23/03/2026
💜 Ostatnia Kawiarenka Dialogowa Małżonków, ktora odbyła sie 22.03 była dla nas wszystkich wyjątkowym czasem zatrzymania, refleksji w temacie "Pokuta i pojednanie w małżeństwie I rodzinie "
🌿Choć pierwotnie konferencję miał wygłosić ks. Wojtek Turek, przygotował dla nas piękną niespodziankę. Naszym gościem był ks. Robert Grzybowski posługujący w Pustelni w Poletyłach, który podzielił się głębokim i poruszającym słowem o sakramencie pokuty i pojednania.
💜W swojej konferencji ks. Robert przypomniał, że każdy z nas jest grzesznikiem i każdego dnia staje w „ogniu próby”, wypływając na głębię, by mierzyć się z własnymi słabościami. Nawiązując do reguły benedyktyńskiej, ukazał, jak ważna jest droga nawrócenia, pokory i cierpliwego powracania do Boga.
🌿Szczególnie mocno wybrzmiały słowa, że ten, kto traktuje drugiego człowieka surowo, bez wyrozumiałości, oceniając i osądzając – tak naprawdę nie doświadczył jeszcze głębokiej relacji z Jezusem Miłosiernym. To zaproszenie, byśmy w naszych małżeństwach i rodzinach uczyli się patrzeć na siebie z czułością i miłosierdziem.
💜Wybrzmiało także piękne Słowa z Pisma Świętego:„Ten, komu wiele darowano, bardziej miłuje” pokazujące, jak ściśle połączone są przebaczenie i miłość. Przeproszenie i przebaczenie zostały ukazane jako fundament sakramentu pokuty, rzeczywistości, która ma realnie przemieniać nasze codzienne relacje.
🌿Ks. Wojtek zwrócił również uwagę, jak ważna jest celebracja sakramentu pokuty w małżeństwie i rodzinie, nie tylko jako indywidualne doświadczenie, ale jako droga wspólnego wzrastania w jedności.
💜Po konferencji małżeństwa miały czas na dialog, na spokojną, szczerą rozmowę o tym, na co często brakuje przestrzeni w codzienności. Był to moment zatrzymania, słuchania i odkrywania, jak sakrament pojednania może dotykać konkretnie ich życia, relacji i wspólnej drogi.
To był piękny czas łaski, pełen refleksji, ciszy, ale też nadziei, że zawsze można zacząć od nowa.
🌿Już dziś zapraszamy kolejne małżeństwa, niezależnie od miejsca, w którym jesteście – przyjdźcie, by dać sobie czas, by się spotkać, porozmawiać i umocnić swoją relację.
Bo miłość potrzebuje czasu… i przestrzeni, by wzrastać 💞
Ps. Temat konferencji był tak poruszający, że zapomnieliśmy o zdjęciach.
Dziękujemy za fot. Bozena Chrabolowska ❤️