július 13-án egy tizenhárom fős csoport indult Magyarországról a boszniai Medjugorjéba azzal a szándékkal, hogy a Szűzanya áldását kérjék arra, hogy a tihaljinai Mária-szobor mása itt állhasson Tótkomlóson. Keszeli Beáta, tótkomlósi lakos volt az, aki ezt az utat megelőzően már évek óta dédelgette lelkében az álmot, az álmot, ami akkor valósággá lenni vágyott. Az útról visszatérve férje támogatásá
val egy kínai szobrászt kértek fel a márványszobor kőfaragására. Ezalatt Szekeres Attila, budapesti építész elkészítette az első látványterveket, ami a 2014. február 1-jén a „Mária-emlékhely megvalósítására rendezett Jótékonysági bálon” már látható volt. Ez év májusában Tótkomlós város lakosai szavazás útján döntötték el, hogy az Erzsébet ligetbe kerüljön felállításra a Mária szobra. 2014. A fehér márványszobor elkészült és Keszeli Beáta tiszta szívvel, alázattal és szeretettel adományozta Tótkomlós városának, Tótkomlós Városért Közalapítványnak. 2014. szeptember 08.-án Kisboldogasszony napján, 15 órakor ünnepélyes keretek között avatták fel a Mária-emlékhelyet. Az avatóünnepségen egyházi méltóságok szentelték és áldották meg a Szűz Mária szobrot. Azóta, az elmúlt években az emlékhely gyönyörű környezete folyamatosan bővül és egyre szebbé fejlődik. Helyi és környékbeli lakosok járnak ide: elcsendesedni, imádkozni, lelki feltöltődést kapni. Zarándokok érkeznek Magyarországról és országhatárokon kívülről egyaránt. Az idejárók tudják, hogy a szobor jelképe a Szűzanyának. Annak a Szűzanyának, aki mindig, minden körülmények között ott áll gyermekei mellett. Aki, mikor igent mondott a Mennyei Atya akaratára, mindannyiunk Mennyei Édesanyja lett. Itt van közöttünk Mennyei Édesanyánk, aki azt mondja nekünk: „Ha tudnátok, hogy mennyire szeretlek titeket, örömötökben sírnátok.” S mi hálás szívvel köszönjük meg Neki ezt a szeretetet. Itt van közöttünk az Irgalmasság Szent Anyja, és közbenjár értünk szűnni nem akaró imádsággal Szent Fiánál.