Református Egyházközség Velence, Fejér megye Magyarország

Református Egyházközség  Velence, Fejér megye Magyarország Református felekezethez tartozó emberek közössége.

02/04/2026
🌿Kedves Velencei Református Testvérek!A továbbiakban ezen oldalunk helyett, kérem  a képen  megjelenített oldalt keressé...
02/04/2026

🌿Kedves
Velencei Református Testvérek!
A továbbiakban ezen oldalunk helyett, kérem a képen megjelenített oldalt keressék .
Áldott alkalmakat kívánok!🙏

🌿🌿Virágvasárnap❗️
29/03/2026

🌿🌿Virágvasárnap❗️

🌿🌿🌿Áldott  virágvasárnapot  🙏
28/03/2026

🌿🌿🌿Áldott virágvasárnapot 🙏

Mai üzenet:
11/03/2026

Mai üzenet:

Megengedem majd, hogy megtaláljatok – így szól az Úr…”Jer 29
06/03/2026

Megengedem majd, hogy megtaláljatok – így szól az Úr…”
Jer 29

27/02/2026

MEGÁLLÓ
2026.február 22. vasárnap

A konyhában pipázott vacsora után, én meg a gép mellé ültem a nappaliban. Pontban 10 órakor benyitott, hogy a híradót szeretné nézni. Oda kapcsoltam, hogy nézhesse, nem túl lelkesen, én ki is mentem, mert nem bírom hallgatni. Lelkem háborítja, ami abban úgy, ahogy felém sugárzik.

Kint a konyhában tettem, vettem. Mikor vége lett, kikapcsolta a tévét, kijött, asztalhoz telepedett, és pipára gyújtott, én meg visszamentem, és a számítógép mellé ültem.

Alig telt el pár perc, újra benyitott hozzám, hozta, ami hozta. A híradót akarja megnézni. Miért kapcsoltam ki a tévét? Meglepve magyaráztam, hogy már volt, meg is hallgatta, és már vége van, és nem is én, itt se voltam, ő maga kapcsolta ki a készüléket... Miért állítok ilyet! – háborgott, rám csapta az ajtót és kivonult.

A régi szokás hozta. Felbukkant, diktált, ami egykor életéhez, napirendjéhez tartozott, de hiába nézte, semmi se lett övé, semmi se maradt benne abból, amit pár perccel előtte látott, hallott. Eltűnt, mintha nem is látta, nem is hallotta volna.

Magamra maradva dermedten ültem. És hirtelen rám tört a szomorúság, könnyem pottyant. Mivé lett, hol van, aki volt? Lassan mindent, s mindenkit elveszít. Még vagyok számára. Úgy, ahogy. Meddig? Mi lesz, ha nem leszek számára, akkor se, ha mellette vagyok?

Valami villant akkor érte hasadozó szívemben. Nem így járunk mi vasárnapról, vasárnapra Isten házába? Hogy ott vagyunk, meghallgatjuk az üzenetet. Az isteni szóért megyünk, de mintha nem is hallottuk volna. Ott voltunk, de miért is? És megyünk újra, mert vasárnap van, tíz óra, és hozzátartozik az életünkhöz, és akarjuk is, hogy ott legyünk, hogy meghallgassuk.

„A Mester itt van, és hív téged!” – mondja Márta a gyászban, vesztésben magába roskadt Máriának. Mária rögtön indul testvére hívó szavára. De hogyan? Mivel teli szívvel? „Ha itt lettél volna” – mondja Jézusnak. (János 11:28-32.)

Mennyire van nekünk „itt” Isten országa? Mária lép a hívó szóra, hogy találkozzon Jézussal. Magával hozza, szíve mélységes szomorúságát. Hogy míg nem volt itt, hogy vesztessé lett, hogy hiába remélte, hiába várta jöttét. De indul. Éjbe veszett lelkét hozza.

„A Mester itt van, és hív téged!” – lehet ezt üzenni? Neked, nekem, másoknak? Mit hiszünk? Mit élünk? Mindig „itt van”? És, ha úgy érzem, hogy nincs itt? Az kiről és miről szól? Amikor hiába hívom? Amikor nem találom! Akkor hol keresem? Elveszthetem? Időről, időre? Hol nincs, miben nincs, mikor hiányzik? A templomban? A szívemben? Az életemben?

Mindig „itt van”? Honnan, miből tudhatom, hogy itt van? Hiányzik nekem érintése, szólítása? Mennyire? Fáj, hogy nincs benne a szóban, a történésekben, az életemben? Miféle jajra, miféle hiányra, miféle megindultságra, miféle lelki böjtre felel jelenléte?

