Szombathelyi Egyházmegye

Szombathelyi Egyházmegye 9700 Szombathely, Berzsenyi Dániel tér 3. Telefon: 94/312-056

Szentségimádás június 5-én pénteken a Zárda templomban 19-22 óráig
02/06/2026

Szentségimádás június 5-én pénteken a Zárda templomban 19-22 óráig

ORSZÁGOS KARITÁSZ TALÁLKOZÓ A BODAJKI KEGYHELYENNagy örömmel vettük az év elején, amikor az Országos Karitász Központ me...
01/06/2026

ORSZÁGOS KARITÁSZ TALÁLKOZÓ A BODAJKI KEGYHELYEN

Nagy örömmel vettük az év elején, amikor az Országos Karitász Központ megkereste kegyhelyünket azzal a kéréssel, hogy a jubileumi év országos találkozójának helyszínéül Bodajkot választhassák. A rendezvényre május 30-án, szombaton került sor, amikor több mint 800 önkéntes érkezett az ország különböző pontjairól, hogy együtt adjanak hálát a Katolikus Karitász 95 éves szolgálatáért és a szervezet 35 évvel ezelőtti újjáalapításáért.

Az ünnepi szentmisét Fekete Szabolcs Benedek püspök atya mutatta be, aki a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia karitász szolgálatért felelős püspökeként megerősítette a jelenlévőket abban, hogy milyen értékes és nélkülözhetetlen az a szeretetszolgálat, amelyet nap mint nap végeznek. Beszédében hangsúlyozta a kitartás, a bizalom és a krisztusi szeretet fontosságát, amelyet itt, Bodajkon, a Segítő Szűzanya oltalma alatt különösen is megélhetünk.

Kegyhelyünk közössége hosszú heteken át készült erre a napra. Helyi karitászcsoportunk több mint húsz tagja fogadóként és vendéglátóként várta a távolabbról érkező önkénteseket. A szentmisét követően közös ebéd, lelki buzdítás, és választható programok segítették a résztvevőket abban, hogy találkozzanak egymással, megismerjék kegyhelyünket, és lelkileg is megerősödjenek hivatásukban.

Hálás szívvel mondunk köszönetet Zagyva Richárd igazgató úrnak és munkatársainak, hogy az idei találkozó helyszínéül a Bodajki Kegyhelyet választották. Reméljük, hogy az ideérkezők megérezhették azt a szeretetet és figyelmességet, amellyel hetek óta készültünk fogadásukra.

Jó volt együtt megtapasztalni azt az egyszerű, mégis mély igazságot, amely a karitász szolgálatának egyik legfontosabb üzenete: „Jót tenni jó!”

Isten áldása kísérje a Katolikus Karitász nagy közösségét, valamint mindazokat, akik a szeretetszolgálatban Krisztus parancsát követve embertársaik javát szolgálják.

Szöveg: bodajkikegyhely facebook oldala

Fotók: Szombathelyi Egyházmegyei Karitász

"AZ IRGALMADBÓL ÉLÜNK" - HÁZASPÁROK LELKIGYAKORLATAHelyszín: Martineum Felnőttképző Akadémia, Szombathely               ...
01/06/2026

"AZ IRGALMADBÓL ÉLÜNK" - HÁZASPÁROK LELKIGYAKORLATA
Helyszín: Martineum Felnőttképző Akadémia, Szombathely
Időpont: 2026. július 3-5. péntek 18.00 - vasárnap 14.00
Vezeti: Pongrácz Benedek (Béla) atya
Igény esetén gyermekfelügyeletet biztosítunk.
Részvételi díj szállással és teljes ellátással: 48.000,- Ft/házaspár
Jelentkezés: [email protected]; www.martineum.hu
Jelentkezési határidő: június 20.

