16/01/2019
W sobotę 12 stycznia, w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Białej odbył się Noworoczny Koncert Charytatywny, podczas którego zbierano fundusze na pomoc w remoncie domu pana Marcina.
Pan Marcin to mieszkaniec Białej, który mimo własnych, poważnych problemów zdrowotnych, postanowił samodzielnie wychować synka Antosia. Towarzysząca panu Marcinowi niepełnosprawność nie pozwala wykonać najprostszych i koniecznych prac budowlanych w mieszkaniu.
Wiadomość o problemach mieszkańca Białej dotarła do Rady Sołeckiej oraz radnego R. Wilanta. W związku z tym postanowiono się zmobilizować i pomóc panu Marcinowi.
W ciągu miesiąca zorganizowano niedzielny koncert. Zgłosiło się również wiele osób chętnych do pomocy w remoncie. Koncert Noworoczny swoim występem uświetniły Olga i Agata Wilant, Marta Grela oraz Błażej Drab. Jak się okazuje, frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania. Kościół wypełniony był po brzegi. Pełne uczuć wydarzenie wzruszyło potrzebującego i zgromadzoną publiczność. Mieszkańcy Białej, jak i okolicznych miejscowości stanęli na wysokości zadania - szczytny cel został osiągnięty, warto więc pomagać!
Dziękujemy księdzu proboszczowi Eugeniuszowi Gnibbie, Radzie Sołeckiej w składzie: Łucja Rajczyk, Halina Burdzy, Rafał Bus i Leszek Dułak, panu radnemu Ryszardowi Wilantowi, artystom: Oli, Agacie i Marcie, panu Błażejowi Drabowi, panu Danielowi Wiśniewskiemu, panu Krzysztofowi Grela oraz wszystkim mieszkańcom za natychmiastową mobilizację, organizację, frekwencję i pełne puszki! Natomiast panu Marcinowi i małemu Antosiowi życzymy wszystkiego najlepszego.