Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca przy parafii Ducha Świętego w Białymstoku

Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca przy parafii Ducha Świętego w Białymstoku Profil katolickiej wspólnoty formacyjno - ewangelizacyjnej przy parafii Ducha Św. w Białymstoku

Wspólnota jednoczy się wokół Jezusa Chrystusa Jedynego Zbawiciela i Pana, który jest Oblubieńcem Kościoła i naszym Przyjacielem. To On objawia nam Miłość Boga Ojca, zaprasza do budowania Królestwa Bożego i posyła by iść na cały świat i czynić Mu uczniów z wszystkich narodów.

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć... A tydzień temu w środę dobiegło końca nasze Seminarium Odnowy Wiary 🙂Był t...
18/05/2023

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć... A tydzień temu w środę dobiegło końca nasze Seminarium Odnowy Wiary 🙂

Był to intensywny, ale dobry czas pogłębiania swojej wiary i więzi z Bogiem, nawracania się na Jego drogę. Czas modlitwy, rozważań, nauki i duchowego wzrostu 🙏😇

Seminarium zakończyła agapa czyli wspólny posiłek po Mszy Świętej. Była okazja do bliższego poznania się, rozmów i zjedzenia czegoś słodkiego 😊

Dziękujemy Bogu, bez którego pomocy żadne dzieło nie może się udać, trwać i przynosić owoców. Dziękujemy wszystkim kapłanom, którzy zgodzili się przyjąć zaproszenie i wygłosili konferencje. Dziękujemy dyrekcji Seminarium, osobom posługującym i całej wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca zaangażowanej w organizację.
Dziękujemy uczestnikom za ich obecność i wytrwałość ☺️

Wierzymy w to, że Seminarium wyda dobre owoce. Zaszczepi w biorących udział chęć poznawania Boga, bycia blisko Niego i budowania relacji z Nim ❤🙏 Zmieni ich życie.

Życzymy wszystkim, aby na dalszej drodze zawsze mieli Boga u swego boku. Niech Jego obecność umacnia nas w trudnych chwilach, a Jego miłość daje nam siłę do pokonywania przeszkód. Niech nasze kroki będą prowadzone przez Bożą mądrość, a nasz umysł oświecony przez światło Ducha Świętego. Niech nasze serce zawsze pozostaje w zgodzie z wolą Bożą, a nasze działania służą Jego chwale. Niech Boże błogosławieństwo ciągle nas otacza na tej wspaniałej drodze wiary.

Jak ten czas szybko leci... 🙂Za nami już połowa spotkań w ramach Seminarium Odnowy Wiary.Tym razem podczas modlitwy mogl...
27/03/2023

Jak ten czas szybko leci... 🙂Za nami już połowa spotkań w ramach Seminarium Odnowy Wiary.

Tym razem podczas modlitwy mogliśmy adorować naszego Pana, Jezusa Chrystusa 🙏😇 Adoracja to uwielbienie, oddanie czci Bogu obecnemu w Najświętszym Sakramencie.

Cieszy nas, że uczestnicy Seminarium regularnie przychodzą na spotkania i starają się codziennie znaleźć czas na modlitwę i rozważania treści podręcznika. Życzmy im dalszej wytrwałości w poznawaniu i przybliżaniu się do Boga ❤🙏

W dniach 10 - 12 marca odbyły się Rekolekcje Wielkopostne naszej wspólnoty prowadzone przez ks. Karola Swatkowskiego 🙏😇 ...
16/03/2023

W dniach 10 - 12 marca odbyły się Rekolekcje Wielkopostne naszej wspólnoty prowadzone przez ks. Karola Swatkowskiego 🙏😇 Rekolekcje miały miejsce w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Urszulanek w Nurcu Stacji. Miejsce przypadło nam do gustu, czuliśmy się jak u siebie, siostry bardzo dbają o porządek i smaczne jedzenie 🙂

Tematem głównym rekolekcji były uczucia i emocje. Mogliśmy lepiej poznać i zrozumieć „uczucia niekochane” (m.in. zazdrość 😒 i gniew 😡), nauczyć się je rozpoznawać i w konstruktywny sposób wykorzystywać ich pojawianie się.

Rekolekcje to przede wszystkim czas dla Boga, czas refleksji i modlitwy, ale znalazło się też miejsce na integrację: rozmowy przy kawie i ciastkach, wspólne granie w planszówki i obejrzenie filmu. Odwiedziliśmy też pobliski kościół w Milejczycach, gdzie ksiądz proboszcz opowiadał nam o łaskach płynących z dwóch obrazów znajdujących się w świątyni.

