Szerencsi Református Egyházközség

Szerencsi Református Egyházközség "Úgy ragyogjon a ti világosságotok az emberek előtt, hogy lássák jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.”
(Máté 5:16)

Gyülekezetünk lelkipásztora: Balázs Pál
Hivatali nyitva tartás: Hétfőtől-Péntekig 09:00-13:00
Hivatali időn túl ezeken a telefonszámokon van lehetőség egyeztetni: +36 30 328 7915; +36 47 588 197

Állandó alkalmaink:
Csütörtökönként Bibliaóra 18:00
Vasárnaponként Istentisztelet 10:00

Bankszámlaszám: 11734145-20010403
IBAN: HU16 1173 4145 2001 0403 0000 0000
Adószám: 19913876-1-05

19/10/2022
“A mi tetteink és Isten tettei"Ha az Úr nem építi a házat, hiába fáradoznak az építők." (Zsolt 127,1)Korunk eszménye a n...
26/05/2022

“A mi tetteink és Isten tettei

"Ha az Úr nem építi a házat, hiába fáradoznak az építők." (Zsolt 127,1)

Korunk eszménye a nagy teljesítményekre képes ember. Eszerint mindenki annyit ér, amennyit teljesít. Éppen ezért a teljesítményt kell fokozni, munkában, tanulásban, sportban, szexben, mindenben, kerül, amibe kerül. Ha az emberbe kerül, akkor is. Bele is roppan sok ember és sok emberi kapcsolat ebbe a hajszába. Sok ilyen teljesítményen ott a bélyeg: hiába. „Ha az Úr nem őrzi a várost, hiába vigyáznak rá az őrök." Íme az ember - Isten nélkül.

A vallásos ember így gondolkozik: majd én - Isten segítségével. Megpróbálja bevonni Istent a saját tervei megvalósításába, meg akarja nyerni őt céljai támogatására. Isten azonban sose lesz a mi alkalmazottunk, ő mindenek Ura.

A Biblia azt tanítja, hogy az embert nem a teljesítményei minősítik. A ki már nem tud teljesíteni, mert beteg vagy idős, az is ugyanolyan értékes Isten előtt. És a Biblia nemcsak a mi tetteinkről szól, hanem Isten tetteiről is. Isten előbb cselekedett, mint mi. És a jövőre nézve is megígérte, hogy cselekszik. S a hívő embert az jellemzi, hogy várja, amit Isten megígért, és közben végzi, amivel Isten őt bízta meg. Csak azt akarja tenni, amit Isten akar elvégeztetni vele, vagy amit Isten maga akar elvégezni általa.

Sőt olyan is van, hogy csak Isten akar cselekedni, nekünk pedig ezt mondja: maradj veszteg, és nézd az Úr szabadítását! A mai ember egyik nagy baja, hogy nem tud veszteg maradni. Itt is nagy ajándék, ha valaki ismeri Istent, és bízik benne, s tevékenysége vagy átmeneti tétlensége Isten útmutatásától függ. Az ilyen ember tanulja meg, mi az áldás. Az, amit Isten úgy ad, hogy nem is tettem érte semmit. Mert „akit az Úr szeret, annak álmában is ad eleget".

Bízzam magamat e tekintetben is egészen Istenre!”

Forrás: Cseri Kálmán igehirdetései és gondolatai.

„Az igaz ember pedig hitből fog élni.” (Róma‬ ‭1:17‬ )“Tudok hinni és hiszek is az Úr Istenben, és ez a hit életben tart...
20/04/2022

„Az igaz ember pedig hitből fog élni.” (Róma‬ ‭1:17‬ )

“Tudok hinni és hiszek is az Úr Istenben, és ez a hit életben tart. Szeretném, ha azok közé számláltatnék, akik igazságban éltek, de ha tökéletes is volnék mindenben, akkor sem próbálnék meg a saját igazságomra alapozva élni. Az Úr Jézus váltságművére támaszkodom. Csakis és egyedül az Őbelé vetett hit által élek. Ha képes volnék tűzre adni testemet az Úr Jézusért, akkor sem a magam bátorságában és állhatatosságában bíznék, hanem egyedül hit által élnék.