2026. május 8-10. között a Családok Jézusban Közösség  férfi lelkigyakorlatot tartott a szombathelyi Martineum Felnőttké...
01/06/2026

2026. május 8-10. között a Családok Jézusban Közösség férfi lelkigyakorlatot tartott a szombathelyi Martineum Felnőttképző Akadémián 21 fő részvételével. A téma: gyógyulás Istennel, házastársammal, magammal. A résztvevők a zenés dicsőítések mellett előadásokat és tanúságtételeket hallgathattak meg arról, miként tudja Isten gyógyítani kapcsolatainkat, egyéni sebeinket. A bennünk megszülető gondolatokat és érzéseket kiscsoportos beszélgetésekben egyéni elmélkedésekkel és a szombat esti közösségi szentségimádással dolgoztuk fel és vittük Isten elé. A program során a Martineum kápolnájában egyéni elcsendesedésre és gyónásra volt lehetőség. Kísérő papunk Merva Péter atya volt. A lelkigyakorlaton tartalmas beszélgetések alakultak ki és lélekben megerősödve, inspirálódva térhettünk haza, hogy újult erővel folytassuk közeledésünket az Atya felé.

A program a Nemzeti Együttműködési Alap támogatásával valósult meg.

15 millió Üdvözlégy nemzetünkért - Fábry Kornél esztergom-budapesti segédpüspök támogatásávalA keresztény ember számára ...
01/06/2026

15 millió Üdvözlégy nemzetünkért - Fábry Kornél esztergom-budapesti segédpüspök támogatásával

A keresztény ember számára az imádság nem pusztán személyes lelkigyakorlat, hanem az Egyház közös lélegzetvétele. Amikor imádkozunk, Istent dicsőítjük, elé visszük önmagunkat, családjainkat, közösségeinket, hazánkat és egész nemzetünket. Szűz Mária közbenjárását kérve különösen is megtapasztalhatjuk, hogy az imádság összeköt bennünket: határokon innen és túl, nemzedékeken át, örömben és megpróbáltatásban egyaránt.
Ezért örömmel és bizalommal osztom meg azt a közös imakezdeményezést, amely június 1-jétől december 31-ig tart, a Jézus Szíve-hónap kezdetétől az év utolsó napjáig. A kezdeményezés célja, hogy ebben az időszakban közösen 15 millió Üdvözlégy Máriát ajánljunk fel Magyarországért, a magyar nemzetért és a világon élő minden magyarért.
E szám jelképes és egyben mélyen kifejező: azt szeretnénk vele megvalósítani és kifejezni, hogy a világ bármely pontján élő minden magyar testvérünkért elhangzik egy imádság. Imádkozunk hazánkért, családjainkért, fiataljainkért, időseinkért, betegeinkért, a hitben keresőkért, a hitüktől eltávolodottakért, valamint mindazokért, akik felelősséget hordoznak közösségeinkért és nemzetünk jövőjéért.
A Boldogságos Szűz Mária, Magyarok Nagyasszonya közbenjárását kérjük, hogy segítsen bennünket Krisztushoz közelebb kerülni, hitünkben megerősödni, egymás iránt nagyobb szeretettel és felelősséggel élni
A kezdeményezés gyakorlati megvalósítását a Zarándok.ma ima applikációja segíti. Az elmondott Üdvözlégy Máriákat az alkalmazásban lehet rögzíteni, ahol a közös számláló követi az összegyűlt imádságokat. A Zarándok.ma applikációja letölthető a Google Play-ből és az App Store-ból is. Kérem az atyákat, a közösségvezetőket és intézményvezetőket, hogy ha egyetértenek ezzel a kezdeményezéssel, akkor lehetőségeik szerint ismertessék meg a hívekkel ezt az egyszerű módot, és bátorítsák őket a bekapcsolódásra. Levelem végén rövid hirdetési szöveget is mellékelek.
Szeretettel kérem a lelkipásztorokat, hogy a szentmisék végén, rózsafüzér-társulatokban, közösségi alkalmakon, hittanos és családi programokon hívják fel a figyelmet erre az imahálózatra. Jó lenne, ha minél több helyen közösségi formában is elhangozna az Üdvözlégy Mária Magyarországért és a nemzetért, ugyanakkor az otthon, útközben, csendben elmondott imák is ugyanúgy értékes részei ennek a lelki felajánlásnak.
Nem kampányt, hanem imádságos összefogást szeretnénk indítani. Nem pusztán számokat gyűjtünk, hanem hitből fakadó felajánlást teszünk. A 15 millió Üdvözlégy Mária minden egyes imája legyen apró, de valóságos jel: Isten kezébe helyezzük hazánkat, nemzetünket és egymást.
Bízom benne, hogy sokan meghallják ezt a hívást, és bekapcsolódnak a közös imádságba. Kérjük együtt a Szűzanya közbenjárását, hogy magyar népünk megújuljon hitben, reményben és szeretetben, s hogy közösségeinkben növekedjék a béke, az egység és a Krisztushoz való hűség.
A kezdeményezést Isten áldásába ajánlva, szeretettel kérem mindnyájatokat:
Imádkozzunk együtt Magyarországért!
Imádkozzunk minden magyarért!

