17/05/2026
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
17 maja 2026
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam o tym, że wszyscy jesteśmy wezwani do świętości. Nasz udział w Królestwie Niebieskim rozpoczyna się już tu - na ziemi. Dlatego troszczmy się o osobistą świętość, ale też i o Boży kształt społeczności, w której żyjemy.
2. Dzisiaj do Pierwszej Komunii Świętej przystępuje trzecia i zarazem ostatnia grupa dzieci. Bardzo dziękujemy księdzu Jakubowi, rodzicom i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżycie tego wydarzenia. Bóg zapłać za złożony Dar Ołtarza, którym jest zakupienie i zamontowanie nowego systemu do wyświetlania tekstów w naszej świątyni. Komunia Święta Rocznicowa odbędzie się za tydzień, w niedzielę 24 maja, o godz. 16.00.
3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach, za publiczne odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu, Duchu przyjdź!”. Zachęcamy do podjęcia tego duchowego dzieła odpustu, który ofiarować możemy za siebie lub za dusze cierpiące w czyśćcu. Należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i być wolnym od przywiązania do choćby najmniejszego grzechu.
4. Także w przyszłą niedzielę kończy się okres po Zmartwychwstaniu Pańskim. Mija zatem czas obowiązkowej Komunii Świętej wielkanocnej (w naszej ojczyźnie wydłużony do Niedzieli Trójcy Świętej). Zachęcamy Parafian, którzy dotychczas nie wypełnili tego przykazania kościelnego, aby odważnie dokonali rachunku sumienia i ufnie sięgnęli po łaski Bożego miłosierdzia, przystępując do spowiedzi i Komunii Świętej.
5. Dzieci, które w 2027 roku pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzież, zamierzająca przystąpić do sakramentu bierzmowania w naszej parafii, prosimy o odbieranie deklaracji zgłoszeniowych do tych sakramentów.
6. Trwa rekrutacja do klas pierwszych Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Szkoła jest nowoczesna i bezpieczna. Jest placówką publiczną, bezpłatną i nie jest objęta rekrutacją elektroniczną. Wnioski pobrane ze strony Szkół Katolickich można składać w sekretariacie szkoły lub za pośrednictwem poczty e-mail.
7. Bóg zapłać wszystkim osobom, które modlitwą i ofiarą wspierają potrzeby naszej parafii.