Hitben élni sokkal biztonságosabb és boldogabb dolog, mint érzéseinkre vagy cselekedeteinkre támaszkodni. A szőlővesszőnek jobb a szőlőtőkén, mintha attól elszakadva élne. Nagyszerű és szent dolog az Úr Jézushoz ragaszkodva élni, mindent Belőle meríteni. Ha a legigazabb ember számára is ez az élet egyetlen lehetősége, mennyivel inkább az nekem, szegény bűnösnek!

Uram, én Benned hiszek. Benned bízom. Mi más jelentheti számomra az életet? Csak azt, hogy Benned bízom. Tudom, hogy ez így van, ezért Benned akarok maradni mindvégig.”

C.H. Spurgeon: Isten ígéreteinek tárháza

Kedves Testvéreink!A mezőzombori gyülekezet meghívott bennünket is pénteki alkalmukra. Sok szeretettel várnak bennünket,...
13/04/2022

Kedves Testvéreink!

A mezőzombori gyülekezet meghívott bennünket is pénteki alkalmukra. Sok szeretettel várnak bennünket, hogy ilyen formában is együtt készülhessünk az ünnepre!

„Azután bement Jézus a templomba, és kiűzte mindazokat, akik a templomban árusítottak és vásároltak, a pénzváltók asztal...
16/03/2022

„Azután bement Jézus a templomba, és kiűzte mindazokat, akik a templomban árusítottak és vásároltak, a pénzváltók asztalait és a galambárusok székeit pedig felborította, és ezt mondta nekik: „Meg van írva: Az én házamat imádság házának nevezik: ti pedig rablók barlangjává teszitek.” ‭‭(Máté‬ ‭21:12-13‬)

Van egy nagyon kedves gyermekkori énekünk, amit gyermek istentiszteletek alkalmával annyira szerettünk elénekelni. Az ének arról szól hogy a kis szívünk egy kis szoba, ami olyan sötét, mint az éj, de Jézus belépve fényt hoz bele. S ez a fény megláttatja a belépő Királlyal a sok port, szemetet, és csúfságot. S meglátva mindezt, megtisztítja szívünket, ha mi kérjük őt. S ahogy ez az ének eszembe jutott az igét olvasva, megértettem, hogy igénk ismét a külső események felől belső világunk felé irányítja tekintetünket. Hisz látszólag egy eseményről olvasunk, egy helyzetről, Jézus reakciójáról, és közben egyetlen egy kérdéssel, kijelentéssel csendesen, de annál határozottabban befelé vezet bennünket. Befelé, szívünk legmélyére, a sötét kis szobába, és lámpát gyújtva, ma újra önvizsgálatra indít bennünket.

Jézus betér a templomba, és észreveszi mindazokat a dolgokat, amelyek nem tartoznak oda. Észreveszi azokat embereket, akik pusztán csak kereskednek, nyerészkednek, visszaélnek a templom nyújtotta lehetőségekkel. Mindezt látva teljesen jogos a felháborodása, a haragja, és az ahogyan elkezdi megtisztítani az Isten házát. Mindezt pedig olyan szépen megindokolja, megvan írva. Megvan írva, hogy az én házam az imádság háza, és ti rablók barlangjává teszitek.

Újra, meg újra elolvastam ezt az egy igeverset, és minduntalan csak Pál apostol néhány gondolata jutott eszembe: avagy nem tudjátok-e hogy a ti testetek a bennetek lévő Szentlélek temploma. (1Kor 6,19)
És milyen szépen felém irányítja mindez a mai napi ige kérdését. Ha az én testem a Szentlélek temploma, akkor egyértelműen felmerül a kérdés: betérve oda Jézus, vajon mit talál? Betérve az én kis szívembe, az én kis templomomba vajon nyerészkedést, bálványokat, vagy imádság házát látja?