Rekolekcje to czas kiedy możemy na chwilę zapomnieć o problemach, codzienności i wydarzeniach na świecie, spędzić go bliżej Boga ❤🙏 i ludzi ze wspólnoty ❤ Polecamy 😊

W ostatni weekend reprezentacja naszej wspólnoty wzięła udział w rekolekcjach dotyczących modlitwy wstawienniczej. 🙏😇Mod...
03/03/2023

W ostatni weekend reprezentacja naszej wspólnoty wzięła udział w rekolekcjach dotyczących modlitwy wstawienniczej. 🙏😇

Modlitwa wstawiennicza jest to modlitwa o charakterze prośby, w której jedna osoba lub grupa osób wstawia się do Boga za drugim człowiekiem. Jest to najbardziej bezinteresowna modlitwa prośby, ponieważ jest błaganiem Boga o łaski dla innych osób, czasem zupełnie nieznanych. (źródło: secim.pl/modlitwa-wstawiennicza)

Na rekolekcjach uczyliśmy się jak posługiwać modlitwą innym. ❤🙏

Dnia 8 lutego rozpoczęło się w naszej Parafii Seminarium Odnowy Wiary. Za nami już pierwsze i drugie środowe spotkanie 🙂...
21/02/2023

Dnia 8 lutego rozpoczęło się w naszej Parafii Seminarium Odnowy Wiary. Za nami już pierwsze i drugie środowe spotkanie 🙂 Konferencje wygłosili ks. Rafał Danilczuk i ks. Karol Godlewski.

Cieszymy się, że tak wiele osób zdecydowało się na wzięcie udziału w Seminarium ❤Wszystkich uczestników oraz osoby posługujące otaczamy naszą modlitwą i głęboko wierzymy, że ten czas odmieni ich życie, przybliży do Boga i pozwoli im Go lepiej poznać ❤🙏😇

5 lutego w naszej Parafii odbyła się Niedziela Ewangelizacyjna przygotowana przez Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca i ks. ...
19/02/2023

5 lutego w naszej Parafii odbyła się Niedziela Ewangelizacyjna przygotowana przez Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca i ks. Pawła Kamińskiego. Miała ona na celu przybliżyć i zaprosić na Seminarium Odnowy Wiary, które odbywać się będzie w naszym kościele przez 12 tygodni, co środę od 8 lutego.

Seminarium Odnowy Wiary to forma rekolekcji mająca na celu odnowienie i pogłębienie relacji z Bogiem, opierająca się na cotygodniowym spotkaniu w kościele oraz codziennej modlitwie osobistej 🙏

Podczas każdej Eucharystii mogliśmy obejrzeć krótką inscenizację, wysłuchać homilii ks. Pawła oraz świadectwa byłego uczestnika Seminarium. Po mszy św. o godzinie 18.00 odbyła się modlitwa uwielbienia przygotowana przez ks. Pawła i scholę Przyjaciół Oblubieńca 🙏🎵🎶 Po każdej mszy przed kościołem były rozdawane zaproszenia na Seminarium.

Dziękujemy za wspólną modlitwę, liczne uczestnictwo, zainteresowanie, rozmowy i dobre słowa ❤️😊

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Seminarium Odnowy Wiary 😇

W ten weekend 6 osób z naszej wspólnoty uczestniczy w kursie BSNE „Jezus w czterech Ewangeliach”. 😊Poświęcamy ten czas, ...
07/01/2023

W ten weekend 6 osób z naszej wspólnoty uczestniczy w kursie BSNE „Jezus w czterech Ewangeliach”. 😊
Poświęcamy ten czas, by być jeszcze bliżej Jezusa 😇

Wczoraj w naszej wspólnocie odbyło się spotkanie opłatkowe 🙂 zaczęliśmy od wspólnej modlitwy, a później złożyliśmy sobie...
22/12/2022

Wczoraj w naszej wspólnocie odbyło się spotkanie opłatkowe 🙂 zaczęliśmy od wspólnej modlitwy, a później złożyliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Nie zabrakło czasu na zabawę oraz wspólne kolędowanie 🎼🥰
Teraz wyczekujemy Narodzenia Pańskiego 😊

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryji Panny. Wczoraj - w wigilię uroczystości - spot...
08/12/2022

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryji Panny. Wczoraj - w wigilię uroczystości - spotkaliśmy się na modlitewnym czuwaniu przygotowującym nas do tego dnia 🙂😇 wspólnie rozważaliśmy Słowo i śpiewaliśmy na cześć Pana i Jego Mamy ❤️

🌟 Adwent 2022 🌟Z powodu awarii kanalizacji w Augustowie i okolicach byliśmy zmuszeni odwołać zaplanowane przez nas rekol...
05/12/2022

🌟 Adwent 2022 🌟

Z powodu awarii kanalizacji w Augustowie i okolicach byliśmy zmuszeni odwołać zaplanowane przez nas rekolekcje w Studzienicznej. My jednak nie odpuściliśmy i spotkaliśmy się ”u siebie” w formie Dnia Skupienia, by razem iść w stronę Jezusa.☺️Rozważaliśmy przypowieść o siewcy w kontekście grzechów głównych. Mogliśmy przypatrzyć się relacji jaką mamy z samym sobą, innymi i co robić by, być żyzną glebą i wydawać plon 😊
Był to dla nas piękny czas ❤️

Jesteśmy wspólnotą, która jednoczy się wokół Jezusa Chrystusa Jedynego Zbawiciela i Pana, który jest Oblubieńcem Kościoł...
04/12/2022

Jesteśmy wspólnotą, która jednoczy się wokół Jezusa Chrystusa Jedynego Zbawiciela i Pana, który jest Oblubieńcem Kościoła i naszym Przyjacielem.

Spotykamy się w każdą środę po Mszy Świętej o godz. 18:00.

Adres

Sybiraków 2
Białystok
15-204

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca przy parafii Ducha Świętego w Białymstoku umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij