04/05/2026
1 травня 2026 р.Б. священики та вірні Неаполітанського деканату здійснили прощу до Санктуарію Гетсеманії в Сарассіо (Paestum). Разом зі спільнотами «Матері в молитві» та всіма прочанами підносилися щирі молитви за українських матерів і особливо — за якнайшвидше припинення війни в Україні.
Проща розпочалася молитвою на вервиці в крипті біля статуї Ісуса, який молиться в Гетсиманському саді. У цій молитовній атмосфері кожен приносив свої наміри, переживання і прохання до Бога. У тій же самій крипті о. Роман Кривий очолив Молебень до Пресвятої Богородиці. Згодом усі разом молилися Хресну дорогу, роздумуючи над страстями Христовими, а після цього відбувся молебень.
Кульмінацією стала Божественна Літургія яку очолив протопресвітер Неаполітанського деканату у співслужінні священиків данного Деканату, під час якої всі присутні з особливою ревністю просили Бога про мир, єдність і якнайшвидше завершення війни в Україні. Після богослужінь проща завершилася спільним концертом, який підготували душпастирі Неаполітанського деканату зокрема
о. Ігор Горішний, о. Мар'ян Лемчук та о. Андрій Шабанов, даруючи всім радість і тепло української пісні.
Це була справді гарна проща, сповнена молитви, єдності та глибокої віри, у якій особливим наміром залишалося благання про мир і швидке припинення війни в Україні.
Повідомила Ірина Романюк.
Фото Студії "Аміно" Веніаміна та Оксани Перебойчуків