KSM Zmartwychwstanie Białystok

KSM Zmartwychwstanie Białystok Witamy na oficjalnym profilu oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Parafii Zmartwyc Jesteśmy grupą młodą, a więc cechuje nas młodzieńczy zapał.

Istniejemy od 7 X 2011, kiedy to dziewięcioro członków założycieli wybrało spośród siebie kierownictwo oddziału. Pierwszym, a więc historycznym, prezesem wybrany został Grzegorz Bejda. W głowach mamy pełno pomysłów, które systematycznie postaramy się realizować. Jeżeli chcesz do nas dołączyć napisz, lub po prostu przyjdź. W tej chwili naszym prezesem jest Małgorzata Karpiesiuk. "The main goal of t

he Catholic Youth Association is to develop mature Christians and active participation in the community and the mission of the Church by spreading and promoting Catholic values and principles in all areas of life, especially social and cultural development." (Statute of KSM, para. 13)

KSM brings together young people aged between 14 and 30 years who want to creatively and actively use their youth. KSM is also the best way to find their place not only in the group of peers in school or parish, but in the Association in Poland, creating one big family. Family of young people, ready with his whole life "to serve God, the Church and Fatherland"

Polecamy!
05/12/2020

Polecamy!

Odezwa księdza arcybiskupa Tadeusza Wojdy w sprawie marszu LGBT w Białymstoku.Drodzy Archidiecezjanie,Na 20 lipca br. za...
07/07/2019

Odezwa księdza arcybiskupa Tadeusza Wojdy w sprawie marszu LGBT w Białymstoku.

Drodzy Archidiecezjanie,

Na 20 lipca br. zaplanowany jest w Białymstoku marsz środowisk związanych z LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i transwestytów). Jest to inicjatywa obca naszej podlaskiej ziemi i społeczności, która jest mocno zakorzeniona w Bogu, zatroskana o dobro własnego społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci. Jak można się było przekonać w innych polskich miastach, uczestnicy marszu swoją niecenzuralną postawą i strojem dawali gorszący przykład innym, korzystającym z przestrzeni publicznej, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży. W czasie tych parad szydzono z wartości chrześcijańskich, profanowano święte symbole, wypowiadano bluźnierstwa przeciw Bogu i wulgaryzmy pod adresem ludzi wierzących. Marsz, chociaż zakłada przeciwdziałanie domniemanej dyskryminacji wspomnianych środowisk, w rzeczywistości sprzyja dyskryminacji innych – tych, których sumienie jest wyczulone na dobro społeczne, chrześcijańskie i obyczajowe, a także jest miejscem obrażania i robienia parodii z treści, które są dla wierzących najwyższą wartością.

Wobec takiej postawy mówimy stanowcze „nie” i powtarzamy za kard. Stefanem Wyszyńskim „Non possumus” – nie możemy się na to zgodzić! Nie możemy pozwolić, aby wyśmiewano wartości dla nas najświętsze i bezkarnie obrażano nasze uczucia religijne. Nie bądźmy, wobec tego faktu obojętni! Ewangelia uczy nas szacunku i miłości do każdego człowieka i to staramy się czynić, ale nie godzimy się na szydzenie z naszej wiary i deprawację najmłodszych. Kościół, rodziny chrześcijańskie i środowiska mają prawo do publicznej ochrony dziecka i wyrażania sprzeciwu wobec niebezpieczeństwa demoralizacji najmłodszych, co jest zagwarantowane w art. 72 ust 1 Konstytucji RP. (Rzeczpospolita Polska zapewnia ochronę praw dziecka. Każdy ma prawo żądać od organów władzy publicznej ochrony dziecka przed przemocą, okrucieństwem, wyzyskiem i demoralizacją.)

Święty Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Ojczyzny w 1995 r. przypominał nam, że czas próby polskich sumień trwa. Zajęcie jednoznacznej postawy wobec tego typu inicjatyw jest teraz próbą naszego sumienia. Bardzo proszę wszystkich wiernych, aby podjęli szczególną modlitwę w obronie chrześcijańskiej wizji człowieka, rodziny i najwyższego jej dobra, jakimi są dzieci. Proszę też o ofiarowanie cierpień osób chorych i dobrych postanowień w tej intencji. Informuję, że tego dnia - 20 lipca w archikatedrze białostockiej od 8.45 do 16.00 odbędzie się modlitewne czuwanie w tej intencji. Obok archikatedry o godz. 14.00 planowany jest „Piknik Rodzinny”, który mógłby stać się piękną manifestacją i publicznym świadectwem o naszym pozytywnym, radosnym rozumieniu rodziny opartym na małżeństwie kobiety i mężczyzny, otwartym na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Wyrażam wdzięczność wszystkim tym, którzy stają w obronie wartości chrześcijańskich i dobra rodziny.

Z serca wszystkim udzielam błogosławieństwa

Abp Tadeusz Wojda SAC
Metropolita Białostocki

Białystok, 5 lipca 2019 r.

Metropolita Białostocki w związku z zaplanowanym na 20 lipca br. w Białymstoku marszem środowisk związanych z LGBT wydal odezwę do mieszkańców archidiecezji.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia jako Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej parafii pragniemy złożyć...
24/12/2017

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia jako Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej parafii pragniemy złożyć Wam najszczersze życzenia.
Zdrowia, bo to jest w życiu na prawdę ważne,
Cierpliwości dla wszystkich i do wszystkiego,
Życzliwości, która powinna płynąć od każdego,
Prawdy, bo Prawda nas Wyzwoli,
Aby Boże Narodzenie nie trwało tylko przez chwilę lecz żeby cały czas ON naradzał się w nas na nowo,
Aby Boże Dzieciątko Błogosławiło,
A radość z faktu, że ON przychodzi wszystkie smutki wygoniła.

Niech te Święta będą pełne takich naszych małych, osobistych cudów.

''Trzeba było przeżyć 5 lat okupacji w Warszawie w cieniu Pawiaka, trzeba było słyszeć codziennie odgłosy salw, tak, że ...
01/08/2017

''Trzeba było przeżyć 5 lat okupacji w Warszawie w cieniu Pawiaka, trzeba było słyszeć codziennie odgłosy salw, tak, że przestawało się je słyszeć, trzeba było asystować na rogu ulicy przy egzekucji dziesięciu, dwudziestu, pięćdziesięciu przyjaciół, braci lub nieznajomych z ustami zaklejonymi gipsem i oczami wyrażającymi rozpacz lub dumę. Trzeba było to wszystko przeżyć, aby zrozumieć, że Warszawa nie mogła się nie bić.'
' - płk Kazimierz Osmecki, szef Oddziału II Komendy Głównej Armii Krajowej.

W dniu dzisiejszym, spróbujmy się, na chwilę zatrzymać, zastanowić się...Zastanowić się nad tym, jakie my podejmowalibyśmy decyzję..czy bylibyśmy w stanie iść do Powstania i stawić czoła wrogom.

Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za miejsce, które jest na chwilę obecną stolicą naszego Kraju.

Poszukiwany/poszukiwana. Poszukujemy osoby która ma chwilę wolnego czasu w piątek/sobotę i chciałaby pomóc czynić miłosi...
22/03/2017

Poszukiwany/poszukiwana. Poszukujemy osoby która ma chwilę wolnego czasu w piątek/sobotę i chciałaby pomóc czynić miłosierdzie. Po szczegóły zapraszamy osoby zainteresowane na priv :)

"„Żołnierzami Wyklętymi” zwykło się nazywać żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy pięć lat okupacji ...
01/03/2017

"„Żołnierzami Wyklętymi” zwykło się nazywać żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego, którzy pięć lat okupacji niemieckiej zmuszeni byli zamienić na idący ze wschodu, niczym burza, stalinowski reżim."

Pamiętajmy o tych, którzy walczyli do końca, aby inni mogli żyć w dzisiejszej Polsce... Szczególnie biorąc pod uwagę to, że jednym z Wyklętych był "Nasz" Podlaski Człowiek - Romuald Rajs ps. Bury.

Cześć i Chwała Bohaterom!

Kup NOWĄ płytę Tadka "OSTATNI ROZKAZ" : http://nowasila.pl/ w sklepie : nowasiła.pl możesz kupić płyty Tadka oraz książki w promocyjnych cenach! Kontakt : sk...

11/11/2016
W dniu dzisiejszym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie, dzisiejszego dnia, 98 lat temu Polska odzyskał...
11/11/2016

W dniu dzisiejszym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie, dzisiejszego dnia, 98 lat temu Polska odzyskała niepodległość. Stało się to, dokładnie po 123 latach.
Dbajmy o to, aby dla nas i kolejnych pokoleń najważniejszymi wartościami były: Bóg, Honor i Ojczyzna. Starajmy się też o to, by pamięć o bohaterach, którzy wywalczyli niepodległość naszej Ojczyzny, nigdy nie upadła.

Nowa płyta Tadka "Ostatni rozkaz" już w PRZEDSPRZEDAŻY! Kup płytę: http://nowasila.pl/Odziez/Nowa-sila,k60/PRZEDSPRZEDAZ-plyty-Tadka-Ostani-rozkaz-w-pakiecie...

A już w najbliższą niedzielę w naszej parafii odbędzie się tradycyjna akcja "znicz". W tym roku dochód z akcji przeznacz...
23/10/2016

A już w najbliższą niedzielę w naszej parafii odbędzie się tradycyjna akcja "znicz". W tym roku dochód z akcji przeznaczymy na naszą "cegiełkę-pomoc" dla ośrodka Metanoia Caritas Archidiecezji Białostockiej.

A z Wami, też coś kombinuje? :)
27/06/2016

A z Wami, też coś kombinuje? :)

Skoro mamy taki deszczowy dzień, to proszę - coś o tęczy:)
Nadesłała pani Dagmara, mama Sary.

Dobrego poniedziałku!

W ostatni poniedziałek, członek naszego oddziału Jarek otrzymał wyróżnienie "Deditus Caritati" za wolontariat na rzecz C...
23/04/2016

W ostatni poniedziałek, członek naszego oddziału Jarek otrzymał wyróżnienie "Deditus Caritati" za wolontariat na rzecz Caritas Archidiecezji Białostockiej. Jesteśmy dumni i gratulujemy.

Adres

Ks. Abp Romualda Jałbrzykowskiego 5
Białystok
15-753

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy KSM Zmartwychwstanie Białystok umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do KSM Zmartwychwstanie Białystok:

Udostępnij