17/03/2026
У неділю 15 березня 2026 року в житті української громади м.Терні сталася важлива подія - канонічне заснування персональної парафії Покрову Пресвятої Богородиці Апостольського Екзархату в Італії, а її Адміністратором призначено душпастиря громади о.доктора, монсиньйора Андрія Максимовича.
Архиєрейську святу Літургію очолив владика Григорій Комар, Апостольський Адміністратор Апостольського Екзархату для українців - католиків візантійського обряду в Італії у співслужінні з єпископом Франческо Антоніо Содду, від недавна дієцезальним Адміністратором Дієцезії Терні - Нарні - Амелія та новопризначеним Архиєпископом Архидієцезії Сассарі.
Участь у Богослужінні взяли: о.доктор Ігор Галей, канцлер Апостольського Екзархату, о.доктор Андрій Максимович, новопризначений Адміністратор парафії м. Терні, о. Костянтин - Кирило Міронов, душпастир української громади м. Орв'єто, дон Лучано Афлоарей, парох місцевої італійської громади Santa Maria Regina, дон Джузеппе Дзен, сотрудник парафії Santa Maria Regina, дон Джон, священнослужитель цієї парафії із Уганди, протодиякон Богдан Криницький. Святу Тайну Сповіді вірним уділяли о. Ігор Гінда, студент Папської Дипломатичної Академії Ватикану та о. Іван Кіселюк, сотрудник української парафії м.Терні, капелан української парафіяльної громади м. Сполето.
До участі у Богослужіннях прибули брати - семінаристи із монашого згромадження Воплоченого Слова м.Монтеф'ясконе, представники української громади м.Вітербо, для якої о.Андрій звершує також своє служіння, представники місцевої італійської громади та Дієцезії.
Незадовго до початку святої Літургії біля входу до храму парафіяни і діти урочисто зустрічали єпископів з хлібом та квітами.
Перед початком Літургії канцлер Апостольського Екзархату зачитав декрети: про заснування парафії Покрову Пресвятої Богородиці при храмі Santa Maria Regina в м.Терні та про призначення о.доктора Андрія Максимовича її Адміністратором. Відтак розпочалася спільна літургійна молитва.
У своїй проповіді владика Григорій ділився роздумами над уривком із святого Євангелія четвертої неділі Великого посту про звільнення біснуватого хлопця з-під влади злого духа.
У Євангелії бачимо зворушливий образ батька, який приводить хворого сина до Христа і просить для нього оздоровлення.
Роздумуючи над цією історією з Євангелія, проповідник проводить аналогію зі стражданнями тисячів українських батьків і матерів, які у час важких для нашого народу випробувань намагаються допомогти своїм дітям, викраденим та вивезеним в Росію, полоненим, пораненим, безвісти зниклим і всім тим, які несуть на своїх плечах тягарі жахливої війни. Але дуже часто їхні людські зусилля є марними. Та залишається надія на Бога і Його допомогу і запорукою цієї надії є глибока віра, ,,якої нам, нажаль, дуже бракує."
,,До віри неможливо себе примусити, бо віра - це дар, який людина завжди може прийняти, просячи у Господа: ,,Боже, допоможи моєму невірству!"
Далі проповідник навчає, що Великий піст - це час духовної праці над очищенням з гріхів, час боротьби зі спокусами злих духів і головним ,,щитом" у цій боротьбі повинні стати для нас молитва і піст, коли ,,ми наші дії та вчинки хочемо узгоджувати з Божою волею, з Його заповідями, коли у нашому житті шукаємо Божої присутності, коли відчуваємо спрагу за Богом, розуміючи, що тільки Він є нашою поживою і захистом від зла".
На завершення проповіді владика Григорій звернувся до вірних зі словами :,, Продовжуймо наш шлях до Єрусалиму з Ісусом, аби разом з ним стати свідками Його спасенної жертви і Його славного воскресіння".
Після святої Літургії дієцезальний Адміністратор подякував за запрошення та спільну молитву владиці Григорію, душпастирю громади, парафіянам і висловив свою молитовну підтримку всьому українському народові.
Далі і Владика Григорій склав щиру подяку усім, хто долучився до цієї події, висловив особливу вдячність єпископу Франческо Антоніо Содду за сприяння створенню української парафії у Терні та її підтримку, подякував душпастирю громади о.Андрію та парафіяльному сотруднику о. Івану за служіння у громаді, нагадавши про те, що о. Андрій сьогодні здійснює також свої служіння в Апостольському Екзархаті та в Державному Секретаріаті Святого Престолу, а в недалекому минулому (2017 - 2020 рр.), перебуваючи в Україні, служив Адміністратором Патріаршої Курії УГКЦ.
Новопризначений Адміністратор парафії у м.Терні подякував єпископам за батьківську опіку, молитви та підтримку і на згадку про важливу подію від імені усіх парафіян вручив їм пам'ятні подарунки.
Після Богослужінь єпископи, священнослужителі, парафіяни і гості продовжили зустріч та спілкування у парафіяльному залі, а місцеві українські господині пригощали всіх власноруч приготовленими стравами.