Antonello Cadeddu oraz misjonarkę świecką Marię Paulę. Jego statuty zostały przyjęte przez Arcybiskupa Sao Paulo Kardynała Claudio Hummes w sierpniu 2005. Stowarzyszenie ma swoją siedzibę w Sao Paulo w Brazylii, natomiast wspólnoty i grupy Przymierza Miłosierdzia są obecne w 36 miastach w Brazylii, a także w Portugalii, we Włoszech, we Francji, Belgii i w Polsce. Rodzina Przymierze Miłosierdzia gr
omadzi i jednoczy siły mężczyzn i kobiet, celibatariuszy i małżonków, kapłanów i ludzi świeckich. Wezwań i przez Boga na różne sposoby ewangelizujemy i ufając w moc Ducha Świętego realizujmy wszelkie dzieła Miłosierdzia, na które pozwalają nam nasze siły. Maryję, „Niepokalaną Ducha Świętego”, Ruch uznaje za swoją Założycielkę. Naszą misją jest stać się żywą ekspresją miłości miłosiernej, rozlewającej się z serca naszego Boga, poprzez Swój Kościół, dla najbiedniejszych materialnie i duchowo. Charyzmatem wspólnoty jest przede wszystkim praca z ubogimi i ewangelizacja. Swoją tożsamość odnajduje w Słowie Życia: „Duch Pana Boga nade mną…”
Powołaniem Przymierza Miłosierdzia jest ewangelizować, aby przemieniać, czyniąc każdego ewangelizowanego ewangelizatorem i świadkiem Miłosierdzia. Wierzymy w moc Słowa „Gdzie jednak wzmógł się grzech, tam jeszcze obficiej rozlała się łaska” (por. Miłosierdzie to łaska uświęcająca, która schodzi głęboko do ludzkich zranień, do ran, które paraliżują i zabijają dzieci Boże, a następnie przemienia te rany w źródła tryskające żywą wodą świętości. Ruch, ufny w moc Ducha Świętego, widzi w Nim głównego bohatera nowej Pięćdziesiątnicy Miłosierdzia. W swoim życiu kieruje się wymiarem charyzmatycznym i ewangelizacyjnym, zmierzając ku pełnemu uwolnieniu i całkowitej przemianie każdego mężczyzny i kobiety, którym ogłasza się miłosierdzie Boga. Warszawska grupa swoją działalność rozpoczęła w grudniu 2009 roku w Łomiankach, kończąc ją we wrześniu 2010 r. Reaktywacja grupy oraz oficjalna data powstania grupy to 16 stycznia 2011r., kiedy to odbyły się warsztaty Talitha K*m i do dziś wspólnota prężnie działa w Warszawie na Marymoncie przy ul. Gdańskiej 6a, przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. Naszym charyzmatem są szczególnie osoby młode, jednak na spotkania, na posługi zapraszamy osoby w każdym wieku.