Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej

Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej Młodzież działająca przy Cerkwi Prawosławnej w Polsce.

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i Całej Polski miała miejsce IV...
25/05/2026

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i Całej Polski miała miejsce IV edycja konkursu plastycznego ,,Mój koszyczek Wielkanocny”. 🎨

Konkurs skierowany był do młodszych bractwowiczy, uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków. 🏫

Wyjątkowo w tym roku starsi uczestnicy wykonywali kartki świąteczne w tematyce Święta Paschy, które następnie zostały powysyłane do diecezjalnych domów pomocy społecznej. 👵

Uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom konkursu „Mój koszyczek Wielkanocny 2026’’ miało miejsce podczas XLVII Paschalnej Pielgrzymki Młodzieży Prawosławnej na św. Górę Grabarkę.☦️

Ogromne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom konkursu, którzy zachwycili nas swoim talentem i starannością, opiekunom oraz rodzicom! ❤️

Dzisiaj Sakrament Małżeństwa przyjęła Aleksandra Jakoniuk - były członek Zarządu Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji...
17/05/2026

Dzisiaj Sakrament Małżeństwa przyjęła Aleksandra Jakoniuk - były członek Zarządu Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej.

Oli i Bartkowi życzymy, aby ich wspólna droga była pełna miłości i wzajemnego wsparcia, nawet w najtrudniejszych chwilach. Niech Bóg każdego dnia umacnia Wasze serca pokojem, nadzieją i radością płynącą ze wspólnego życia. 👰‍♀️🤵‍♂️

Многая лета! 🩷

Христос Воскресе! 😀Dziękujemy za tak licznie przesłanie prac! Na konkurs plastyczny ,,Mój Koszyczek Wielkanocny 2026” wp...
30/04/2026

Христос Воскресе! 😀

Dziękujemy za tak licznie przesłanie prac! Na konkurs plastyczny ,,Mój Koszyczek Wielkanocny 2026” wpłynęło około 50 rysunków w tym także Kartek Wielkanocnych, które zostały wysłane do Domów Opieki Diecezji Warszawsko-Bielskiej wykonanych przez młodszych bratczyków naszej diecezji. 🎨

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu: ⬇️

https://drive.google.com/file/d/1fSxIYsJxp2uuYHGDNbtw5CmITd2Otld1/view?usp=drivesdk

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim za nadesłanie prac! 🤗 W najbliższym czasie skontaktujemy się z uczestnikami w sprawie dyplomów i nagród. 🏅

Prace zwycięzców zamieszamy poniżej. ⬇️

Dom zakonny św. Katarzyny w Zaleszanach przyjmuje naszą młodzież podczas różnych wydarzeń takich jak Gowienija czy Obóz ...
22/04/2026

Dom zakonny św. Katarzyny w Zaleszanach przyjmuje naszą młodzież podczas różnych wydarzeń takich jak Gowienija czy Obóz Roboczy stanowiąc miejsce spokoju, wyciszenia w modlitwie oraz oderwania od rzeczywistości.

Zachęcamy was do wsparcia zbiórki kolejnego etapu powstawania nowej cerkwi w Zaleszanach oraz zapoznania się z materiałem filmowym. ☦️

W tym szczególnym czasie świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć Wam serdeczne życzenia płynące z głębi wiary ...
12/04/2026

W tym szczególnym czasie świąt Zmartwychwstania Pańskiego pragniemy złożyć Wam serdeczne życzenia płynące z głębi wiary i nadziei.

Niech tajemnica Paschy umacnia Was w przezwyciężaniu codziennych trudności, napełnia serca pokojem oraz prowadzi ku życiu w prawdzie i miłości.

Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was łaską pokoju, prowadzi ku duchowej odnowie oraz daje siłę do wytrwałego pożądania drogą prawdy i dobra.

Życzymy, aby nadchodzące dni były czasem wewnętrznego umocnienia, refleksji oraz odnajdywania trwałej nadziei w Bożej obecności.

Przewodnicząca Bractwa Młodzieży Prawosławnej
Diecezji Warszawsko - Bielskiej
Beata Kosacka
wraz z Zarządem

W Wielki Czwartek, rozpoczynający najgłębsze dni Wielkiego Tygodnia, zatrzymajmy się na chwilę, by w ciszy i skupieniu w...
09/04/2026

W Wielki Czwartek, rozpoczynający najgłębsze dni Wielkiego Tygodnia, zatrzymajmy się na chwilę, by w ciszy i skupieniu wejść w ten szczególny czas refleksji i modlitwy. ☦️

Udostępniamy link 💻 do retransmisji Wielkopostnego Spotkania Online „Połączeni w Wielkim Poście”, które poprowadził o. Dawid Martyniuk, wikariusz parafii pw. św. Jana Klimaka w Warszawie, na temat ,,Przez Krzyż do Życia - droga miłości do bliźniego’’.

Niech te słowa będą dla nas inspiracją i umocnieniem na nadchodzące dni 🙏

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji pierwszego spotkania z cyklu „Połączeni w Wielkim Poście” organizowanego przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji ...

