08/06/2026
TEMPLOMBÚCSÚNK
Május utolsó vasárnapja az Úr 2026. esztendejében nemcsak Gyermek-nap volt, de egyházközségünk életében egy újabb jelentős alkalom: templomunk búcsúja. Szentháromság vasárnapja lévén a "legszemélyesebb" ünnep ez a liturgikus év során, hiszen a hívő közösség valamennyi tagja otthonának is tekinti az Isten házát, ahol a krisztusi család hétről-hétre összesereglik közös imádságra.
Az ünnepi szentmisét Páter Fejes Antal OFM, szegedi ferences atya celebrálta. Jelenléte igazán üzenetértékű volt, hiszen idén ünnepli a Rend Szent Ferenc elszenderülésének (tranzitusának) 800. évfordulóját. Az Egyház egyik legnagyobb "reform szentje" 1226-ban fejezte be földi zarándoklását. E nyolc évszázados ünnepi apropóból hívtuk meg magunk közé házfőnök atyát, akit Fráter Povpa Valér is elkísért Tiszakécskére.
Valér testvér Tamás atya évfolyamtársa volt a szegedi Hittudományi Főiskolán, ezért a találkozást a baráti szeretet légköre is áthatotta.
A szentmisén egyházközségi képviselőtestületünk tagjai szolgáltak, közülük ketten, Rádóczi Gabi és Bevíz Miklós vehették át a Pro Nobis díjat, közösségünkért végzett áldozatos munkájuk elismeréseként.
A harmadik díjazott e percekben is a Plébánián serénykedett, az ünnepi asztal terítésében és az agapé előkészítésében. Már kötetlenebb miliőben köszöntük meg Mónusné Bárány Szilvia üdvös igyekezetét, mellyel közösségünk életét gazdagítja.
A szentmise záróakkordja a Szentháromság-litánia elimádkozása volt. Méltóságteljes és részletgazdag imádság ez, melyet a szent Eukarisztia előtt leborulva énekel az Egyház.
Krisztus asztalától az ünnepi asztalok köré gyűlve, Beke Ferenc, és felesége, Zsuzsika királyi főztjét fogyaszthattuk el, mintegy 120-an, hiszen jó magyar szokás szerint a legfontosabb események mindig egy asztal köré szerveződnek.
Fotó: Kocsis András