Magyarok Nagyasszonya Plébánia Veszprém

Magyarok Nagyasszonya Plébánia Veszprém A veszprémi Magyarok Nagyasszonya római katolikus plébánia oldala.

26/04/2026

2026.04.26. Húsvét 4. vasárnapja, hivatások vasárnapja

Húsvét IV. vasárnapja könyörgőnap papi hivatásokért. Imádkozzunk papi és szerzetesi hivatásokért és a hivatásban való kitartás kegyelméért. A szentmise végén „Búzaszentelőt” tartunk, imádkozunk a jó és bőséges termésért.

Húsvét V. vasárnapja, május első vasárnapja. A szentmisékben a Szűzanyát és a földi édesanyákat köszöntjük.

A héten május elsején, Munkás Szent József ünnepén elsőpéntek, 17:30-tól szentgyónási lehetőséggel és május a Szűzanyának szentelt hónap, minden szentmise előtt a lorettói litániát imádkozzuk. Hívek, Máriát köszönteni jöjjetek! Várjuk a testvéreket szeretettel.

Örömmel hirdetem a kedves testvéreknek, hogy a héten megtartottuk plébániánk Tanácsadó Testületének alakuló ülését. A testület hivatalosan megalakult, elfogadta működési szabályzatát, és a tagok lelki elköteleződéssel vállalták a közösség szolgálatát. Megválasztásra kerültek a tisztségviselők: az alelnök személyére több jelölés után a testület titkos szavazással döntött, és Lendvai-Frikkel Attilát választotta meg, aki plébániánkon lelkipásztori kisegítőként is szolgál. Emellett kialakultak a különböző szolgálati területek és csoportok is, amelyek segítik plébániánk életének szervezését. A testület elfogadta az elmúlt év zárszámadását, valamint az idei év költségvetését is. A következő ülésen a konkrét feladatok és munkatervek kerülnek kidolgozásra. Kérjük a kedves híveket, imádságban kísérjék a testület munkáját, hogy szolgálatuk közösségünk javát és épülését szolgálja.

A Nepomuki Szent János templomunk búcsújához kapcsolódva szeretettel és örömmel hívjuk a kedves híveket jótékonysági koncertre 2026. május 16-án, szombaton 16 órára a gyulafirátóti templomunkba. Az alkalmat a gyulafirátóti Szent Család Kórus szolgálata, szólistáink és orgonaművészeink teszik ünnepivé. Adományaikat hálás szívvel fogadjuk, melyeket gyulafirátóti templomunk felújítására fordítunk. A koncert után szeretettel várjuk a testvéreket egy közös agapéra a templomkertben. Jöjjünk el minél többen, és együtt adjunk hálát, erősítsük közösségünket!

19/04/2026

2026.04.19. Húsvét 3. vasárnapja

Jövő hét vasárnap, Húsvét IV. vasárnapja könyörgőnap lesz papi hivatásokért. Imádkozzunk papi és szerzetesi hivatásokért és a hivatásban való kitartás kegyelméért. A szentmise végén „Búzaszentelőt” tartunk, imádkozunk a jó és bőséges termésért.

Április 21-én kedden a Medjugorjei zarándoklatunk megbeszélése lesz templomunkban 17 órakor.

Szeretettel ajánljuk a hívek figyelmébe a Veszprémi Szent Mihály Főszékesegyházban induló Várhegyi Orgonaestek koncertsorozatot. A nyitó hangversenyre április 25-én, szombaton 19 óra 30 perckor kerül sor, ahol Virágh András Gábor orgonaművész és Veszprém Város Vegyes kara lép fel. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!

A Nepomuki Szent János templomunk búcsújához kapcsolódva szeretettel és örömmel hívjuk a kedves híveket jótékonysági koncertre 2026. május 16-án, szombaton 16 órára a gyulafirátóti templomunkba. Az alkalmat a gyulafirátóti Szent Család Kórus szolgálata, szólistáink és orgonaművészeink teszik ünnepivé. Adományaikat hálás szívvel fogadjuk, melyeket gyulafirátóti templomunk felújítására fordítunk. A koncert után szeretettel várjuk a testvéreket egy közös agapéra a templomkertben. Jöjjünk el minél többen, és együtt adjunk hálát, erősítsük közösségünket!

