Ministranci parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej

Ministranci parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej Z języka łacińskiego słowo ministrare oznacza służyć. Głównym zadaniem ministrantów jest służba przy Ołtarzu podczas Mszy Świętej i nabożeństw.

Zapraszamy wszystkich chłopców, chętnych do służenia, do skontaktowania się z księżmi.

Dzisiaj Kościół Święty obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominając wydarzenia Wieczernika, w którym na Apo...
24/05/2026

Dzisiaj Kościół Święty obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominając wydarzenia Wieczernika, w którym na Apostołów zstąpił Duch Święty, jesteśmy wezwani do mężnego wyznawania wiary w naszym życiu każdego dnia.

W naszej parafii obchodziliśmy dzisiaj również niezwykłe wydarzenie – rocznicę I Komunii Świętej. Dzieci, które rok temu po raz pierwszy w swoim życiu przyjęły Pana Jezusa, ponownie zebrały się na wspólnej modlitwie. Wielką radością napawa nas fakt, że w tym gronie znalazło się kilku naszych ministrantów. Swoją służbą dają wspaniały przykład swoim kolegom i koleżankom. Jesteśmy z nich dumni!

Wczoraj Kościół Święty celebrował uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia Chrystus, na oczach Apostołów, wstęp...
18/05/2026

Wczoraj Kościół Święty celebrował uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia Chrystus, na oczach Apostołów, wstępuje do nieba i obiecuje, że pozostanie z nami zawsze, aż do skończenia świata.
Jako wspólnota parafialna mieliśmy wczoraj jeszcze jeden wielki powód do radości! 45 dzieci po raz pierwszy w swoim życiu przystąpiło do Komunii Świętej. Nasi ministranci towarzyszyli dzieciom w tym niezwykle ważnym momencie i dopełnili uroczystość swoją służbą. Byliśmy z nimi również dzień wcześniej, w sobotę, podczas uroczystego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
Dziękujemy ministrantom za piękną postawę, a dzieci pierwszokomunijne polecajmy Bogu w modlitwach!

Fot. DWBogucki Foto Wideo

Dzisiaj w naszej parafii gościliśmy ks. Jarosława Orkiszewskiego – ekonoma diecezjalnego. Skierował on do nas Słowo Boże...
03/05/2026

Dzisiaj w naszej parafii gościliśmy ks. Jarosława Orkiszewskiego – ekonoma diecezjalnego. Skierował on do nas Słowo Boże, a także przewodniczył uroczystej Mszy Świętej rozpoczynającej obchody Święta Narodowego 3 Maja. Podczas tej Eucharystii modliliśmy się wspólnie z władzami państwowymi i samorządowymi.
Dla katolików ten dzień jest szczególny, bowiem dzisiaj Kościół Święty obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tytuł ten przypomina o obecności Matki Najświętszej w historii naszego Narodu – poprzez śluby lwowskie Jana Kazimierza aż do ślubów jasnogórskich Stefana kard. Wyszyńskiego i dnia dzisiejszego.
Królowo Polski, módl się za nami!

Dzisiaj rozpoczynamy maj – przepiękny miesiąc, w którym Kościół Święty szczególnie czci Najświętszą Maryję Pannę poprzez...
01/05/2026

Dzisiaj rozpoczynamy maj – przepiękny miesiąc, w którym Kościół Święty szczególnie czci Najświętszą Maryję Pannę poprzez śpiew Litanii Loretańskiej.
Zapraszamy ministrantów do gorliwej służby podczas Nabożeństw Majowych w naszym kościele - codziennie o godzinie 17:30!
Z kolei wszystkich Parafian i Przyjaciół serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Na ilustracji: Bartolomé Esteban Murillo – „Niepokalane Poczęcie”

Na zakończenie Oktawy Wielkanocy Kościół Święty celebruje Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem druga uroczysto...
12/04/2026

Na zakończenie Oktawy Wielkanocy Kościół Święty celebruje Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to zarazem druga uroczystość odpustowa w naszej parafii.
Z tej okazji gościliśmy wśród nas ks. Sylwestra Brzozowskiego, wicekanclerza Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Nasz gość skierował do nas Słowo Boże i przewodniczył uroczystej sumie odpustowej.
Jako ministranci mieliśmy radość służyć przy ołtarzu w tak ważnym dniu. Po Mszy Świętej przeszliśmy w procesji wokół kościoła, którą zwieńczyło uroczyste odśpiewanie "Te Deum" oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Trwając w radości nocy paschalnej Kościół Święty celebruje Mszę o świcie w poranek Zmartwychwstania, połączoną z procesj...
05/04/2026

Trwając w radości nocy paschalnej Kościół Święty celebruje Mszę o świcie w poranek Zmartwychwstania, połączoną z procesją rezurekcyjną.
Po trzykrotnym okrążeniu kościoła odśpiewaliśmy uroczyste Te Deum, po którym rozpoczęła się Najświętsza Ofiara. Było to dla nas jednocześnie zakończenie niezwykle intensywnego okresu służby podczas Świętego Triduum Paschalnego. Wszystkim członkom i przyjaciołom naszej Liturgicznej Służby Ołtarza życzymy, aby Zmartwychwstały Chrystus błogosławił im każdego dnia!

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

W świętą Noc Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa Kościół celebruje uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej.Rozpoczęliśmy ją ...
04/04/2026

W świętą Noc Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa Kościół celebruje uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej.
Rozpoczęliśmy ją od obrzędu poświęcenia ognia przed wejściem do kościoła, skąd udaliśmy się w procesji z paschałem do ołtarza. Następnie wysłuchaliśmy uroczystego orędzia wielkanocnego, po którym nastąpiła rozbudowana Liturgia Słowa. W dalszej części odbyło się poświęcenie wody chrzcielnej, a po nim Ofiara Mszy Świętej.

W Wielki Piątek Kościół Święty wspomina zbawczą Mękę i Śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa. Zebraliśmy się dzisiaj na P...
03/04/2026

W Wielki Piątek Kościół Święty wspomina zbawczą Mękę i Śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa.
Zebraliśmy się dzisiaj na Placu III Tysiąclecia, by wspólnie wziąć udział w Drodze Krzyżowej. Po rozważeniu 14 jej stacji udaliśmy się do kościoła, gdzie rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej. W sposób szczególny wsłuchaliśmy się w słowa Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa wg św. Jana, następnie wspólnie adorowaliśmy Krzyż. Liturgię zwieńczyła Komunia Święta, a także uroczysta procesja do Grobu Pańskiego, gdzie rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wielki Czwartek rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W tym dniu Koś...
02/04/2026

Wielki Czwartek rozpoczyna obchody Triduum Paschalnego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W tym dniu Kościół Święty w sposób szczególny wspomina ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa.
Uroczystą Mszę Wieczerzy Pańskiej rozpoczęliśmy od podziękowania naszym księżom, podkreślając ich ofiarną służbę dla naszej parafii i Liturgicznej Służby Ołtarza. W dalszej części Liturgii teksty mszalne w sposób szczególny przypomniały nam ustanowienie Najświętszej Ofiary, jaką jest Msza Święta. Na zakończenie nastąpiło przeniesienie Najświętszego Sakramentu w uroczystej procesji do ciemnicy, gdzie potrwa czuwanie.

15/03/2025

Kwalifikacyjny turniej Dekanalny Liturgiczna Służba Ołtarza Archidiecezji Lubelskiej w halowej piłce nożnej do XV Mistrzostw Archidiecezja Lubelska ⚽💪

Adres

Ulica Świętoduska 2
Łęczna
21-010

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ministranci parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Ministranci parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej:

Udostępnij