Csongrádi Református Egyházmegye

Csongrádi Református Egyházmegye A Csongrádi Református Egyházmegye hivatalos Facebook oldala

„Ne szóljon Igéd hiába!” – zengett a 714. dicséret a Makó-Belvárosi Református Templomban május 9-én, a Csongrádi Reform...
11/05/2026

„Ne szóljon Igéd hiába!” – zengett a 714. dicséret a Makó-Belvárosi Református Templomban május 9-én, a Csongrádi Református Egyházmegye imanapján. A templompadokban az egyházmegye egész területéről érkezett testvérek dicsőítették Istent a zenekar vezetésével. Nagy Zoltán Imre főjegyző igei köszöntését követően felkérte Beszterczey András lelkipásztort előadása megtartására.
Az előadásban a Debrecen-Nagytemplomi Gyülekezetből érkezett lelkipásztor az imádságról tanított. A jelenlévők együtt gondolhatták át Isten négy leggyakoribb válaszát imádságainkra: 1.Nem!; 2. Még nem!; 3. Növekedj!; 4. Indulj! A gazdag és érdekes illusztrációkkal színesített előadás elgondolkodásra és közös beszélgetésekre indította a résztvevőket.
A kávészünet lehetőséget biztosított a találkozásra és a beszélgetésekre. Nagy öröm volt látni, milyen szeretettel köszöntik egymást a különböző gyülekezetekből érkezők, hiszen sokan korábbi csendesheteken, evangelizációs napokon vagy más egyházmegyei alkalmakon már megismerkedhettek.
A délelőtt folyamán a programban helyet kaptak a kiscsoportos műhelymunkák is, ahol 10–20 fős csoportokban járhatták körbe az imádság különböző aspektusait az érdeklődők. Lehetőség volt énekkel dicsérni az Urat Farkas Dezső kántor vezetésével; Sipos Ete Zoltán lelkipásztor csoportjában bibliai példákat ismerhettek meg imádkozó személyekről; Horváth Imre intézményvezető csoportjában a betegágy melletti imádság fontosságáról és formáiról beszélgethettek a résztvevők; Orosz Adrienn történész és vallástanár csoportjában a református imaélet jelentős személyiségeinek életével ismerkedhettek meg az érdeklődők; Matosné Bokor Anikó lelkipásztor csoportjában pedig az előre kihelyezett imaládába érkezett imatémákért való közös könyörgés során tapasztalhatták meg a testvérek a másik emberért mondott imádság fontosságát.
A meggazdagító csoportos alkalmak után a nap a templomban folytatódott, ahol 12 órakor kezdetét vette az úrvacsorás istentisztelet. Az istentisztelet alapigéje a tematikus év igéjeként is választott zsoltárvers volt: „Csendesedjetek el, és tudjátok meg, hogy én vagyok az Isten!” (Zsolt 46,11) Beszterczey András lelkipásztor igehirdetésében szólt a valódi elcsendesedés fontosságáról és Isten jelenvalóságáról. Az igehirdetést követően a házigazda gyülekezet lelkipásztora, Kondrát Zoltán végezte az agendázás szolgálatát. Az úrasztali közösségben gyönyörűen mutatkozott meg, miként lehet együtt Krisztus népe egy testvéri, imádkozó közösségben.
A szervező egyházmegye a program összeállításánál különös figyelmet fordított arra, hogy minden korosztály megtalálja a számára érdekes és értékes üzenetet. Az óvodás és kisiskolás gyermekek számára a házigazda iskola pedagógusai készültek gyermek-istentisztelettel, közös énekléssel, kézműves-foglalkozásokkal, sportprogramokkal és a nap zárásaként kisvonatozással. A felső tagozatos és gimnazista fiatalok számára ifjúsági programot szerveztek Bogáti Attila tábori lelkipásztor vezetésével.
A nap közös ebéddel zárult, amelyet az iskola aulájában és ebédlőjében fogyaszthatott el a közösség. Nagy Zoltán Imre főjegyző zárószavaiban köszönetet mondott mindenkinek, aki eljött erre az áldott alkalomra. Külön köszöntötte a házigazda gyülekezet lelkipásztorát, a Kálvin Téri Általános Iskola igazgatóját és valamennyi dolgozóját, akik egész napos munkájukkal és odaszánásukkal lehetővé tették az alkalom megvalósulását. A nap szervezéséért és előkészítéséért köszönetet mondott az Esperesi Hivatal hivatalvezetőjének, Varga Ritának, valamint Gyatyel Péter lelkipásztornak is.
Az imanap lehetőséget adott valamennyi résztvevőnek az imádságra, az imádságról való tanulásra, Isten bátorító és erősítő Igéjének meghallására, valamint a közösség és a testvéri kapcsolatok megélésére.
Az egyházmegye közössége nagy örömmel várja a következő közös alkalmat, amikor a Békés–Bánáti Találkozó során, az ősz folyamán Szentesen gyűlhetnek majd össze a történelmi egyházmegye utód-egyházmegyéinek gyülekezetei.