11/04/2026

2026.04.12. Isteni Irgalmasság vasárnapja

Húsvét második vasárnapján, az Isteni Irgalmasság vasárnapján a szentmisékben felajánljuk önmagunkat az Isteni Irgalmasságnak. Vasárnap délután 15 órakor az Isteni Irgalmasság szentóráját tartjuk templomunkban. Várunk mindenkit szeretettel.

Felajánlás az Isteni Irgalmasságnak

Ó, legirgalmasabb Jézus! Jóságod végtelen, kegyelmednek kincsei pedig kimeríthetetlenek. Határtalanul bízom irgalmadban, amely minden művedet átfogja. Átadom magam neked teljesen és feltétel nélkül, hogy így éljek és törekedjek a keresztény tökéletességre. Terjeszteni akarom irgalmasságod üzenetét az irgalmasság cselekedetei által, lelki és testi értelemben egyaránt, fáradozva a bűnösök megtérésén, vigasztalva a rászorulókat, betegeket és szomorúakat. Ezért óvj engem, ó Jézus, mint saját tulajdonodat és dicsőségedet. És bár néha rettegek a félelemtől tudatosítva magamban gyengeségemet, de egyúttal határtalan bizalmam a te irgalmadban. Add, hogy minden ember idejében megismerje irgalmad végtelen mélységét, megbízzon benne és dicsőítse mindörökké. Ámen

Imádkozzunk a teljes búcsú elnyeréséért a Pápa szándékára!

IMA VÉDELEMÉRT: Jézus Krisztus, védj meg minket, egész családunkat, közösségeinket, hazánkat és mindenünket, amink van, a Te drága, szentséges Véreddel. Szent Neved hatalmával oltalmazz meg bennünket minden gonosz erőtől és hatalomtól, amely betegséggel, katasztrófával, félelemmel vagy megosztással akarja megrontani életünket és egységünket. Őrizz meg minket az egymás ellen fordulástól, a szív keménységétől és a szeretetlenségtől. Adj tiszta látást, bölcs szívet és békességet, hogy döntéseinkben mindig az igazságot és a jót keressük. Áraszd ki békédet a világ minden népére, különösen oda, ahol háború, szenvedés és bizonytalanság uralkodik. Taníts meg bennünket a kiengesztelődés útjára, hogy a Te szereteted győzzön minden gyűlölet felett. A sátán minden kísértése és cselvetése ellen védelmezzen minket a Te Szent Véred, és erősíts meg bennünket a jóban való hűségben. Boldogságos Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya, oltalmazz minket, takarj be palástoddal, és járj közben értünk, hogy hűségesek maradjunk a mi Urunkhoz Jézus Krisztushoz. Ámen.

05/04/2026

2026.04.05. Húsvétvasárnap

A feltámadott Jézus örömét, békéjét, bőséges kegyelmét és áldását kívánom szeretettel minden kedves Testvérnek! Hálásan köszönöm a Testvérek minden fáradozását, adományát amivel ünnepünket még szebbé tették! Jó Isten jutalmazzon meg Mindnyájatokat érte!

Húsvétvasárnap és húsvéthétfőn ünnepi miserend van templomunkban.

Jövő vasárnap, húsvét második vasárnapján, az Irgalmasság vasárnapja lesz. A 8 és 9:30 órakor kezdődő szentmise végén felajánljuk önmagunkat az Isteni Irgalmasságnak. Délután 15 órakor szentórát tartunk templomunkban.

Ne feledkezzünk el az Irgalmasság kilencedéről, melyet nagypénteken kezdtünk el imádkozni.

30/03/2026

2026.03.28. Virágvasárnap

Virágvasárnappal elkezdődik a Nagyhét. A virágvasárnapi 8 és 9:30-kor kezdődő szentmisében barkaszentelés és passió.

Nagycsütörtökön templomunkban este 18 órakor ünnepi szentmise, emlékezés az Oltáriszentség alapítására, oltárfosztás, majd este 20 óráig virrasztás. Ministráns próba 17:00 órakor.

Nagypénteken szigorú böjti nap! 10 órától 14 óráig virrasztás az Oltáriszentség előtt. Ministráns próba 13:00 órakor. Keresztút 14 órakor. Délután 15:00 órakor Passió, kereszt leleplezés, majd csonka mise. Ezen a napon kezdjük imádkozni az Isteni Irgalmasság kilencedét.