Wkraczając w Wielki Tydzień, zatrzymajmy się na chwilę, by jeszcze głębiej przeżyć ten wyjątkowy czas refleksji, modlitw...
06/04/2026

Wkraczając w Wielki Tydzień, zatrzymajmy się na chwilę, by jeszcze głębiej przeżyć ten wyjątkowy czas refleksji, modlitwy i duchowego przygotowania. ☦️

Udostępniamy link 💻 do retransmisji Wielkopostnego Spotkania Online „Połączeni w Wielkim Poście”, które poprowadził Jego Ekscelencja Jerzy Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński.
Tematem spotkania było: Serce cierpliwe zamiast osądzającego - ku radości Zmartwychwstania.

Niech te słowa będą dla nas inspiracją i umocnieniem na nadchodzące dni 🙏

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji pierwszego spotkania z cyklu „Połączeni w Wielkim Poście” organizowanego przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji ...

Z błogosławieństwa Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w poprzedni we...
04/04/2026

Z błogosławieństwa Jego Eminencji, Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i całej Polski, w poprzedni weekend odbyły się Gowienija Wielkopostne na św. Górze Grabarce. ☦️

Grupa młodzieży zdecydowała się spędzić 3 dni w szczególnym okresie Wielkiego Postu z dala od codziennego życia, któremu często towarzyszy pośpiech, hałas oraz brak czasu. 🥰

Gowienija były idealnym miejscem do odpoczynku od codziennych obowiązków, gdzie uczestnicy mogli uczestniczyć w nabożeństwach, pomocy siostrom w monasterskich pracach, ale przede wszystkim przystąpić do sakramentów spowiedzi i Eucharystii. 😇

Podczas rekolekcji uczestnicy brali udział w spotkaniu z o. Pawłem Strelingowem na temat ,,Tam gdzie wiele kłopotów- Nadzieja w Bogu, to najpewniejsza gwarancja’’ 😊

Chcielibyśmy podziękować Fundacji Arhelan, za drogocenną pomoc w organizacji wydarzenia.

Dziękujemy za obecność dla wszystkich uczestników i do zobaczenia już wkrótce na przyszłych wydarzeniach! 🩷

⬇️⬇️⬇️

https://www.orthodox.pl/rekolekcje-mlodziezy-na-sw-gorze-grabarce/

W czasie Wielkiego Postu, a konkretnie 19 i 26 marca odbyły się spotkania online pod hasłem ,, Połączeni w Wielkim Pości...
30/03/2026

W czasie Wielkiego Postu, a konkretnie 19 i 26 marca odbyły się spotkania online pod hasłem ,, Połączeni w Wielkim Poście’’. ☦️

Pierwsze spotkanie poprowadził Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Jerzy, Arcybiskup Wrocławski i Szczeciński na temat ,, Serce cierpliwe zamiast osądzającego - ku radości Zmartwychwstania’’.

Drugie spotkanie poprowadził o. Dawid Martyniuk, wikariusz parafii pw. św. Jana Klimaka w Warszawie, na temat ,,Przez Krzyż do Życia - droga miłości do bliźniego’’.

Spotkania spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży, która aktywnie uczestniczyła w prelekcjach poprzez zadanie nurtujących ich pytań oraz uczestnictwie w wymianie myśli. 😊

Jeżeli nie mogłeś uczestniczyć w spotkaniach, nic straconego! Już niedługo podamy Wam informacje gdzie będzie można obejrzeć nagrania ze prelekcji! 🧑‍💻

Już niedługo rozpoczyna się Wielki Post. Z tego powodu zachęcamy Was do lektury nowości wydawniczej ,,Z Miasta Ja do Mia...
20/02/2026

Już niedługo rozpoczyna się Wielki Post. Z tego powodu zachęcamy Was do lektury nowości wydawniczej ,,Z Miasta Ja do Miasta Ty’’! ☦️

W miniony weekend wraz z Obchodami Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej 2026 odbyła się ,,Akcja Wspólny Transport Diec...
17/02/2026

W miniony weekend wraz z Obchodami Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej 2026 odbyła się ,,Akcja Wspólny Transport Diecezjalny’’! 🚌

W inicjatywie wzięło udział około 30 osób z Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Dubin oraz Siemiatycz. 🏙️

Dzięki inicjatywie młodzież mogła dojechać do Lublina i brać udział w Obchodach Światowego Dnia Młodzieży Prawosławnej, gdzie uczestniczyła m.in. w nabożeństwach, warsztatach oraz koncertach! 🎶

Chcielibyśmy również wyrazić ogromną wdzięczność za pomoc finansową w organizacji:
- Urzędowi Miasta Bielsk Podlaski ()
- Urzędowi Miasta Hajnówka (.wita)

Wsparcie samorządów miało ogromne znaczenie, ponieważ umożliwiło udział w obchodach również tym osobom, które miałyby trudności z samodzielnym zorganizowaniem dojazdu. Wspólny transport przyczynił się także do integracji i nawiązania nowych znajomości! 👥

Warto dodać iż naszą diecezję na Obchodach ŚDMP reprezentowała także młodzież z Warszawy składająca się z około 50 osób. Wyjazd nie odbyłby się bez zaangażowania warszawskich opiekunów duchowych. 🚌

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach! ❤️

Adres

Ulica Traugutta 5
Siemiatycze
17-100

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej:

Udostępnij