26/04/2026
2026.04.26. Húsvét 4. vasárnapja, hivatások vasárnapja
Húsvét IV. vasárnapja könyörgőnap papi hivatásokért. Imádkozzunk papi és szerzetesi hivatásokért és a hivatásban való kitartás kegyelméért. A szentmise végén „Búzaszentelőt” tartunk, imádkozunk a jó és bőséges termésért.
Húsvét V. vasárnapja, május első vasárnapja. A szentmisékben a Szűzanyát és a földi édesanyákat köszöntjük.
A héten május elsején, Munkás Szent József ünnepén elsőpéntek, 17:30-tól szentgyónási lehetőséggel és május a Szűzanyának szentelt hónap, minden szentmise előtt a lorettói litániát imádkozzuk. Hívek, Máriát köszönteni jöjjetek! Várjuk a testvéreket szeretettel.
Örömmel hirdetem a kedves testvéreknek, hogy a héten megtartottuk plébániánk Tanácsadó Testületének alakuló ülését. A testület hivatalosan megalakult, elfogadta működési szabályzatát, és a tagok lelki elköteleződéssel vállalták a közösség szolgálatát. Megválasztásra kerültek a tisztségviselők: az alelnök személyére több jelölés után a testület titkos szavazással döntött, és Lendvai-Frikkel Attilát választotta meg, aki plébániánkon lelkipásztori kisegítőként is szolgál. Emellett kialakultak a különböző szolgálati területek és csoportok is, amelyek segítik plébániánk életének szervezését. A testület elfogadta az elmúlt év zárszámadását, valamint az idei év költségvetését is. A következő ülésen a konkrét feladatok és munkatervek kerülnek kidolgozásra. Kérjük a kedves híveket, imádságban kísérjék a testület munkáját, hogy szolgálatuk közösségünk javát és épülését szolgálja.
A Nepomuki Szent János templomunk búcsújához kapcsolódva szeretettel és örömmel hívjuk a kedves híveket jótékonysági koncertre 2026. május 16-án, szombaton 16 órára a gyulafirátóti templomunkba. Az alkalmat a gyulafirátóti Szent Család Kórus szolgálata, szólistáink és orgonaművészeink teszik ünnepivé. Adományaikat hálás szívvel fogadjuk, melyeket gyulafirátóti templomunk felújítására fordítunk. A koncert után szeretettel várjuk a testvéreket egy közös agapéra a templomkertben. Jöjjünk el minél többen, és együtt adjunk hálát, erősítsük közösségünket!