Nagyszombaton 9 órától nyitjuk a szent sírt. A szertartás este 18:00 órakor kezdődik. Ministráns próba 17:00 órakor. Körmenetet tartunk a templom körül, majd a húsvéti ételek megszentelése lesz.

Húsvétvasárnap ünnepi miserend van templomunkban 8:00, 9:30 és 18:00 órakor.

Húsvéthétfőn 8:00 és 9:30-kor lesznek az ünnepi szentmisék. Este 18 órakor nem lesz szentmise.

Beregdéda rászorulóinak 1200 kg tartós élelmiszert gyűjtöttünk. A Jó Isten fizesse vissza a kedves testvérek minden fáradozását és adományát!

21/03/2026

2026.03.22. Nagyböjt 5. vasárnapja

Ma, Nagyböjt 5. vasárnapján, a Betegek szentségének kiszolgáltatása lesz templomunkban a szentmisék keretében.
Mai perselyadományainkkal a szentföldi katolikus kegyhelyeket segítjük.
Hétfőn, március 23-án nem lesz reggel 8 órakor szentmise.
Felhívjuk a Kedves Testvérek figyelmét, hogy március 28-án, szombaton nem lesz 18 órakor előesti szentmise. Virágvasárnap a nagyhét kapuja, amikor Jézus jeruzsálemi bevonulását ünnepeljük. Ez az ünnep arra hív bennünket, hogy ne külön-külön, hanem a közösséggel együtt, vasárnap, méltó módon kapcsolódjunk be a liturgia gazdagságába. Ezért különösen fontos, hogy minél többen jelen legyünk a vasárnap délelőtti, barkaszenteléssel kezdődő szentmiséken, hogy lélekben is felkészüljünk a húsvét szent titkaira. Ne maradjunk távol ettől a kegyelmi alkalomtól – jöjjünk el, jelenlétünkkel és közös imádságunkkal tegyük még teljesebbé ezt a szép ünnepet és együtt kezdjük meg a nagyhetet!
Jövő vasárnap Virágvasárnap, elkezdődik a Nagyhét. A virágvasárnapi 8 és 9:30-kor kezdődő szentmisében barkaszentelés és passió.
„Nem tudtatok egy órát sem virrasztani velem?” A szentsír csendje ma is kérdez bennünket. Nagypénteken az Oltáriszentség előtt, nagyszombaton a szent sírnál vár az Úr.
Nem programra hív, hanem jelenlétre. Ki marad mellette? A szentsír-virrasztásra várjuk a jelentkezéseket. A feliratkozó lap a templom bejáratánál található.
A Karitász nagyböjti tartós élelmiszer-gyűjtést hirdet. Egyházközségünk a testvértelepülésünk, Beregdéda rászoruló családjai számára gyűjt tartós élelmiszert március 23-ig. A szentmisére hozott adományokat a testvérek legyenek szívesek a hirdető faliújságnál elhelyezni. Aki pedig pénzadománnyal szeretné segíteni a beregdédai rászorulókat, az a sekrestyében megteheti. Köszönjük a testvérek nagylelkűségét és segítő szeretetét.
Nagyböjt minden péntekén az esti szentmise előtt, 17:30-kor keresztúti ájtatosságot tartunk. Várjuk a testvéreket szeretettel.
A húsvéti díszítés virágaira szánt adományokat a bejáratnál lévő perselybe helyezhetik el a testvérek. A legkisebb adományt is a Jó Isten százszorosan fizesse vissza!

Március 27-én első péntek, 17:30-tól gyónási lehetőséggel.

Március 28-án, szombaton ministráns próba lesz 10 órakor a templomunkban.

07/03/2026

2026.03.08. Nagyböjt 3. vasárnapja

Nagyböjti lelkigyakorlatot tartunk, amit Főtisztelendő Tóth Roland a homokmégyi Szent Adalbert plébániatemplom plébánosa vezet.
Március 10. kedd, Kádárta.
17:30 gyóntatás, 18:00 lelkigyakorlatos szentmise.
Március 11. szerda, Gyulafirátót.
17:00 gyóntatás, 18:00 lelkigyakorlatos szentmise.
Március 12. csütörtök, Veszprém.
17:00 gyóntatás, 18:00 lelkigyakorlatos szentmise.
Szentgyónási lehetőséget biztosítunk a szentmisék előtt és alatt: 17:00-19:00 óráig.