01/06/2026
Egyházmegyei Gyermek- és Ifjúsági kórustalálkozó SzombathelyenTanítsátok és intsétek egymást teljes bölcsességgel; zsolt...
29/05/2026

Egyházmegyei Gyermek- és Ifjúsági kórustalálkozó Szombathelyen

Tanítsátok és intsétek egymást teljes bölcsességgel; zsoltárokat, dicséreteket és lelki énekeket énekeljetek Istennek hálás szívvel." (Pál apostol levele a Kolosszeiekhez 3:16)
2026. május 29. derűs délelőttjén a Don Bosco Művelődési Otthonba került megrendezésre a II.Egyházmegyei Gyermek és Ifjúsági Kórustalálkozó,amelyen a Szombathelyi Egyházmegye katolikus iskoláinak gyermek- és ifjúsági kórusai közösen ünnepelték a zene, a hit és az összetartozás örömét.
A kórustalálkozó nem verseny, a rendezvény célja az együtt éneklés szépsége és a személyes találkozások öröme.
A találkozót az Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatósága (EKIF) szervezte Lakner-Bognár András Egyházmegyei zeneigazgató és Bányász-Németh Tilda zenetanárnő szakmai támogatásával.
Az ünnepséget Tálas József a Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatóságának igazgatója nyitotta meg, majd Lakner-Bognár András a Szombathelyi Egyházmegye zeneigazgatója mondta el gondolatait. Nagy örömünkre, később Dr. Székely János püspök atya is csatlakozott hozzánk és köszöntötte a résztvevőket.
A rendezvényen jelen volt még az Egyházmegye és a köznevelési intézmények több vezetője, iskolalelkésze, pedagógusa és vendége.
A köszöntők után a Szent Piroska Katolikus Óvoda lépett színpadra, majd az iskolák kórusai következtek. A szünetben szerény agape várta a fellépőket.
A találkozón az intézmények tizenegy kórusa állt színpadra:
 Boldog Batthyány László Katolikus Általános Iskola kórusa (Körmend) Karnagy: Németh Zsuzsanna
 Boldog Salkaházi Sára Technikum és Kollégium kórusa (Szombathely) Karnagy: Bányász Németh-Tilda
 Szent László Katolikus Általános Iskola Angelicus kórusa (Sárvár) Karnagy: Martonfalvi Mária
 Szent Rita Óvoda és Általános Iskola Szent Rita kórusa (Vát) Karnagy: Janzsóné Máté Ágota
 Szent Benedek Katolikus Általános Iskola kórusa (Celldömölk) Karnagy: Tarafás Ildikó, Közreműködő: Horváth Annamária furulya
 Boldog Batthyány László Katolikus Általános Iskola Gersekaráti Tagintézménye - Daloló Csillagok Kórus, Karnagy: Dománé Andocsi Valéria, Közreműködő: Bíró Annamária, Kiss Lajos
 Derkovits Városrészi Szent Márton Katolikus Általános Iskola kórusa (Szombathely) Karnagy :Molnár Virág, Zongorakísérő: Csupor Márton
 Szent Gotthárd Gimnázium kórusa -Chorus Modestus, Kórusvezető: Offnerné Hadrik Tímea, Karnagy: Joó Levente, Közreműködő: Miháci Melinda, Kuntár Panna, Kocsis Nóra
 Szent Gotthárd Általános Iskola kórusa -Chorus Beatorum, Karnagy: Offnerné Hadrik Tímea, Zongorakísérő: Joó Levente
 Szent Gotthárd Általános Iskola és Gimnázium Magyarlak-Csörötnek Általános Iskolája, kórusa : Vidám Angyalok, Karnagy: Deutsch Szilvia
 Boldog Brenner János Általános Iskola és Gimnázium kórusa (Szombathely) - Karnagy Rátkai Imréné:
Közreműködők:
 Henc Zsóka - zongora
 Borsos Adél - hegedű
 Lantai Gréta - hegedű
 Pichler Panna - fuvola
 Rettegi Emese - furulya
 Sochr Anna Sára - cselló
 Németh Máté - cselló
A fellépők között voltak több éve működő, nagy hagyományokkal rendelkező énekkarok, valamint újonnan alakult közösségek is. A résztvevő diákok nagy lelkesedéssel, örömmel mutatták be műsoraikat.
A kórusok kötelező egyházi énekek mellett népdalokat, kortárs keresztény dalokat, taizéi énekeket és klasszikus kórusműveket is előadtak. A találkozó végén közös dal eléneklésére is sor került, a Zengje a szívünk énekelje nyelvünk című népénekkel Egyházmegyénk védőszentjére Szent Mártonra emlékeztek. A közös éneklés során különösen érezhető volt, hogy a zene nemcsak művészeti élmény, hanem közösségformáló és hitet erősítő erő is.
A kórustalálkozó végén Dr. Székely János püspök atya és Tálas József EKIF igazgató úr oklevelet adott át a kórusokat képviselő karnagyok részére. A fellépők ajándéka egy vászon táska volt, amelynek felirata erre a szép eseményre emlékezteti a diákokat.
A gyermekek és fiatalok szolgálata ismét megmutatta, milyen fontos szerepe van az éneklésnek az iskolai és egyházi közösségek életében. A találkozó nemcsak zenei esemény volt, hanem közös imádság és hitvallás is, amely erősítette az összetartozás érzését a résztvevők között.
A szervezők hálájukat fejezik ki a Szalézi rendnek, Andrásfalvy János atyának, hogy rendelkezésükre bocsátotta a színháztermet, a Boldog Brenner János Általános Iskola és Gimnázium igazgatójának Englert Zsoltnak a terem teljeskörű előkészítéséért, a Hermann Ottó Szakképző Iskola vezetőségének a felajánlott gazdag virágdíszítésért, valamint minden felkészítő pedagógusnak, karnagyoknak, közreműködőnek és diáknak, akik munkájukkal hozzájárultak a találkozó sikeréhez.
szöveg: Érszeginé Szőllősi Zsuzsanna

