02/06/2026
Szentháromság vasárnapján 72 fiatal részesült a bérmálás szentségében a keszthelyi Magyarok Nagyasszonya Plébániatemplomban.
Az ünnepi szentmisét Dr. Udvardy György veszprémi érsek mutatta be, aki a keresztény nagykorúság szentségében részesítette az erre felkészült fiatalokat. A templom padjai zsúfolásig megteltek. Megköszönte a fiataloknak, hogy vállalkoztak a felkészülésre és a bérmálás szentségének felvételére, egyben arra biztatta őket, hogy legyenek bátrak és kezdeményezők keresztény közösségeikben.
Köszönetét fejezte ki a szülőknek, hitoktatóknak, pedagógusoknak és mindazoknak, akik példájukkal és szolgálatukkal segítették a fiatalok hitbeli növekedését és felkészülését.