08/04/2026
Drodzy Parafianie,
W Wielki Czwartek 28 marca 2024 roku, podczas Mszy Krzyżma Świętego, w katedrze ełckiej, rozpoczął się diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Wydarzeniom Kongresowym towarzyszy hasło: ,, Ja Jestem z wami". Kongres został podzielony na trzy etapy. Pierwszy etap Kongresu trwał do 31 grudnia 2024 roku i przeżywany był szczególnie w parafiach. Drugi etap, przypadający na 2025 r. przeżywaliśmy bardziej ewangelizacyjnie, realizując hasło Roku Jubileuszowego: ,,Pielgrzymi nadziei". Natomiast od 1 stycznia 2026 r. realizujemy już trzeci etap Kongresu Eucharystycznego, który zakończy się 4 czerwca 2026r., w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
W czasie ostatniego etapu Kongresu Eucharystycznego będziemy przeżywać szczególny czas - STATIO - w wyznaczonych ośmiu rejonach: w Sejnach, Augustowie, Giżycku, Olecku, w Piszu, Suwałkach, Studzienicznej i w Ełku.
Nasza Wspólnota Parafialna włącza sie w STATIO, które odbędzie się w sobotę 18 kwietnia w Bazylice NSJ w Augustowie, w godzinach od 10.00 do 14.00. Podczas tego świętowania będziemy mieli możliwość włączyć się we wspólną modlitwę, wysłuchać katechezy eucharystycznej, umocnić się świadectwami, spotkać sie z Panem Jezusem w czasie adoracji, a przede wszystkim przeżyć dar Mszy Świętej. To świętowanie zakończy się wspólną agapą.
Natomiast w niedzielę 19 kwietnia będziemy przeżywali świętowanie STATIO w naszym kościele parafialnym, na które każdy z Was szczególnie jest zaproszony. W tym dniu będzie sprawowana uroczysta Msza Święta o godzinie 11.30 z procesją eucharystyczną. Przed Mszą św., od godziny 10.00 zapraszam do udziału w adoracji oraz uwielbieniu Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. spotkamy sie przy ognisku na wspólnej agapie.
Aby w pełni przeżyć to STATIO już od środy 15 kwietnia jesteśmy zaproszeni do przygotowania się przez spotkanie modlitewne oraz katechezę eucharystyczną w gronie rodzinnym. Konspekt spotkania został przekazany rodzinom podczas tegorocznej kolędy. W czwartek 16 kwietnia i w piatek 17 kwietnia zapraszam na Msze św. O godzinie 7.00 i 18.00 oraz do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele parafialnym w godzinach od 8.00 do 18.00.
Każdego dnia w okresie wielkanocnym zachęcam do odmówienia różańca: Tajemnica Światła: Ustanowienie Eucharystii w intencji o odnowę eucharystyczną w rodzinie i pokoju na świecie. A także podjęcia w tych intencjach godzinnej adoracji w tygodniu, w kościele parafialnym. Eucharystia jest sercem Kościoła. To w niej Chrystus nieustannie oddaje się nam jako Pokarm na życie wieczne, umacnia nasze rodziny, leczy rany serca i prowadzi nas drogą miłości. Każdego z nas Pan Jezus zaprasza, abyśmy doświadczyli Jego miłości miłosiernej. Na to wydarzenie zapraszam każdego z was, bo wszyscy tworzymy naszą Rodzinę Parafialną. Z pasterskim błogosławieństwem Ks. Łukasz Kordowski Proboszcz