25/05/2026
Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy, Metropolity Warszawskiego i Całej Polski miała miejsce IV edycja konkursu plastycznego ,,Mój koszyczek Wielkanocny”. 🎨
Konkurs skierowany był do młodszych bractwowiczy, uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków. 🏫
Wyjątkowo w tym roku starsi uczestnicy wykonywali kartki świąteczne w tematyce Święta Paschy, które następnie zostały powysyłane do diecezjalnych domów pomocy społecznej. 👵
Uroczyste rozdanie nagród zwycięzcom konkursu „Mój koszyczek Wielkanocny 2026’’ miało miejsce podczas XLVII Paschalnej Pielgrzymki Młodzieży Prawosławnej na św. Górę Grabarkę.☦️
Ogromne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom konkursu, którzy zachwycili nas swoim talentem i starannością, opiekunom oraz rodzicom! ❤️