Parafia pw. Wszystkich Świętych w Biechowie

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Biechowie Strona parafii ma na celu informować parafian o bieżących wydarzeniach, nowych inicjatywach oraz relacjonować poszczególne aktywności.

28/12/2025
Bóg się narodził! „Ten sam Jezus jest dzisiaj obecny we wszystkich, których nikt nie potrzebuje, którzy do niczego nie s...
25/12/2025

Bóg się narodził!

„Ten sam Jezus jest dzisiaj obecny we wszystkich, których nikt nie potrzebuje, którzy do niczego nie są przydatni, których się nie leczy, którzy są głodni, nadzy i nie mają domu… Udzielcie dachu nad głową bezdomnemu Chrystusowi i przemieńcie domowe ognisko na dom pokoju, radości i miłości, troszcząc się o każdego spośród waszej rodziny lub po prostu o bliźnich.”

Matka Teresa z Kalkuty

Księże Wojciechu Wielu Łask Bożych i dużo zdrówka! Serdecznie trzymamy kciuki! 💐💐
09/11/2025

Księże Wojciechu Wielu Łask Bożych i dużo zdrówka! Serdecznie trzymamy kciuki! 💐💐

Dzień Papieski! Dziękujemy za piękny gest naszym parafianom 😍
13/10/2025

Dzień Papieski! Dziękujemy za piękny gest naszym parafianom 😍

Relacji zdjęciowych ciąg dalszy…
19/08/2025

Relacji zdjęciowych ciąg dalszy…

Huczne dożynki parafii Biechów w Wójczy!Trzeba przyznać otwarcie, że mieszkańcy Biechowa i Wójczy wiedzą jak się robi pr...
19/08/2025

Huczne dożynki parafii Biechów w Wójczy!
Trzeba przyznać otwarcie, że mieszkańcy Biechowa i Wójczy wiedzą jak się robi prawdziwe, tradycyjne i takie z „przytupem” dożynki wiejskie.
17 lipca br., mieszkańcy parafii Biechów uroczyście obchodzili Święto Plonów. Tradycyjnie, udekorowane ciągniki, bryczka konna i liczni mieszkańcy zgromadzili się w samo południe w i wokół kościoła parafialnego. Mszę Świętą, dziękczynną za zebrane plony koncelebrował biskup ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski wraz z proboszczem ks. Kajetanem Burzyńskim.
Mieszkańcy wykonali kilka dużych wieńców dożynkowych, przygotowali imponujące kosze z plonami i piękne bukiety polnych kwiatów. Sformowano barwny korowód i po przejściu wokół kościoła rozpoczęła się Masza Święta. Podczas kazania ks. Biskup podkreślił trud pracy rolnika, który pomimo mechanizacji gospodarstw nadal wymaga przemyślanych działań, ciężkiej pracy fizycznej i zmagania się z różnymi problemami.
Po części obrzędowej, zaproszono starostów dożynek - Marzenę Nutowicz z Biechowa, Leszka Studziżura z Piestrzca, Biskupa kieleckiego oraz ks. Kajetana, do pięknej, klasycznej bryczki na dwa konie. Wieńce i kosze zostały ułożone na przyczepach ciągników. Sformowana kolumna podążyła w kierunku placu dożynkowego naprzeciwko OSP w Wójczy. Tu wokół wspaniałych witaczy uczestnicy dożynek prezentowali wspaniałe wieńce, kosze z plonami, a także przedstawili tradycyjny pokaz krojenia chleba.
Organizatorzy podziękowali za wspólne świętowanie: księdzu Biskupowi Janowi Piotrowskiemu, Członkini Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Anicie Koniusz, Burmistrzowi Krzysztofowi Eliaszowi wraz z Radnymi Gminnymi (Michał Kumon, Tomasz Kozłowski, Jan Nowicki), Przewodniczącemu rady Arturowi Czubowi, Henryce Komasara, Szczepanowi Starościakowi, Staroście Buskiemu Jerzemu Kolarzowi wraz z radnymi Powiatowymi (Olga Nalepa, Robert Fortuna), Przewodniczącemu Rady Powiatu Wiesławowi Skopowi. Parafia Biechów obejmuje swoim zasięgiem część gminy Solec-Zdrój stąd mile przyjęta była obecność wójta gminy Solec-Zdrój Piotra Kality oraz radnych: Elżbiety Mazur i Renaty Domańskiej.
W centralnym miejscu wspomnianego placu dożynkowego ustawiono scenę i miejsca na dożynkowe wieńce. Obok ustawiono zróżnicowane dmuchańce, strzelnicę, tarczę punktową dla młodych piłkarzy, stanowiska z rysowankami, wykonywania bransoletek, malowania twarzy. Były też namioty z swojskimi przysmakami KGW w Wójczy, KGW w Piestrzu oraz OSP Wójeczka. Dla ochłody serwowano lody, były stragany z zabawkami. Dla organizatorów to było stanowczo za mało, dlatego przeprowadzono zabawę z wyrzutem kolorów i Piana Party. Dodatkowo były przygotowane zawody z piłkami i konkurs wiedzy dotyczący historii Wójczy. Wspomniany imprezowy „przytup” został osiągnięty podczas zabawy tanecznej z aż kilkoma zespołami: kapelą Kamila Połonka z Potoka Wielkiego, zespołem ludowym Pacanowianie, zespołem IMPRESS oraz gwiazdy wieczoru Mariusza Kalagi. Warto również wspomnieć, krótki występ 95-letniego mieszkańca Wójczy Jana Wawro, który mimo zaawansowanego wieku nadal potrafi zagrać na skrzypcach zasłyszane kilkadziesiąt lat temu utwory.
Organizatorami dożynek byli Radna Gminy Pacanów Justyna Gałka, znakomicie odnajdująca się w roli konferansjerki Aleksandra Kaczor oraz oaza spokoju - Robert Maliga.
Organizatorzy wiedząc, że tak duże przedsięwzięcie potrzebuje znacznego wsparcia, serdecznie dziękują: jednostkom straży za pomoc w przygotowaniu: OSP Wójcza, OSP Wójeczka i OSP Piestrzec. Podziękowania za pracę na rzecz dożynek dla członków KGW Wójcza - za ich piękne ozdoby, które uświetniały plac dożynkowy. Za wspaniałe stoiska KGW Piestrzec, OSP Wójeczka oraz KGW Wójcza. Warto zwrócić również uwagę na ciężką pracę od rana w sobotę miejscowej młodzieży oraz dzieci które na równi z organizatorami w pocie czoła przygotowali plac dożynkowy oraz wszelakie ozdoby. W tych młodych ludziach jest wiele siły. Podziękowania nalezą się również Dyrekcji ZPPO w Wójczy Marzenie Studziżur i żonie prezesa straży Katarzynie Kargulewicz za przygotowanie sali w OSP Wójcza. W końcu Prezesowi i Radnemu Gminy Pacanów Adrianowi Kargulewiczowi za koordynowanie pracy w przygotowaniach placu oraz wszelaką pomoc jaką ciągle udziela wszystkim przedsięwzięciom. Serdecznie dziękujemy również Panu Sylwestrowi Żak, który charytatywne jako najlepszy parafialny elektryk dba o oświetlenie i prąd na dożynki. Nie można zapomnieć o Państwu Jankowskich, którzy przez całe cztery dni przygotowań jako przedsiębiorcy i właściciele sklepu w Wójczy są na każdy telefon oraz służą wszelaką pomocą. Dziękujemy KGW Biechów za obecność i wieniec.