Engedjük hát Istennek, hogy belépve szívünk ajtaján felfedje előttünk is azokat a dolgokat, amelyeket bennünk kell megtisztítania: a harag, megbocsátani nem tudás, bálványimádás, sarokban megtűrt vétket, és hagyjuk, hogy krisztusi szeretet járjon át bennünket, ami még a legnagyobb mélységek, félelmek közepette is az imádság lelkével tud kitartani a hitben. Ámen

Kép forrása: google fotók

"„Abban pedig, amiről mindketten megesküdtünk az Úr nevére, legyen az Úr a tanú közöttünk és utódaink között mindörökre!...
07/03/2022

"„Abban pedig, amiről mindketten megesküdtünk az Úr nevére, legyen az Úr a tanú közöttünk és utódaink között mindörökre!” (1Sám 20,35–42)

„Isten a tanúm” – az ókori Izraelben megvolt a lehetőség arra, hogy ha valakinek nem volt emberi tanúja egy ellene felhozott váddal szembeni ártatlanságára, akkor a jeruzsálemi templomban a papok előtt Istent tanújává kérve fogadhatta meg ártatlanságát, amit aztán bíráinak is el kellett ismernie.
E mögött a fogadalom mögött hitelesítő erőként állt ott az a mély lelki meggyőződés, amely az „Isten engem úgy segéljen” mondás eredeti hátterében is áll, hogy az Istent tanújául hívó ember magára vállalja Isten haragját és átkát, amennyiben hamisan használta fel őt a maga ártatlanságának bizonyítására.
Ez az Ószövetség embere számára valóban nagy belső visszatartó erő volt. „Isten a tanúm”, „Isten engem úgy segéljen”. Ezek a szófordulatok ma már legtöbbször elkoptatottak, kiüresedett frázisokká váltak, és valóban, Jézus e tekintetben sokkal inkább hangsúlyozza azt, hogy az embernek nem esküdöznie kell és Isten nevét tanújául hívnia, hanem hitelesnek lennie. Hitelesnek jó megmaradni: „ha igent mondotok, az legyen igen, ha pedig nemet, az legyen nem” (Mt 5,37). Adja Isten, hogy törekedjünk erre mi is, őrizzük szavaink, hitelünk, ígéreteink tisztaságát és ezáltal erejét!"

Forrás: Unsplash, reformatus.hu

02/03/2022

‼️Gyülekezeti felhívás az adománygyűjtéssel kapcsolatosan ‼️

Kérjük a kedves Testvéreket, hogy hordozzuk imáinkban testvéreinket, és imádkozzunk a békéért! Bármilyen kérdésük, kérésük lenne a helyzettel kapcsolatosan keressenek bennünket bizalommal!

Isten legyen gyülekezetünk, nemzetünk, őriző pásztora!

"Ki az ember?"Volt a farizeusok között egy Nikodémus nevű ember, a zsidók egyik vezető embere. Ő egy éjjel elment Jézush...
02/03/2022

"Ki az ember?
"Volt a farizeusok között egy Nikodémus nevű ember, a zsidók egyik vezető embere. Ő egy éjjel elment Jézushoz... "(Jn 3,1-2)
Miért ment egy ilyen kiváló férfiú Jézushoz? Hiszen Nikodémus mint farizeus mélyen vallásos volt, mint Izrael tanítója művelt és képzett ember, a nagytanács tagjaként tekintélyes közéleti személyiség. S később megtudjuk, hogy gazdag is volt. Mit keres éjszaka Jézusnál?
Önmagát. Istent. A kérdéseire őszinte választ. Mert kicsoda is ő tulajdonképpen? És mi végre van a világon? Vajon van értelme annak, amit csinál? Mi lenne az ő feladata? Azzal töltötte eddigi életét, amire kapta? És ha egyszer utolsót dobban a szíve - mi lesz akkor? Van folytatás? És ha van, mitől függ az, hogy boldog legyen az örökkévalóságban? Ki az ember, és mi vár rá?
Sokakban megszólalnak ilyen kérdések ma is. És sokan elhallgattatják lelkük kérdéseit, vagy pótszerekkel, szellemi kábítással próbálják enyhíteni hiányérzetüket. Pedig boldog az, aki választ keres ezekre a kérdésekre. Boldog, aki komolyan veszi a lélek fájdalmát, mert mint minden fájdalom, ez is valamilyen betegséget jelez. A világ sokféle fájdalomcsillapítót kínál, de az igényes ember gyógyulni akar. Nikodémus jó orvoshoz fordult, Jézus ismeri bajaink valódi okát, és egyedül ő tud igazi segítséget adni. Az ő közelében kiderül, hogy minden emberi kiválóságunk és gazdagságunk sem elég ahhoz, hogy bizonyosak legyünk valódi helyzetünket és a ránk váró jövőt illetően. Ő Nikodémusnak is nagy szeretettel megmondta, mire van feltétlenül szüksége, s mindjárt kínálta is neki azt a gyógyszert.
Ne térjünk ki az ilyen kérdések elől! Isten igéjéből tudjuk meg igazán, hogy kik vagyunk és mi Isten terve velünk."

