04/09/2022
Dziś przeżywaliśmy nasze parafialne dożynki. Były one połączone z wiejskim świętem plonów. O godzinie 11:00 rozpoczęliśmy uroczystą Mszę Świętą w intencji parafian i rolników za zebrane plony. Uświetnił ją zespół Byle Babki, któremu serdecznie dziękujemy za uroczyste wprowadzenie do świątyni oraz wykonanie pieśni na wejście. Modliliśmy się także za zmarłych rolników, którzy trudzili się na roli, abyśmy mieli pożywienie. Na koniec Eucharystii starości dożynkowi podzielili wszystkich chlebem wypieczonym z tegorocznych zbóż, według staropolskiego zwyczaju dożynkowego.
Po Mszy Świętej wszyscy udaliśmy się przed Wiejski Dom Kultury, gdzie dalej świętowaliśmy zakończenie żniw.
W tą niedzielę także kończy posługę nasz organista, Szymon, ze względu na dalszą edukację, która będzie odbywała się w trybie weekendowym. Dziękujemy mu za 3 lata posługi w naszej parafii.