobota 15:00 Msza ślubna - Kamila Lupa - Krzysztof Cygnarowicz
18:00 + Stanisława(f) i Eugeniusz Radziak

Niedziela 8:00 W intencji wnuka o zdrowie i opiekę Matki Bożej
10:00 + Zofia Górka z ok. im.

Adres

Bogusza 55
Bogusza
33-334

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia pw. św Antoniego Padewskiego w Boguszy umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij