17/05/2026
⭕Zapraszamy do Szkoły Modlitwy Słowem Bożym - w każdy poniedziałek ok. 18.45 - po Mszy św. o godz. 18:00 w budynku plebanii (po lewej stronie kościoła).
✨Spotkania prowadzi s. Leonarda. Podczas spotkań dzielimy się Słowem Bożym, które będzie czytane w niedzielę. Jest to okazja do doświadczenia pracy Słowa Bożego w nas przez cały tydzień ☺
✨Materiały do modlitwy, optymalnie do modlitwy podczas Adoracji, można zabrać ze sobą. Są wyłożone w kruchcie, tj. przy wejściu do kościoła na regale po lewej stronie.
✨W najbliższy poniedziałek będziemy rozważać słowo czytane w niedzielę 24 maja - Uroczystość Zesłania Ducha Św.
🔥Ewangelia J 20, 19-23👇
https://niezbednik.niedziela.pl/liturgia/2026-05-24
☀Rozważania👇
✨Weź głęboki oddech. Świadomie wdychaj i wydychaj powietrze. Spróbuj poczuć, że żyjesz, że jesteś tutaj i teraz.
📖Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».
✨Uczniowie siedzą zamknięci w Wieczerniku. Śmierć Jezusa ich przerosła i sparaliżowała. Lęk wypełnił ich serca tak bardzo, że nie wpuszczają nikogo i sami nie mają odwagi wyjść. My również, kiedy się boimy, że ktoś lub coś może nas zranić, zamykamy drzwi. Mogą to być drzwi naszego domu albo drzwi do naszego serca. Zastanów się, co lub kto stoi po ich drugiej stronie.
✨Jezus wszedł do środka mimo zamkniętych drzwi. On wchodzi w nasze lęki, niepewność i zamknięcie, aby przynieść pokój i radość. Świadomość, że jest w naszym życiu Ktoś, kto pokonał śmierć, może nam pomóc poczuć się bezpiecznie, nawet kiedy wydaje się, że wszystko wokół straciło nadzieję. Spróbuj przypomnieć sobie moment, w którym doświadczyłeś bliskości Boga. Pozwól, by to doświadczenie ponownie napełniło twoje serce pokojem.
✨Jezus nie wypomina uczniom ich lęku i niewiary. Przychodzi z czułością i pokazuje im swoje rany, aby mogli na nowo w Niego uwierzyć. Pragnie, by kontynuowali Jego misję w mocy Ducha Świętego. Tchnienie Jezusa jest tchnieniem życia. To Duch Święty pozwala nam wyjść z naszego zamknięcia i odnaleźć odwagę, by żyć pełnią. Słuchając ponownie Ewangelii, pomyśl, co dla ciebie znaczy „wziąć Ducha Świętego”.
🙏Porozmawiaj z Duchem Świętym o swoim życiu, o pragnieniach i marzeniach. Nie bój się otworzyć przed Nim serce.