11/04/2026
Wspólnota Żarki to osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich Rodzice, a czasem całe rodziny oraz młode osoby – studenci, osoby pracujące i młode małżeństwa oraz nasz kapelan Ks.Jakub. Spotykamy się w parafii pw. Św. Józefa w Bielsku-Białej.
Naszą Wspólnotę Żarki tworzą osoby w wieku od 8 do 88 lat, których łączy wspólna Msza Święta, wspólne działanie, modlitwa, czas posiłku i zabawy, warsztaty, wspólne wakacje. To działanie daje nam wiele radości i wzruszeń. Nasi przyjaciele z niepełnosprawnością cały rok czekają w gotowości na wyjazd wakacyjny. Przy każdym spotkaniu pytają kiedy będzie obóz, o obozie opowiadają przez cały nstępny rok. Nie próżnujemy, każdy ze wspólnoty włączył się do pracy , abyśmy wszyscy mogli wyjechać latem razem. Dlatego przygotowaliśmy Dzień Głoszenia i Dzielenia w parafii na Złotych Łanach. Upieczone przez nas i przyjaciół ciasto zasili również nasz wyjazd, wykonaliśmy też nasze rękodzieła, którymi chętnie podzielimy się z darczyńcami. Takie momenty działania dla wspólnego dobra są niezwykle budujące we wspólnocie. Na obóz letni chcemy wyjechać w lipcu 2026 razem z naszymi przyjaciółmi z Komorowa z Rodzinnego Domu Pomocy. Spośród ósemki osób niepełnosprawnych tam mieszkających większość to sieroty, które tak bardzo oczekują na ten wakacyjny wyjazd. Dziękujemy serdecznie za każdy dar serca, który pomoże nam w realizacji tego wspólnotowego wakacyjnego wyjazdu. Z góry dziękujemy za Wasze wsparcie finansowe i także to modlitewne. My również obejmujemy Was naszą modlitwą.