Bractwo Młodzieży Prawosławnej parafii św. Archanioła Michała

Bractwo Młodzieży Prawosławnej parafii św. Archanioła Michała Bractwo Młodzieży Prawosławnej działającej przy parafii św. Michała Archanioła w Bielsku Podlaskim

Dziś Nasze bractwowe spotkanie wyglądało nieco inaczej niż zwykle 😉 To wszystko za sprawą zbliżającego się święta parafi...
14/05/2026

Dziś Nasze bractwowe spotkanie wyglądało nieco inaczej niż zwykle 😉
To wszystko za sprawą zbliżającego się święta parafialnego. Dziś mogliśmy pomóc w pracach porządkowych przy kapliczce św. Mikołaja ☦️
Z tego miejsca chcemy Was również zaprosić na święto parafialne!
21.05.2026
17.00 Wieczernia
22.05.2026
7.00 Pierwsza Św. Liturgia
10.00 Druga Św. Liturgia

Kochani! Nasz pielgrzymkowy przyjaciel potrzebuje wsparcia! Każdy, kto brał udział w pielgrzymkach napewno zna Naszego r...
23/02/2026

Kochani! Nasz pielgrzymkowy przyjaciel potrzebuje wsparcia! Każdy, kto brał udział w pielgrzymkach napewno zna Naszego ratownika - Tomka. Tomek wiele razy okazał Nam wszystkim swoje wielkie serce ❤️ Teraz sam znalazł się w potrzebie! Link do zbiórki pod tekstem ⬇️

"Tomek od lat jest Ratownikiem Medycznym z powołania. Zawsze tam, gdzie ktoś walczy o zdrowie i życie. Bez względu na porę dnia, zmęczenie czy własne sprawy. Wielu z nas pewnie nawet nie wie, że to właśnie on pojawiał się przy łóżkach pacjentów w najtrudniejszych chwilach, niosąc spokój, fachową pomoc i nadzieję.

Na co dzień pełni dyżury w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, ratując życie w sytuacjach, w których liczą się sekundy. Gdy wybuchła wojna, pojechał pomagać na Ukrainę. Gdy powódź zabierała ludziom dorobek życia, był wśród tych, którzy nieśli wsparcie powodzianom. Nigdy nie pytał, czy warto. Po prostu działał.

W nocy z 18 na 19, podczas gdy Tomek był na dyżurze, wydarzyła się tragedia. Dom, w którym mieszkał i opiekował się swoją starszą babcią, spłonął doszczętnie. Ogień zabrał wszystko. Dach nad głową, rzeczy codziennego użytku, dokumenty, cały dobytek."

https://zrzutka.pl/nfn27k?fbclid=IwdGRjcAQJg75jbGNrBAlDx2V4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHp-2SU8LR2H5jZKuDqkM26qmsDWAzEJ12XLa4tvfOzrx0040At46NTSieVDN_aem_RX_mXsna7TAaM5B8Y_mxTA

Pomóżmy Tomkowi stanąć na nogi po tragediiTomek od lat jest Ratownikiem Medycznym z powołania. Zawsze tam, gdzie ktoś walczy o zdrowie i życie. Bez względu na porę dnia, zmęczenie czy własne sprawy. Wielu z nas pewnie nawet nie wie, że to właśnie on pojawiał się przy łóżkach pacje...

Z okazji radosnych i pełnych światła świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby Narodzenie naszego Pana Jezusa Chrystusanapełn...
06/01/2026

Z okazji radosnych i pełnych światła świąt Bożego Narodzenia życzymy, aby Narodzenie naszego Pana Jezusa Chrystusa
napełniło serca pokojem, nadzieją i prawdziwą radością 🎄

Niech Betlejemska Gwiazda rozświetla codzienne drogi, a miłość Boga, który stał się Człowiekiem, umacnia w wierze, jedności
i wzajemnej życzliwości.

Niech ten święty czas przyniesie duchowe odnowienie,pokój w rodzinach oraz błogosławieństwo w każdym dniu Nowego Roku.

Bractwo Młodzieży Prawosławnej parafii
Św. Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim

Dziś Nasze bractwo uczestniczyło w Przedświątecznym spotkaniu bractw dekanatu bielskiego 🎄❤️ Po molebniu, który odbył si...
04/01/2026

Dziś Nasze bractwo uczestniczyło w Przedświątecznym spotkaniu bractw dekanatu bielskiego 🎄❤️

Po molebniu, który odbył się w cerkwi Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim udaliśmy się do restauracji "Podlasianka" gdzie mieliśmy okazję porozmawiać o wspólnych planach oraz dalszych działaniach bractwa 🩵

To była wspaniała okazja dla integracji bractw oraz miłych rozmów ❤️
Dziękujemy organizatorom!

Fot. Irena Łozowik

Dziś dzień pełen wrażeń 😁 Po kolędowaniu w szpitalu pomagaliśmy w pieczeniu prosfor. Ojciec Paweł opowiedział nam o trad...
26/12/2025

Dziś dzień pełen wrażeń 😁
Po kolędowaniu w szpitalu pomagaliśmy w pieczeniu prosfor. Ojciec Paweł opowiedział nam o tradycjach i znaczeniu prosfory w Liturgii.