Szeretettel hirdetjük a kedves Testvéreknek, hogy március 15-én, vasárnap a 9:30-kor kezdődő szentmisében hálát adunk a Jóistennek mindazokért, akik az elmúlt években, évtizedekben a plébániai Képviselő Testület tagjaiként hűségesen és áldozatosan szolgálták közösségünket. Szeretettel hívjuk és várjuk a korábbi testületi tagokat és a kedves testvéreket erre az ünnepi alkalomra, hogy közösségünk jelenlétében kifejezhessük hálánkat és megbecsülésünket sokéves szolgálatukért, és együtt adjunk hálát a Jóistennek mindazért a kegyelemért, amelyet rajtuk keresztül adott közösségünknek.
A Karitász nagyböjti tartós élelmiszer-gyűjtést hirdet. Egyházközségünk a hagyománynak megfelelően idén is testvértelepülésünk, Beregdéda rászoruló családjai számára gyűjt tartós élelmiszert március 8. és 23. között. A szentmisére hozott adományokat a testvérek legyenek szívesek a hirdető faliújságnál elhelyezni. Aki pedig pénzadománnyal szeretné segíteni a beregdédai rászorulókat, az a sekrestyében megteheti. Köszönjük a testvérek nagylelkűségét és segítő szeretetét.
Nagyböjt minden péntekén az esti szentmise előtt, 17:30-kor keresztúti ájtatosságot tartunk. Várjuk a testvéreket szeretettel.
A húsvéti díszítés virágaira szánt adományokat a bejáratnál lévő perselybe helyezhetik el a testvérek. A legkisebb adományt is a Jó Isten százszorosan fizesse vissza!

Plébániánk kártyanaptárt készített a legfontosabb elérhetőségekkel és információkkal. A bejáratnál az asztalon helyeztük el, szeretettel kérjük a testvéreket, vigyenek belőle, akár többet is, és adják tovább másoknak is.

Az Egyház böjti rendje: hamvazószerdán és nagypénteken szigorú böjti napot tartunk – egyszeri étkezéssel, mellette még kétszeri kisebb erősítéssel és hústól való tartózkodással. A nagyböjt péntekjein hústilalom van. Az idősek és betegek felmentést kapnak a szigorú böjt alól.

01/03/2026

2026.03.01. Nagyböjt 2. vasárnapja

A héten elsőpéntek, 17:30-tól szentgyónási lehetőséggel és nagyböjt minden péntekén reggel nincs szentmise, az esti szentmise előtt, 17:30-kor keresztúti ájtatosságot tartunk. Várjuk a testvéreket szeretettel.

Nagyböjti lelkigyakorlatot tartunk, amit Főtisztelendő Tóth Roland a homokmégyi Szent Adalbert plébániatemplom plébánosa vezet.
Március 10. kedd, Kádárta.
17:30 gyóntatás, 18:00 lelkigyakorlatos szentmise.
Március 11. szerda, Gyulafirátót.
17:00 gyóntatás, 18:00 lelkigyakorlatos szentmise.
Március 12. csütörtök, Veszprém.
17:00 gyóntatás, 18:00 lelkigyakorlatos szentmise.
Szentgyónási lehetőséget biztosítunk a szentmisék előtt és alatt: 17:00-19:00 óráig.

Az MKPK nagyböjti körlevele alapján nagyböjt 1. vasárnapjától nagyböjt 2. vasárnapjáig templomunk bejáratánál elhelyeztünk egy perselyt a háború sújtotta területeken élők megsegítésére. Arra buzdítom a kedves Testvéreket, hogy lehetőségeik szerint nagylelkű adományukkal és imádságukkal is kapcsolódjanak ehhez az irgalmassági kezdeményezéshez, hogy a nagyböjt valóban a szeretet konkrét tetteiben is megmutatkozzon.

A nagyböjti idő kezdetén újra emlékeztetlek Benneteket Testvérek az Egyház böjti rendjére: hamvazószerdán és nagypénteken szigorú böjti napot tartunk – egyszeri étkezéssel, mellette még kétszeri kisebb erősítéssel és hústól való tartózkodással. A nagyböjt péntekjein hústilalom van. Az idősek és betegek felmentést kapnak a szigorú böjt alól.

21/02/2026

2026.02.22. Nagyböjt 1. vasárnapja

A mai vasárnapon, Nagyböjt első vasárnapján, a szentmise végén meghamvazzuk azokat a testvéreket, akik nem tudtak hamvazkodni hamvazószerdán.

Nagyböjt minden péntekén reggel nincs szentmise, az esti szentmise előtt, 17:30-kor keresztúti ájtatosságot tartunk. Várjuk a testvéreket szeretettel.

A héten február 27-én, pénteken templomunkban reggel 8 órakor lesz a szentmise és este nem lesz keresztút mert városi keresztutat tartunk a Veszprémi Érsekség szervezésében. 17 órakor a Margit-romoktól indul a keresztútjárás a Szent Benedek-hegyre. Az imádságot érsek atya vezeti, az elmélkedéseket a hívek olvassák fel. Várjuk rá szeretettel a testvéreket.

Dr. Udvardy György érsek atya az idei nagyböjtben is tart katekézis-sorozatot a veszprémi Feltámadt Üdvözítő (Károly) templomban. A katekézisek a nagyböjti időszak szerdai napjain, 18.00 órakor kezdődnek szentmise keretében és szentgyónási lehetőséggel. Várják rá szeretettel a testvéreket.

Február 28-án szombaton ministráns próba lesz 10:30-kor a templomunkban.

Templomainkban az idei évben a gyermekek első szentáldozásának ünnepe: Veszprém, Magyarok Nagyasszonya templom: június 14. 9:00 óra. Gyulafirátót, Nepomuki Szent János templom: június 14. 11:00 óra. A bérmálás szentségének kiszolgáltatása: Veszprém, Magyarok Nagyasszonya templom: május 31. 10:00 óra. Imádkozzunk az elsőáldozásra, bérmálkozásra készülő gyermekeinkért, szüleikért, hogy mindig hűségesek legyenek Jézushoz.

Az MKPK nagyböjti körlevele alapján nagyböjt 1. vasárnapjától nagyböjt 2. vasárnapjáig templomunk bejáratánál elhelyeztünk egy perselyt a háború sújtotta területeken élők megsegítésére. Arra buzdítom a kedves Testvéreket, hogy lehetőségeik szerint nagylelkű adományukkal és imádságukkal is kapcsolódjanak ehhez az irgalmassági kezdeményezéshez, hogy a nagyböjt valóban a szeretet konkrét tetteiben is megmutatkozzon.

A nagyböjti idő kezdetén újra emlékeztetlek Benneteket Testvérek az Egyház böjti rendjére: hamvazószerdán és nagypénteken szigorú böjti napot tartunk – egyszeri étkezéssel, mellette még kétszeri kisebb erősítéssel és hústól való tartózkodással. A nagyböjt péntekjein hústilalom van. Az idősek és betegek felmentést kapnak a szigorú böjt alól. Amikor ezt hirdetem, nem sorolok életkorokat, mert a böjt nem csupán szabály, hanem szeretetből hozott döntés és nevelés is. Szeretnénk gyermekeinket is bevezetni a lemondás és a felajánlás lelkületébe. Egy egyszerű áldozat – akár egy nap a gyermeknek hús nélkül, szeretetből felajánlva a családért vagy bűneink bocsánatáért – már igazi lelki kincs. Kedves Szülők, a gyerekek abból is tanulnak, amit látnak. Ha mi is lemondunk valamiről szeretetből Jézusért, ők is megértik, hogy a hit ajándék és áldozat is egyben. Ezért a szolgálattevők, a ministránsok példát szeretnének mutatni: a nagyböjtben a szentmisék után nem lesz csoki, cukorka vagy sütemény. Erről most közösen lemondunk Jézusért, bűneink engesztelésére. Nem nagy dolgokról van szó, ami szeretetből történik, az Isten előtt mindig nagy. Kívánom, hogy ez a nagyböjt ne csupán szabály legyen számunkra, hanem igazi lelki megújulás: olyan idő, amikor a családjainkban is erősödik az imádság, a lemondás és a felajánlás szép lelkülete. Áldott, kegyelmekben gazdag nagyböjtöt kívánok mindnyájunknak!
Lelkipásztori szeretettel: Károly atya, Zsolt atya

14/02/2026

2026.02.15. Évközi 6. vasárnap

Mai vasárnap könyörgő nap van a világ éhezőiért. A 9:30 órási szentmisében egyházközségünk Új Tanácsadó Testületének Tagjai ünnepélyesen esküt tesznek. Imádkozzunk Értük, hogy segítségükkel, imáikkal és munkájukkal egyre gyümölcsözőbb legyen egyházközségünk élete.