A Biblia erejével a korrupció ellen – Bemutatták a vértanú Boldog Floribert-ről szóló könyvünket.A Magyar Kurír gondozás...
29/05/2026

A Biblia erejével a korrupció ellen – Bemutatták a vértanú Boldog Floribert-ről szóló könyvünket.
A Magyar Kurír gondozásában, az Új Ember Kiadványok sorozatában jelent meg Francesco de Palma Aki a rosszat jóval győzte le – Floribert Bwana Chui, a 21. század fiatal afrikai vértanúja című könyve. A kötet bemutatójára május 26-án, kedden Budapesten, a Gát utcai Kaníziusz Szent Péter-templomban került sor.
A kötetet Székely János szombathelyi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke mutatta be, aki egyben a könyv előszavát is írta. Közreműködött Szőke Péter, a Sant’Egidio közösség budapesti felelőse. A könyvbemutató moderátora Kuzmányi István, a kiadványt gondozó Magyar Kurír főszerkesztő-igazgatója volt.
https://www.magyarkurir.hu/hirek/a-biblia-erejevel-korrupcio-ellen-bemutattak-vertanu-boldog-floribert-rol-szolo-konyvunket

Vasárnapi Ige - Szentháromság vasárnapjaGondolatait elmondja: Heiter Robert Gottfried szepetneki plébánoshttps://youtu.b...
29/05/2026

Vasárnapi Ige - Szentháromság vasárnapja
Gondolatait elmondja: Heiter Robert Gottfried szepetneki plébános

https://youtu.be/A8-PKIL_s2g

Cím

Berzsenyi Dániel Tér 3
Szombathely
9700

Nyitvatartási idő

Hétfő 08:00 - 16:00
Kedd 08:00 - 16:00
Szerda 08:00 - 16:00
Csütörtök 08:00 - 16:00
Péntek 08:00 - 16:00

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szombathelyi Egyházmegye új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás