23/05/2026
Ogłoszenia Duszpasterskie – Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 24. 05. 2026 r.
Dziękujemy za wspólną modlitwę w czasie tej Eucharystii!
W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła,
- we wtorek wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera,
- w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
- w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
- przyszłą niedzielę, 31 maja, Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu Msza święta dla Żywego Różańca o godz. 8:30.
W najbliższy czwartek, 28 maja, odbędzie się spotkanie wspólnoty Wieczernik Modlitwy za Kapłanów. O godz. 18:00 Msza święta, a potem spotkanie w salce.
Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o 17:30.
Instytut Teologiczny w Łodzi ogłasza rekrutację na 6-letnie niestacjonarne studia magisterskie z teologii o specjalności katechetycznej. W tym roku po raz pierwszy powołane zostaje dwuletnie Studium Teologii Duchowości. Duchowość chrześcijanina to nie tylko głębia życia opartego na Ewangelii, ale także piękno, które rodzi się, gdy człowiek jednoczy się z Bogiem w tym, co zwyczajne i codzienne. Jest to pomoc na drodze duchowego wzrostu i dojrzewania. Studium pragnie przyjść z pomocą w pielęgnowaniu daru życia Bożego w sobie. Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej Instytutu Teologicznego (www.archidiecezja.lodz.pl/akw-it).
Duszpasterstwo Pracowników Nauki zaprasza nauczycieli akademickich na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w środę 27 maja o godz. 19.00 w parafii św. Alberta Chmielowskiego. Po Mszy św. konferencja duchowa pt.: „Treść, autentyczność i przesłanie objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie”.
Siostry Antonianki zapraszają w sobotę 30 maja do swojego domu w Łodzi przy ul. Janosika 141 na spotkanie dla Mam w stanie błogosławionym. Spotkanie poprowadzi: o. Natalis Stube OFM, położna Anna Krawczyk oraz siostry. Rozpoczęcie o godz. 9.30, zakończenie ok. godz. 16.00. Zainteresowane osoby proszone są o zgłaszanie się mailowo lub telefonicznie, adres i numer w gablocie.
W Ośrodku Rekolekcyjno-Konferencyjnym AŁ w Porszewicach odbędą się adresowane do wszystkich, zarówno duchownych jak i świeckich, rekolekcje o Bogu Ojcu w III etapach: I Poznaj Ojca, II Kochaj Ojca i III Czcij Ojca. Etap I odbędzie się w dniach 19-21 czerwca 2026 roku. Informacje i zapisy w recepcji Ośrodka: 601 222 472, [email protected], www.uroczyskoporszewice.pl. Można zapisać się przez formularz: https://forms.gle/KhyegckXvJP2xoAA. Dane do kontaktu z recepcją Ośrodka dostępne są też na Facebooku https://www.facebook.com/profile.php?id=61589112006486 , na Instagramie oraz na plakatach i ulotkach.
Między iluzją a miłością – to temat spotkania dla kobiet, które poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki – duszpasterz, psycholog i pisarz, od lat towarzyszący ludziom w odkrywaniu prawdy o miłości, relacjach i wierze. Wydarzenie odbędzie się 27 czerwca obędzie się w Ośrodku Rekolekcyjno-konferencyjnym w Porszewicach. Koszt udziału w spotkaniu 120 zł. Rejestracja i zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScgZHlTmLawZcRDgosFWAsRLs_SCKeeVG15bgunrB4WmRyxSA/viewform?usp=header Istnieje możliwość noclegu w ośrodku, poprzez bezpośrednią kontakt i rezerwację pod tel. 601 222 472.
W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
Niech Pan Jezus obdarza Was wszystkich swoim błogosławieństwem w rozpoczynającym się tygodniu!
W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: śp. Jadwiga Przymus. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
Ogólnopolskie rekolekcje BÓG – OJCIEC, które odbędą się w Porszewicach, w dniach 19-21 czerwca 2026r.