Február 18-án, jövő hét szerdán Hamvazószerda, befejeződik az idei farsangi időszak és elkezdődik a Nagyböjti 40 napos készület. Hamvazószerda szigorú böjti nap. 16 éves kortól 60 éves korig háromszor étkezhetünk és egyszer lakhatunk jól! Húsétel fogyasztása minden korosztály számára tilos! A nagyböjti péntekeken ugyancsak tilos a húsétel fogyasztása. A böjti előírások alól a betegek felmentést kapnak.

Hamvazószerdán hamvazással helyettesítjük a szentmisében a bűnbánati liturgikus részt. Mindazok, akik nem tudnak hamvazószerdán hamvazkodni, a vasárnapi szentmise végeztével meghamvazzuk őket.

Ezen a héten szerdán, hamvazószerdán templomunkban nem lesz reggel 8 órakor szentmise, hanem este 18 órakor lesz, hogy minél több testvérünk tudjon hamvazkodni.

Nagyböjt minden péntekén az esti szentmise előtt, 17:30-kor keresztúti ájtatosságot tartunk. Templomunk különböző csoportjai, közösségei fogják a keresztúti imádságokat péntekenként vezetni: Testületünk tagjai, Munkatársak, Ministránsok, Imacsoportok, Kórus, A Nép, Lelkipásztori munkatársak, Atyák. Várjuk a testvéreket szeretettel. Teljes búcsút nyerhet az a hívő, aki nagyböjti pénteken szentáldozás után a feszület előtt áhítattal elimádkozza az „Íme, jóságos, édes Jézusom” imádságot: „Íme, jóságos Jézusom, térdre borulok szent színed előtt, és lelkem egész buzgóságával kérlek és könyörgöm Hozzád; öntsd szívembe a hit, a remény és a szeretet élő érzelmeit, bűneim fölötti igaz bánatot és azok jóvátételéért elszánt erős akaratot. Megilletődéssel és szívbéli fájdalommal veszem fontolóra öt szent sebedet és elmélkedem fölöttük, szemen előtt tartva, amit Dávid próféta megmondott rólad, jóságos Jézusom: "Átlyuggatták kezemet és lábamat, és megszámlálták minden csontomat".

Február 28-án szombaton ministráns próba lesz 10 órakor a templomunkban.

A Regina Mundi plébánián elindult az Alpha kurzus, amelyhez még a következő két hétben lehet csatlakozni: február 19-én és 26-án, csütörtökön 18:30-kor szeretettel várjuk az érdeklődőket a Regina Mundi plébánián.

Az idei nagyböjtben Dr. Udvardy György érsek atya „A megtérő ember útja – az én utam. Döntésem Jézus Krisztus mellett.” címmel katekézis-sorozatot tart a Feltámadt Üdvözítő templomban (Károly-templom) a nagyböjt szerdáin 18 órakor, szentmise keretében, gyónási lehetőséggel, amelyre szeretettel hívjuk és várjuk a híveket. Az első alkalom hamvazószerdán lesz.

A veszprémi városi keresztutat február 27-én, pénteken 17 órakor a Margit-romoktól a Szent Benedek-hegyig végezzük Dr. Udvardy György érsek atya vezetésével, amelyre kérjük, hogy minden plébánia hívei papjaikkal együtt kapcsolódjanak be, és ezen a napon a templomokban nem tartunk külön keresztutat.

10/02/2026

2026.02.08. Évközi 5. vasárnap

A mai szentmisékben Szent Balázs püspök és vértanú közbenjárását kérve Balázs áldásban részesítjük a Testvéreket.

Örömmel hirdetjük a kedves Testvéreinknek, hogy plébániánk Tanácsadó Testületének megújítása a szabályzat szerint, rendben lezajlott. A jelölési és szavazási folyamatban a hívek aktív részvételével választottuk meg az új testület tagjait. A szavazatok összesítése után az eredményt felterjesztettük az Érsekségre, és megérkezett Érsek atya kinevező levele, amelyben megerősítette a Tanácsadó Testület tagjainak megbízását. Ezzel a Testület hivatalosan is megkezdheti szolgálatát. Hálát adunk mindazokért, akik vállalták ezt a felelősségteljes szolgálatot, és mindazokért, akik szavazatukkal kifejezték bizalmukat. Az ünnepélyes beiktatásra és eskütételre 2026. február 15-én, vasárnap a 9:30-kor kezdődő szentmise keretében kerül sor. Szeretettel hívjuk és várjuk a kedves híveket, hogy együtt imádkozzunk a Tanácsadó Testület tagjaiért, és kérjük a Szentlélek vezetését, hogy döntéseikben mindig Krisztus lelkülete és közösségünk javának szolgálata vezesse őket. Legyen ez az alkalom közösségünk közös ünnepe!

Örömmel tájékoztatjuk a kedves Testvéreket, hogy Érsek atya plébániáink szolgálatának segítésére megújította Lendvai-Frikkel Attila és Gelencsér Károly lelkipásztori kisegítő kinevezését. Szolgálatuk különösen fontos közösségünk életében. Hálát adunk Istennek készségükért és elkötelezett szolgálatukért, és kérjük a kedves híveket, hordozzák őket imádságban, hogy munkájuk által plébániai közösségünk hitélete tovább erősödjön és gazdagodjon.

Jövő hét szerdán, február 11-én a Szűzanya Lourdes-i jelenésének ünnepe, a Betegek világnapja. Imádkozzunk a betegekért, jó cselekedeteinkben legyünk segítségükre, nyerjenek Isten kegyelméből erőt, gyógyulást és vigasztalást. A szentmise végén Lourdes-i vízzel hintjük meg a testvéreket.

Február 13-án, pénteken Fatimai engesztelő imaórát tartunk a reggel 8 órási szentmise után Örök imádó kápolnánkban. Várjuk szeretettel a testvéreket.

Gondoljunk elhunyt szeretteinkre. Mondassunk az elhunytakért szentmisét. A sekrestyében előjegyezhetőek a szentmisék. Következő vasárnapon perselyadományainkkal a katolikus iskolák fenntartását segítjük. Legkisebb adományaikat is a jó Isten fizesse vissza bőséges kegyelmével.

31/01/2026

2026.02.01. Évközi 4. vasárnap

Február 2-án, hétfőn, Urunk bemutatása, Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe lesz. Este 18 órakor kezdődő ünnepi szentmisében gyertyát szentelünk. Reggel 8 órakor nem lesz szentmise.

Február 3-án, kedden Szent Balázs vértanú ünnepe lesz. A reggel 8 órakor kezdődő szentmisében, és a vasárnapi szentmisékben Balázs áldásban részesítjük a Testvéreket.

Február 6-án első péntek, 17:30-tól gyónási lehetőséggel.

Hálásan köszönjük mindazok szolgálatát, akik pénteken segítettek a karácsonyi díszítés lebontásában és templomunk rendbetételében.
Isten fizesse meg mindenkinek a segítségét!

Szeretettel hirdetjük egyházközségünk 2026-os olaszországi zarándoklatát. A tervezett út során felkeressük Itália legszebb és legmélyebb lelki helyeit: Siena – Assisi – Cascia – Róma – Montecassino – Nápoly – Sorrento – Capri – San Giovanni Rotondo – Monte Sant’Angelo – Loreto. A zarándoklat félpanziós ellátással történik. A részvételi díj várhatóan 400 ezer Ft belépő jegyek nélkül. Zarándoklatunk időpontja: 2026. szeptember 18. péntek – 26. szombat, 9 nap. Kérjük, aki szívesen csatlakozna, jelezze részvételi szándékát február 2. hétfőtől iroda időben irodavezetőnknek, hogy zarándokutunk véglegesítését elindíthassuk.

Az altemplomi urnasírhelyekkel kapcsolatban a plébánián érdeklődhetnek a kedves testvérek (Veszprém, Ady Endre utca 31.) az irodai szolgálat ideje alatt: Hétfő 10:00-12:00, Szerda 15:00-17:00, Péntek 10:00-12:00.

Gondoljunk elhunyt szeretteinkre. Mondassunk az elhunytakért szentmisét. A sekrestyében előjegyezhetőek a szentmisék. Egyházközségi hozzájárulásunkat is itt, vagy a plébánia irodájában tudjuk rendezni.

Cím

Ady Utca 31
Veszprém

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Magyarok Nagyasszonya Plébánia Veszprém új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Magyarok Nagyasszonya Plébánia Veszprém számára:

Megosztás

Kategória