Hogy mondta Jézus? „Isten országa közöttetek van.” (Lukács 17:21.) Köztünk van? Isten és ember között? Ember és ember között? Felfedezhetnénk? Többször is? Itt lehetne? Indíthat, mozdíthat, vagy csak tudok róla? Hogy mindig lehet, lehetne. Közted és köztem. Csak éppen. Miféle böjt az elengedés? Mire lehetünk szabadok?

Keserít, hogy a párom lassan mindent elveszít. Elfelejti, hogy mi volt övé, hogyan volt, miben van, azt is, hogy evett-e, aludt-e, este van, vagy reggel… és igen, nem tudja azt sem, hogy megnézte-e már a híradót. Igen, ébredek rá. Mire is? Miféle vesztés közepette, és mi tart meg?

Ő, azonmód kilép, nyoma sincs lelkében annak, ami engem e világban élve riaszt, nyomaszt, keserít. Mire szabad? Minek nincs akadálya szívében? Egybetartozni. Ha nem gondolok azzal, ami bánt, ami elválaszthat, ami zavar, ha elengedem, ha semmivé lehet bennem, nyitott szívével számolhatok. Miféle mozdulat Istené, a „tenger mélyére vetés”? (Mik. 7:19.)

Érezhetem, hogy éhezi, szomjúhozza, hogy benne legyen, benne maradjon rá figyelő, róla gondoskodó szeretetemben. A híradót is azért akarta tán (hasít a gondolat), másodszor is, hogy oka legyen közelemben lenni. Azt észre se veszi, ha ebben éppen ő gátol, akadályoz. Felém nyíló szíve nem csukódik indulata közben sem. Nem választ el.

Esendősége meghat, mozdít, léptet. Ami bánthatna, nyomtalanná lehet. Lehet? Ha „Itt van Isten köztünk”. Máriának nem üres a testvéri szó, hogy „Itt van és hív téged”. Márta találkozott vele. Szavában hordozza az „itt van” bizonyságát. Ez, és összetört szíve indítja szomorúságába vesző, gyászoló testvérét Jézus felé.

„Itt van”, mozdul, felel. Szeretete lefegyverezhet. Abban, amiben. Tűnhet, ami közénk telepszik. Indulat, sértés, nem értés, s ki tudja még mi minden. Elengedhető? Eltűnhet? Nyomtalanul? Akkor, amikor, mindig, mindig hozzá érkezhetünk - és együtt. Itt, vagy odaát. Mindegy hol és miben. Mindegy?

A történet szerint Mária és Márta vesztesen éli meg az itt és most, az „itt van és hív téged” életre keltő csodáját, és közben lesz számukra érvényes a majdani, a mindörökké ígérete.

04/02/2026
2026. január 30. „Ha valaki szomjazik, jöjjön hozzám”Jn 7,37–3937 Az ünnep utolsó nagy napján felállt Jézus, és így kiál...
30/01/2026

2026. január 30.
„Ha valaki szomjazik, jöjjön hozzám”
Jn 7,37–39

37 Az ünnep utolsó nagy napján felállt Jézus, és így kiáltott: Ha valaki szomjazik, jöjjön hozzám, és igyék! 38 Aki hisz énbennem, ahogy az Írás mondta, annak belsejéből élő víz folyamai ömlenek. 39 Ezt pedig a Lélekről mondta, akit a benne hívők fognak kapni, mert még nem adatott a Lélek, mivel Jézus még nem dicsőült meg.

Bibiaolvasó Kalauz – Riskóné Fazekas Márta igemagyarázata
Ilyen egyszerű (37)? Igen. Hinni nem kerül semmibe, csak egy döntésbe. Az egész fejezetből az látszik, hogy sokkal könnyebb okoskodni, fontoskodni, ellenkezni, huzakodni Jézussal és Jézusról, mint „egyszerűen” hinni benne. Ez a csoda pedig a legnagyobb áldás első lépése: mert hit által Isten új életet ad, az új élet áldásaiból pedig bőségesen jut majd másoknak is (38)!

☃️❄️Téli  napsütésben!Mai üzenet:/Jelenések könyve 19-16/Ruhájára és derekára az a név van írva: 💥Királyoknak Királya és...
11/01/2026

☃️❄️
Téli napsütésben!

Mai üzenet:
/Jelenések könyve 19-16/
Ruhájára és derekára az a név van írva:

💥Királyoknak Királya és uraknak Ura.💥

❄️🙏❄️🙏❄️🙏❄️

06/01/2026

Már nem a te beszédedért hiszünk, hanem mert magunk hallottuk…”
János 4-42

Cím

Templom Köz 3
Velence
2481

Nyitvatartási idő

10:30 - 11:20

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Református Egyházközség Velence, Fejér megye Magyarország új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás