Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie Obecna świątynia zbudowana w latach 1906-1911 w stylu eklektycznym. Od roku 2001 bazylika mniejsza.

*Niedziela: 6.00, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 15.30 (z udziałem dzieci w okresie szkolnym), 18.00, 20.30 (w okresie wakacyjnym)

*Dzień powszedni: 6.00, 6.30, 8.00, 12.00, 18.00

W sobotę zmarła Siostra Anna Wierzchowska, która była w zakonie Franciszkanek Rodziny Maryi a posługiwała m.in. w naszej...
19/05/2026

W sobotę zmarła Siostra Anna Wierzchowska, która była w zakonie Franciszkanek Rodziny Maryi a posługiwała m.in. w naszej parafii.
Siostra Anna prowadziła katechezę, a przy parafii prowadziła grupę „Dzieci spod Damaszku”.
Pogrzeb odbędzie się w Brańszczyku o. Wyszkowa, w parafii św. Jana Chrzciciela, ul. Jana Pawła II 26 (diecezja łomżyńska) w czwartek.

Prosimy o modlitwę za Jej duszę i za rodzinę.

Ś P. Siostra Anna Wierzchowska
Odeszła do Pana w dniu 16 maja 2026 r.
w wieku 48 lat, w profesji zakonnej 20 lat

Przełożona Domu Zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Brańszczyku

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w następującym porządku:

– w dniu 19 maja br. (wtorek) o godz. 16.00 wystawienie trumny z ciałem zmarłej Siostry w Domu pogrzebowym ,,Czyżak” w Wyszkowie, ul. Pułtuska 177 i modlitwa różańcowa,

– w dniu 20 maja br. (środa), przywiezienie trumny z ciałem śp. Siostry Anny do Domu Zakonnego SFRM w Brańszczyku – ul. Jana Pawła II 32 o godz. 15:00. Wystawienie ciała w Domu Zakonnym od godz. 15:00 do godz. 20:00, a wspólnotowy różaniec o godz. 18:00.

– w dniu 21 maja br. (czwartek), wyprowadzenie trumny z ciałem z Domu Zakonnego do Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w parafii św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku o godz.11:00, następnie modlitwa różańcowa. Msza św. pogrzebowa koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego o godz.12:00. (kapłanów prosimy o zabranie własnej alby i stuły do koncelebry).
Po Mszy św. pogrzebowej przemarsz konduktu na cmentarz parafialny, gdzie trumna z ciałem śp. Siostry Anny Wierzchowskiej zostanie złożona we wspólnotowym grobie Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Śp. Siostrę Annę Wierzchowską polecamy Miłosierdziu Bożemu a także o modlitwę w Jej intencji.

„Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie..."

Wczoraj, 8 maja, w święto św. Stanisława biskupa i męczennika dzieci przystępujące do I Komunii świętej odnowiły swoje p...
09/05/2026

Wczoraj, 8 maja, w święto św. Stanisława biskupa i męczennika dzieci przystępujące do I Komunii świętej odnowiły swoje przyrzeczenia chrzcielne. Przystąpiły również do I spowiedzi.

4 maja przeżywamy wspomnienie liturgiczne św. Floriana, który patronuje strażakom oraz wszystkim osobom związanym z tą p...
04/05/2026

4 maja przeżywamy wspomnienie liturgiczne św. Floriana, który patronuje strażakom oraz wszystkim osobom związanym z tą profesją.

Na Mszy świętej o godz. 8:00 przeżywaliśmy wspólne dziękczynienie Panu Bogu za obfitość łask w codziennej pracy strażaków zawodowych, ochotników oraz wszystkich związanych z pracą w jednostkach strażackich.

Mszy świętej przewodniczył ks. proboszcz Wojciech Jabłoński, a homilię wygłosił mł. bryg. ks. Wojciech Ejsmont- wojewódzki kapelan strażaków.

3 maja o godz. 10:00 w naszej bazylice odbyła się Msza święta w intencji ojczyzny, której przewodniczył i homilię wygłos...
04/05/2026

3 maja o godz. 10:00 w naszej bazylice odbyła się Msza święta w intencji ojczyzny, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. proboszcz Wojciech Jabłoński.
We mszy świętej uczestniczyły poczty sztandarowe, władze samorządowe oraz przedstawiciele służb mundurowych.
Módlmy się za naszą ojczyznę, aby Bóg błogosławił wszystkim Polakom! 🇵🇱

🇵🇱🇵🇱🇵🇱
03/05/2026

🇵🇱🇵🇱🇵🇱

STATIO PARAFIALNE - 19.04.2026Dzisiejsza niedziela to statio kongresu eucharystycznego w wymiarze parafialnym.O godz. 10...
19/04/2026

STATIO PARAFIALNE - 19.04.2026

Dzisiejsza niedziela to statio kongresu eucharystycznego w wymiarze parafialnym.

O godz. 10:00 rozpoczęły się główne wydarzenia tego dnia. Przywitaniem, zawiązaniem wspólnoty oraz podaniem programu. Następnie młodzież naszej parafii przybliżyła wartość Eucharystii w życiu patronów kongresu.
Ksiądz Proboszcz wygłosił katechezę eucharystyczną, która zakończyła się odmówieniem tajemnicy różańca.

O godz. 11:30 ksiądz proboszcz poprowadził adorację Najświętszego Sakramentu, w której m.in. brał udział JE. Ks. Bp Jerzy Mazur.

W południe rozpoczęła się uroczysta Msza święta koncelebrowana pod przewodnictwem JE. Ks. Bp Jerzego, który wygłosił również homilię.

Msza święta zakończyła się procesja eucharystyczną wokół bazyliki oraz wspólną agapą.

Ostatnim akcentem dzisiejszego dnia był wieczór uwielbienia Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy świętej, którą prowadził zespół pod kierunkiem Elżbiety Granackiej wraz z księdzem proboszczem.

Adres

Augustów
16-300

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie:

Udostępnij