16/05/2026
Ogłoszenia Duszpasterskie
/Niedziela Wniebowstąpnienia Pańskiego – 17 maja 2026 r./
1. W dzisiejszą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowstąpnienia Pańskiego. W następną zaś niedzielę 24 maja przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
2. W niedzielę 24 maja odbędzie się zebranie po Mszy Świętej o godz. 11:30 dzieci i młodzieży, która uczestniczy w Białej Procesji. Natomiast w niedzielę 31 maja zebranie całej Białej Procesji po Mszy Świętej o godz. 10:00. Zapraszamy do Białej Procesji osoby chętne, szczególnie mężczyzn do noszenia feretronu NMP z Guadalupe i chorągwi.
3. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek 19 maja o godz. 18:00. Udzieli go naszej młodzieży ks. Abp Józef Guzdek - Metropolita Białostocki.
4. W czwartek 4 czerwca br. będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. Procesja odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 10:00. Pierwszy Ołtarz będzie znajdował się przy posesji Państwa Maksimowicz - proszę o przygotowanie go przez mieszkańców ul. Lawendowej 77, 81 A oraz Al. Niepodległości 5 i mieszkańców pobliskich domów jednorodzinnych z ul. Lawendowej; Drugi Ołtarz będzie znajdował się przy bloku na ul. Magnoliowej 10 - proszę o przygotowanie go przez mieszkańców bloków z ul. Magnoliowej 6, 8, 10 i 12; Trzeci Ołtarz będzie znajdował się przy bloku na ul. Magnoliowej 2 - proszę o przygotowanie go przez mieszkańców z bloków przy ul. Magnoliowej 1, 2 i 3; Czwarty Ołtarz będzie znajdował się na ul. Wrocławskiej przy posesji Państwa Kosińskich - proszę o przygotowanie go przez mieszkańców ul. Wrocławskiej, ul. Rybnika i ul. Miodowej. Proszę o pomoc w organizacji i potwierdzenie gotowości w przygotowaniu ołtarzy do następnej niedzieli 24 maja.
5. W związku ze zbliżającą się procesją Bożego Ciała prosimy o zabieranie płatków kwiatów.
6. Informujemy, że została uruchomiona nowa możliwość składania ofiar poprzez tacę elektroniczną. Dzięki temu można wesprzeć parafię w sposób bezgotówkowy - kartą płatniczą lub telefonem. Zachęcamy do korzystania z tej formy wsparcia, szczególnie osoby, które na co dzień posługują się płatnościami elektronicznymi. Każda ofiara pomaga w utrzymaniu naszej świątyni, działalności parafii oraz budowie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką życzliwość i troskę o naszą wspólnotę!
7. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do Włoch w dniach 1 - 10 sierpnia. Podczas pielgrzymki odwiedzimy Kraków, Graz, Pada, Loretto, Lanciano, Monopello, San Giowani Rotondo, Rzym, Watykan, Asyż, Bolonię, Częstochowę. Koszt około 4 tyś. zło. Więcej informacji otrzymamy u ks. Grzegorza.
8. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę 23 maja. Wyjście pielgrzymki z białostockiej Archikatedry o godz. 14:00. Pielgrzymowanie zakończy Msza Święta sprawowana o godz. 18:00. Zapraszamy do uczestnictwa.
9. Zapraszamy wszystkie wspólnoty, grupy i stowarzyszenia naszej Archidiecezji na przeżywanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 23 maja o godz. 21:00 w Archikatedrze.
Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz naszej parafii.
10. W ostatnim tygodniu z Naszej wspólnoty parafialnej odeszli: ŚP. + Stanisław Malewski l. 71 ŚP. + Alicja Szczepańska l. 66 - Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…