24/05/2026
VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA Będzin, 24.05.2026r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dzisiaj jest ósma niedziela wielkanocna. Obchodzimy uroczystość. Zesłania Ducha Świętego. Za odmówienie hymnu "O Stworzycielu Duchu, przyjdź…" można uzyskać odpust zupełny.
2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze święte są o godz. 7.00 i o 18.00.
3. We wtorek, 26 maja, Dzień Matki. Na Mszy świętej wspólnotowej o godz. 18.00 polecamy Panu Bogu w modlitwie nasze Mamy - żyjące, wypraszając dla Nich Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych radość wieczną w niebie.
4. Z tej okazji Towarzystwo Przyjaciół Będzina organizuje XX Koncert "Dziękuję Ci Mamo!" w poniedziałek o godz.: 17.00 w Teatrze Dzieci Zagłębia. Szczegóły są na plakatach. Wejściówki do odebrania u Pana organisty Michała.
5. W czwartek przypada 26 rocznica poświęcania naszego kościoła parafialnego.
6. Także w czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to okazja do modlitwy za kapłanów, których spotkaliśmy w naszym życiu.
7. Próby kandydatów do bierzmowania odbędą się w środę i w czwartek o godz. 18. 30. W piątek od godz. 17.00 sakrament spowiedzi świętej kandydatów, świadków i ich rodzin. Samo bierzmowanie odbędzie się 30 maja, w sobotę, o godz. 18.00 połączone z parafialnym odpustem. Sakramentu udzieli i przewodniczył będzie Ks. Bp. Piotr Skucha. Zapraszamy na ten dzień wszystkie stowarzyszenia, wspólnoty, poczty sztandarowe, LSO, na Odpust i procesję wokół sanktuarium. Odpust został przeniesiony na sobotę ze względu na Uroczystość Trójcy Świętej w niedzielę.
8. W przyszłą niedzielę, na Mszy świętej o godz.12.00, odbędzie się Pierwsza Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klas IV obu Szkół Podstawowych. Zostanie także poświęcony nowy sztandar SP Nr 13. Uroczystością będzie przewodniczył Ks. prof. Paweł Sobierajski wykładowca Akademii Muzycznej i w Seminarium Duchownym.
9. Pielgrzymka mężczyzn do Matki Bożej Piekarskiej wyrusza w ostatnią niedzielę maja o godz.7.00 z Wojkowic - Żychcic pod przewodnictwem Bpa Artura Ważnego.
10. W przyszłą niedzielę uroczystość w Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
11. Za ławkami jest wystawiona puszka na ofiary na kwiaty i wystrój do czterech ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać za składane ofiary na ten cel!
12. W ubiegłym tygodniu ponownie uszczelniono przeciekający dach nad salkami katechetycznymi przed przenikającą wodą. Dokupiono jeden mikrofon pojemnościowy. Dziękujemy za ofiary składane w kościele do kopert, na tace i przelewami na bieżąca funkcjonowanie Parafii i planowane inwestycje. Serdeczne Bóg zapłać!
13. W minionym tygodniu zmarli w naszej Parafii Śp. + Jan Konobrodzki l.73, Anna Pytlik l.87, Maciej Gawior l.61... Zdrowaś Maryjo… Wieczny odpoczynek…