Artykuł napisał Pan Łukasz Chodór w stałej konsultacji z Aleksandra Kaczor 😉 dziękujemy Panie Łukasz Chodór za obecność i przepiękne zdjęcia 😍🥰

Serdeczne podziękowania dla Pana Marek Kempa który od trzech lat koordynuje nagłośnienie oraz Dożynki! Człowiek wart polecenia!

15/08/2025

W związku z Niedzielnymi Dożynkami przypominamy, że między 16:30 a 18:00 odbędą się liczne konkursy dla dzieci młodzieży! Do wygrania będą:
- głośniki
- słuchawki bezprzewodowe
- podkładki pod myszkę do komputera
- piłki do siatki
- piłki do „nogi”
- zestawy srebrnych bransoletek „charms”
- posiadamy również bardzo przyjemne nagrody pocieszenia!!!

Cały ten czas poświęcamy najmłodszym i młodzieży! Zaczynamy festiwalem kolorów i kończymy klasycznie - Piana Party!

* proszę brać swoim pociechom rzeczy na przebranie ❤️❤️❤️

10/08/2025
Jeszcze raz Wielu Łask Bożych ❤️
10/08/2025

Jeszcze raz Wielu Łask Bożych ❤️

Kochani Parafianie i nie tylko! Serdecznie zapraszamy 💐🥰
07/08/2025

Kochani Parafianie i nie tylko! Serdecznie zapraszamy 💐🥰

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 🌾💐🌷🪻🌻
26/06/2025

Zakończenie Oktawy Bożego Ciała 🌾💐🌷🪻🌻

„Boże Ciało skupia nas na Eucharystii jako uczcie i trwałej obecności w Najświętszym Sakramencie. Dla pierwszych chrześc...
19/06/2025

„Boże Ciało skupia nas na Eucharystii jako uczcie i trwałej obecności w Najświętszym Sakramencie. Dla pierwszych chrześcijan uczta eucharystyczna byłą przeżyciem wspólnotowym. Zachęcali się wzajemnie do przyjmowania Komunii św. słowami: pójdźmy po życie, po moc, po miłość, po świętość! Komunia łączy nas zarówno z Chrystusem, jak również z braćmi i siostrami.”

Św. Jan Paweł II, 22 VI 2000 r.:

Adres

Biechów 136
Biechów
28-133

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia pw. Wszystkich Świętych w Biechowie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij