Duszpasterstwo Akademickie "Dobry Pasterz" działa przy parafii św. W tej pięknej świątyni ma nawet swoja Kaplice Akademicką, ulokowaną w wieży kościoła, na drugim piętrze, z oddzielnym wejściem prowadzącym na taras widokowy i piękną panoramą ulicy Lipowej. Wielu studentów w różnych okresach "przewinęło się" przez to duszpasterstwo. Obecnie duszpasterstwo skupia studentów różnych białostockich ucz
elni. Centralnym punktem jest niedzielna Eucharystia o godzinie 18.00, po której odbywają się spotkania formacyjne. Obejmują one zagadnienia biblijne, liturgiczne, społeczno-prawne, odpowiadają też na podstawowe pytania młodych katolików. Oprócz formacji intelektualnej, studenci mają wiele możliwości do wspólnej integracji: wyjazdy wakacyjne (Bieszczady, góry, jeziora), wyjazdy międzynarodowe (Rzym, Strasburg, Budapeszt, Lwów), wyjścia do kina, spotkania autorskie, zapraszani są także goście. Organizowane są też rekolekcje, Dni skupienia, ale i wspólne zabawy, takie jak: andrzejkowa, karnawałowa i noworoczna. Kto raz przyjdzie na spotkanie - zostanie u nas na dłużej!