Forrás: Cseri Kálmán igehirdetései és gondolatai, unsplash.com.

"...legyetek készen mindenkor számot adni mindenkinek, aki számon kéri tőletek a bennetek élő reménységet. ...szelíden é...
23/02/2022

"...legyetek készen mindenkor számot adni mindenkinek, aki számon kéri tőletek a bennetek élő reménységet. ...szelíden és tisztelettudóan... "(1Pt 3,15-16)
"Hogyan kell Jézus Krisztus tanítványának számot adnia a hitéről? Isten igéje ehhez is nyújt hasznos szempontokat.
A tanítvány ne vegye rossz néven, ha számon kérik! Egyáltalán semmilyen helyzetben, semmi miatt ne sértődjön meg! Jó az, ha rákérdeznek: te mit is hiszel, és miért hiszed azt? Hitvallásunk lényegét hasznos előre megfogalmazni, hogy világosan és egyszerűen tudjuk összefoglalni. Aztán lehet, hogy nem azt kell elmondanunk, de ne a számonkéréskor kelljen kapkodni és rögtönözni!
Legyetek készen - ez arra utal, hogy nem kell provokálni, nem kell kényszernek éreznem a bizonyságtételt, de ha megkérdeznek, ha úgy alakul egy beszélgetés, akkor Krisztus tanítványaként legyek kész megszólalni!
Mégpedig szelíden és tisztelettudóan. Vagyis nem kioktatóan, nem fölényesen, nem magamat különbnek tartva. A hívő semmiben sem „különb", mint az, aki számon kéri. Pusztán arról van szó, hogy ő már ismeri azt a Krisztust, aki segíteni tud mindnyájunkon. Valaki ezt mondta: a bizonyságtétel azt jelenti, hogy egyik koldus megmutatja a másiknak, hol lehet kenyeret kapni. De nem erőszakosan akarunk „megetetni" másokat, csak szeretettel megmutatjuk a lelőhelyet, s bemutatjuk a Megváltót.
Pál apostol még kiegészíti ezt két szemponttal:
„hogy bátran ismertessem meg az evangélium titkát..., hogy bátorságom legyen azt úgy hirdetni, ahogyan kell." (Ef 6,19-20)
„Bölcsen viselkedjetek a kívülállók iránt, a kedvező alkalmakat jól használjátok fel. Beszédetek legyen mindenkor kedves, sóval fűszerezett, hogy így mindenkinek helyesen tudjatok felelni." (Kol 4,5-6)
Eközben pedig ne feledjük az ígéretet: aki titeket hallgat, engem hallgat. Jézus célba tudja vinni a legügyetlenebb bizonyságtételt is."

Forrás: Cserki Kálmán igehirdetései és gondolatai; unsplash.com.

Cím

Kossuth Tér 4
Szerencs
3900

Nyitvatartási idő

Hétfő 09:00 - 13:00
Kedd 09:00 - 13:00
Szerda 09:00 - 13:00
Csütörtök 09:00 - 13:00
Péntek 09:00 - 13:00

Telefonszám

+3647588197

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szerencsi Református Egyházközség új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Szerencsi Református Egyházközség számára:

Megosztás