Gyatyel Péter, lelkipásztor

Fotó: Szügyi Tamás

Szeretettel várunk!
06/05/2026

Szeretettel várunk!

28/04/2026
Egyházmegyei Imanap 2026. május 9. szombatSzeretettel hívjuk és várjuk az érdeklődőket imanapunkra! Az előkészített szín...
24/04/2026

Egyházmegyei Imanap 2026. május 9. szombat
Szeretettel hívjuk és várjuk az érdeklődőket imanapunkra! Az előkészített színes programok megannyi értékes és érdekes üzenetet hordoznak minden korosztály számára!

Regisztráció: https://forms.gle/cquYJ5NnafZARhJo9

23/04/2026

🎉 Mindenkit vár a 18. Szeretethíd! A Magyar Református Szeretetszolgálat május 15-én és 16-án ismét arra bátorít mindenkit, hogy csatlakozzon az MRSZ-hez, és keresse meg saját környezetében csapatával azt a feladatot, amivel a legtöbbet tehetnek teremtett és épített világunkért, embertársainkért. 💚🖇️ A regisztráció elindult a https://szeretethid.hu oldalon - mindenkit szeretettel várunk!

Az Imádság Éve Programsorozathoz kapcsolódva szeretettel hívunk és várunk Egyházmegyei imanapunkra, amelyet május 9-én, ...
20/04/2026

Az Imádság Éve Programsorozathoz kapcsolódva szeretettel hívunk és várunk Egyházmegyei imanapunkra, amelyet május 9-én, a Makó-Belvárosi Református Templomban és a Kálvin Téri Református Iskola épületében tartunk meg.
Minden korosztályt szeretettel várunk színes programokkal, lelki tartalommal, az Istennel és egymással való kapcsolatunk megerősítésének lehetőségével.

Regisztráció: https://forms.gle/cquYJ5NnafZARhJo9

19/04/2026

Kedves Testvérek!
Örömmel adjuk tudtul, hogy a mai napon megtartott Lelkészválasztó Közgyűlés szavazatai alapján a gyülekezet közössége egyhangúlag megválasztotta Mándi Kitti, 2023-óta a gyülekezetben helyettesként szolgáló lelkipásztort a Hódmezővásárhely Csúcs és Erzsébeti Református gyülekezet lelkipásztorának.
Adja Isten, hogy a munka, mely megkezdődött, továbbra is Isten dicsőségére és református Anyaszentegyházunk javára folytatódjon.

15/04/2026

Cím

Kálvin Tér 2
Szeged
6721

Nyitvatartási idő

Hétfő 09:00 - 13:00
Kedd 09:00 - 13:00
Szerda 09:00 - 13:00
15:00 - 18:00
Csütörtök 09:00 - 13:00
Péntek 09:00 - 13:00

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Csongrádi Református Egyházmegye új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Csongrádi Református Egyházmegye számára:

Megosztás