28/11/2021
I NIEDZIELA ADWENTU
1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Olszanki za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Na przyszłą niedzielę prosimy o posprzątanie mieszkańców Olszanki. Ofiary składane z racji sprzątania kościoła będą przeznaczone na zakup profesjonalnej maszyny do mycia posadzki i częściowo jak będzie potrzeba na kwiaty.
2. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
3.W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 7.30 Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci.
4. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 10 do 12 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas. Zwróćmy uwagę szczególnie na dzień spowiedzi.
5. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, które można nabyć w zakrystii przez wszystkie niedziele Adwentu. Są także świece na stół wigilijny.
Ofiary składane w dniu dzisiejszym do puszki przeznaczone są na „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” z złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, Msze Św. w kościele parafialnym o godz. 7.30, w pierwszy piątek spowiedź dla kl.4 i kandydatów do bierzmowania o godz. 15.30 a o 16 Msza Św. z nauką. W kaplicach Msza Św. w pierwszy piątek i sobotę o godz. 9.00.
7. Jak słyszymy w dalszym ciągu organy w naszym kościele nie grają ma to związek z pracami mającymi na celu zabezpieczenie instrumentu przed kornikami.
W zakrystii są do nabycia kalendarze maryjne na 2022 rok w cenie 6 zł.
8. Do nabycia prasa katolicka.
9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana + Edward Maciejewski, Grażyna Kiszczak – Wieczny odpoczynek…