Po raz kolejny wszystkie Bielskie bractwa odwiedziły Bielski Szpital 🎄Z kolędą na ustach pozdrowiliśmy pacjentów, którzy...
26/12/2025

Po raz kolejny wszystkie Bielskie bractwa odwiedziły Bielski Szpital 🎄
Z kolędą na ustach pozdrowiliśmy pacjentów, którzy święta spędzają poza domem ❤️
Wszystkim życzymy szybkiego powrotu oraz dziękujemy za ten wspaniały dzień ❤️

W dniu dzisiejszym odbyło się Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej. W całym w...
25/10/2025

W dniu dzisiejszym odbyło się Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej. W całym wydarzeniu uczestniczyły przedstawicielki naszego bractwa. 😀 Zaczęliśmy od Boskiej Liturgii w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach, którą sprawował Biskup Supraski Andrzej, a następnie tuż po śniadaniu rozpoczęliśmy obrady w Hali widowiskowo-sportowej. Po udanych dyskusjach udaliśmy się na wspólny obiad. 😀

W dniu dzisiejszym wraz z członkami innych bractw oraz z ich duchownymi opiekunami wybraliśmy się do Odrynek, aby pomóc ...
04/10/2025

W dniu dzisiejszym wraz z członkami innych bractw oraz z ich duchownymi opiekunami wybraliśmy się do Odrynek, aby pomóc w pracach przygotowawczych na zimę. Na koniec wspólnie rozpaliliśmy ognisko, przy którym miło spędziliśmy czas.🌳🍂😀

“Na górze przemieniłeś się, i uczniowie na ile pojąć mogli, chwałę Twoją ujrzeli, Chryste Boże; by widząc Ciebie krzyżow...
15/09/2025

“Na górze przemieniłeś się, i uczniowie na ile pojąć mogli, chwałę Twoją ujrzeli, Chryste Boże; by widząc Ciebie krzyżowanego zrozumieli Twe dobrowolne cierpienia. Światu zaś głosili, że Ty jesteś prawdziwie jaśniejącą Światłością Ojca.”📖

XLI Piesza Pielgrzymka z Bielska Podlaskiego na Św. Górę Grabarkę przeszła do historii. Przez 3 dni pogoda dopisywała i ani razu nie zmokliśmy. W tym roku po raz kolejny pobiliśmy rekord frekwencji - było nas aż ponad 500 osób, co nas bardzo cieszy, ale też przysparza nie małego zawrotu głowy.🤯

Chcieliśmy podziękować dla wszystkich pielgrzymów i tych najstarszych, ale i tych najmłodszych za wspólny trud pielgrzymowania. Dziękujemy bardzo naszemu Władyce Grzegorzowi za Jego arcypasterskie błogosławieństwo i modlitwę oraz towarzyszenie nam pierwszego dnia. Dziękujemy również Ojcom duchownym za obecność i opiekę duchową.☦️

W szczególności dziękujemy naszym dobroczyńcom, którzy pomogli nam sprawnie zorganizować pielgrzymkę:
🔸Urząd Miasta Bielsk Podlaski
🔸Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Maksbud Pan Jan Miniuk - Dyrektor Naczelny
🔸Ramidrew pan Radosław Bielski
🔸firma Stal-Gas Pan Piotr Kozłowski
🔸Kors Meble pan Jerzy Korszaczuk
🔸Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej
🔸firma Klink
🔸wszystkich indywidualnych darczyńców❤️

Dziękujemy również wszystkim kierowcom, służbie porządkowej, służbie medycznej, osobom kierującym ruchem oraz dzielnym tragarzom naszych głośników.💪

Aby umilić czas do kolejnej pielgrzymki załączamy “krótką” fotorelację 📸

Do zobaczenia za rok!
Spasi Hospodi☦️

15/09/2025
“Na górze przemieniłeś się, i uczniowie na ile pojąć mogli, chwałę Twoją ujrzeli, Chryste Boże; by widząc Ciebie krzyżow...
15/09/2025

“Na górze przemieniłeś się, i uczniowie na ile pojąć mogli, chwałę Twoją ujrzeli, Chryste Boże; by widząc Ciebie krzyżowanego zrozumieli Twe dobrowolne cierpienia. Światu zaś głosili, że Ty jesteś prawdziwie jaśniejącą Światłością Ojca.”📖

XLI Piesza Pielgrzymka z Bielska Podlaskiego na Św. Górę Grabarkę przeszła do historii. Przez 3 dni pogoda dopisywała i ani razu nie zmokliśmy. W tym roku po raz kolejny pobiliśmy rekord frekwencji - było nas aż ponad 500 osób, co nas bardzo cieszy, ale też przysparza nie małego zawrotu głowy.🤯

Chcieliśmy podziękować dla wszystkich pielgrzymów i tych najstarszych, ale i tych najmłodszych za wspólny trud pielgrzymowania. Dziękujemy bardzo naszemu Władyce Grzegorzowi za Jego arcypasterskie błogosławieństwo i modlitwę oraz towarzyszenie nam pierwszego dnia. Dziękujemy również Ojcom duchownym za obecność i opiekę duchową.☦️

W szczególności dziękujemy naszym dobroczyńcom, którzy pomogli nam sprawnie zorganizować pielgrzymkę:
🔸Urząd Miasta Bielsk Podlaski
🔸Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Maksbud Pan Jan Miniuk - Dyrektor Naczelny
🔸Ramidrew pan Radosław Bielski
🔸firma Stal-Gas Pan Piotr Kozłowski
🔸Kors Meble pan Jerzy Korszaczuk
🔸Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej
🔸firma Klink
🔸wszystkich indywidualnych darczyńców❤️

Dziękujemy również wszystkim kierowcom, służbie porządkowej, służbie medycznej, osobom kierującym ruchem oraz dzielnym tragarzom naszych głośników.💪

Aby umilić czas do kolejnej pielgrzymki załączamy “krótką” fotorelację 📸

Do zobaczenia za rok!
Spasi Hospodi☦️

Adres

Adama Mickiewicza 36
Bielsk Podlaski
17-100

Godziny Otwarcia

17:30 - 19:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Bractwo Młodzieży Prawosławnej parafii św. Archanioła Michała umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Bractwo Młodzieży Prawosławnej parafii św. Archanioła Michała:

Udostępnij