18/06/2026
2026. június 18., csütörtök
Napi felülről: „Aki óvakodik a széltől, nem fog vetni, és aki a sötét felhőket lesi nem arat majd.” A prédikátor könyve 11. rész 4. vers*
Áldott csütörtököt, kitartó, bátor és bölcs vetést, aratást és az eredmények örömét kívánom minden testvéremnek!
Amikor a kezükben tartjuk a vetőmagot, amikor a lehetőségek ott állnak előttünk és csak arra várnak, hogy mikor kezdünk a munkába, akkor már nem engedhetjük meg, hogy bármilyen fuvallat, vélemény, megjegyzés eltántorítson bennünket a feladatunktól. Néha egyszerűen csak a lustaságunk, kényelemszeretetünk miatt mutogatunk a kellemetlen körülményekre, de legtöbbször félelmeinket próbáljuk leplezni vagy éppen igazolni a pillanatnyi széljárással. Amit mi tudunk megtenni, elvetni, elkezdeni vagy befejezni és learatni, az ránk vár. Nem a szél vet és nem a felhők aratnak, azok legfeljebb segíthetik vagy hátráltathatják a menetrendet, de nem befolyásolhatnak abban, hogy megtegyük a jót és helyeset. Minden el nem vetett mag előbb vagy utóbb tönkremegy, a le nem aratott mező kárba vész, az addig befektetett munkával együtt. Nincs az a csípős megjegyzés vagy borús hangulat, ami megérné, hogy feladjuk a mennyei Atyától kapott lehetőségeinket. Lehet, hogy könnyeinkkel öntözve vetünk, lehet, hogy verejtékezve aratunk, de amit megtettünk, azt már nem vehetik el tőlünk és a gyümölcsök feletti öröm kárpótol mindenért.
Mennyei Atyám, áldott légy, mert meghívtál és képessé tettél, hogy vessek, arassak hittel, bizalommal és bátorsággal!
*Saját fordítás