03/10/2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Do piątku jestem na kwarantannie, nie będzie w tym czasie Mszy św. w tygodniu, jedynie w niedzielę przyjedzie ksiądz z Korfantowa i odprawi Mszę św. o godzinie 11.00. W niedzielę 4 października o stałych godzinach będą odprawiane Msze św. w Łambinowicach, czyli o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00. Intencje, które miały być odprawione wczoraj, dzisiaj i do czwartku, będę odprawiał w innych terminach, po uzgodnieniu ich z rodzinami, które zamówiły te intencje. Telefonicznie można zamawiać intencje na 2021 rok w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00.
W piątek po Mszy św. szkolnej zapraszam młodzież z klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania, spotkanie w Budzieszowicach w sobotę o godzinie 15.15.
Od pierwszego października zapraszam na nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, w środy po Mszy św. o godz. 8.00, a w niedziele po Mszy o godz. 11.00. Od pierwszego października zmiana godzin odprawiania Mszy św. w tygodniu, oprócz środy, na godz. 17.00. W Budzieszowicach nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a w soboty i niedziele przed Mszą św.
Zmiana tajemnic różańcowych 11 października po Mszy św. o godz. 11.00, w ramach nabożeństwa, a po wspólnej modlitwie krótkie spotkanie związane z ślubowaniem członków Róż Różańcowych.
Do sprzątania kościoła proszę rodziny: Firszke, Peler i Matuszczyk. Rodzinom, które sprzątały i przygotowały naszą świątynię na dzisiejszą niedzielę serdecznie dziękuję.
Kalendarze misyjne na rok 2021 można nabyć w zakrystii, cena 5 zł.
Intencje mszalne na rok 2021 przyjmowane są w zakrystii po Mszach św.
Drodzy Parafianie! Trwający czas epidemii i wciąż wysoka liczba zachorowań na Covid-19 zmusza nas nadal do respektowania pewnych ograniczeń i reżimów, zawartych m.in. w nowym dekrecie Biskupa Opolskiego z 25 sierpnia br. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa wiernym uczestniczącym w liturgii w kościele, przystępującym do spowiedzi i przychodzącym do kancelarii parafialnej oraz o zasadzie dystansowania się wiernych przebywających na zewnątrz. Potraktujmy to nie tylko jako obowiązek, ale także jako wyraz miłości i szacunku dla bliźniego. Szanujmy nawzajem swoje obawy i ostrożność, nawet jeśli w innych przestrzeniach bywają ona lekceważone. Zachowajmy też odpowiedni porządek przy przystępowaniu do Komunii św. Przypominam, że przyjmujący Komunię św. na rękę powinni spożyć ją przed odejściem od ołtarza. Trwajmy też nadal na modlitwie o ustanie epidemii, za jej ofiary, za chorych oraz tych, którzy niosą im pomoc.
Dziękuję za wszelką pomoc, ofiary, wpłaty na konto parafialne, życzę wszystkim parafianom
i gościom wielu łask oraz Bożego błogosławieństwa.