01/12/2018
23 listopada 2018 odbyło się kolejne nasze spotkanie duszpasterskie. Była to okazja do wspólnych rozmów na temat roli mężczyzny jako męża w małżeństwie i ojca w rodzinie. Rozważania te prowadziliśmy na tle św. Józefa, którego powołaniem była opieka nad Świętą Rodziną, które to powołanie Józef otrzymał a następnie przyjął i wypełnił. Święty Józef, który na kartach Ewangelii nie wypowiedział żadnego słowa, uczy nas jak przyjmować i wypełniać powołanie: (...) Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański. (...)
Rozważaliśmy istotę obecności mężczyzny na różnych płaszczyznach - jako mąż, ojciec, ale również jako kapłan. Obecność to być i troszczyć się o najbliższych. W małżeństwie to troska o rodzinę, w kapłaństwie - o całą parafię.
Rozważania przeplecione były wspólnym śpiewem, z akompaniamentem gitary - dziękujemy koledzie Piotrowi, który prowadził tę część. Słychać nas było w całej plebanii :).
Kolejne spotkanie odbędzie się już za tydzień - 7 grudnia 2018. Rozpoczynamy (kto może) Mszą Świętą o godz. 18.00 po mszy ok, godz 19.00 zaczynamy spotkanie.
Zapraszamy mężczyzn!