Szarvasi Adventisták

Szarvasi Adventisták A szarvasi gyülekezet életét bemutató illetve információs oldal.

BÁTORSÁG ISTENNEL„Te vagy, Uram, a mécsesem, az Úr fénysugarat küld nekem a sötétbe. Veled a rablóknak is nekirontok; ha...
25/04/2021

BÁTORSÁG ISTENNEL

„Te vagy, Uram, a mécsesem, az Úr fénysugarat küld nekem a sötétbe. Veled a rablóknak is nekirontok; ha Isten segít, a kőfalon is átugrom.” (2 Sámuel 22:29-30)

Dávid énekének rövid részletét olvashatjuk itt, amit ellenségei kezéből való szabadulásának örömében énekelt meg. Valami rendkívüli bátorságról beszél Dávid, szavaiból erő és rendíthetetlen bátorság sugárzik.

Első olvasásra az ember azt gondolná, hogy Dávid túloz, hiszen szavai már-már gyanús bátorságról beszélnek. A rablóknak való nekirontás és a kőfalon való átugrás gondolata a mozifilmek szuperhőseit idézi elém (pl. Bud Spencer és Terence Hill, Linda, Superman, Pókember stb.), akik gonosz bandákat terítenek le egyedül, miközben egy karcolás nem sok, de annyi sem látszik meg rajtuk. Az ilyen filmek szórakoztatóak ugyan, jókat lehet rajta derülni, de mindenki tudja, hogy az nem a valóság. Dávid valami olyan jelenetet énekel meg, amit a Hollywoodi rendezők bizonyára szívesen megfilmesítenének.

A Biblia azonban nem a szórakoztató iparág terméke. Amit abban olvasunk az nem mese, nem egy jó kis szórakoztató történet, hanem maga a valóság! Isten embere saját életében tapasztalta meg az Úr hatalmát és segítségét, ami emberfeletti tettekre képesítette.

Az ő tapasztalata számunkra reménység és kapaszkodó a nehéz napokban, hiszen két fontos dologra tanít meg bennünket ez a mai ige. Az egyik, hogy a hívő ember számára mindig van kapaszkodó felfelé. Dávid szavai: „Te vagy, Uram, a mécsesem, az Úr fénysugarat küld nekem a sötétbe” – azt üzenik, hogy meg kell tanulnunk új megvilágításban látni a körülöttünk lévő világot és az eseményeket. Ez az új megvilágítás az Úr jelenlétének a fényességéből fakad. Az Istentől érkező fénysugár felfedi előttünk, hogy aki Vele jár, annak az életében másféle törvényszerűségek működnek, illetve a számára korábban lehetetlennek tűnő dolgok egyszerre elérhetővé válnak. „Az embereknek lehetetlen, de Istennek nem, mert Istennek minden lehetséges” (Márk 10:27).

A második dolog, amire ez a mai ige megtanít, hogy a hívő ember nem vakmerő, hanem hitben bátor. A kettő között óriási különbség van. Ezek a szavak: „Veled a rablóknak is nekirontok; ha Isten segít, a kőfalon is átugrom” – nyomatékkal hangsúlyozzák, hogy az eredmény nem Dávid különleges képességeinek köszönhető, de még csak nem is az ő különleges bátorságának (vakmerőségének) az eredménye, hanem Istené. Dávidnak nem az önbizalma erős, hanem a hite Istenben. Nem önmagában hisz, hanem Istenben, aki előtt nincs lehetetlen. Ezért amikor a rablókkal való viaskodásról beszél, vagy a kőfalon való átugrásról, gyorsan hozzá is teszi: „veled” és „ha Isten segít”. Mert az ő tettei nem vakmerőségből születtek, hanem Isten erejének megnyilvánulásaiból.

A vakmerő önmagában hisz, a hitben bátor pedig Istenben. A vakmerő önmaga képességeiben bízik, mert azt gondolja (sokszor rosszul), hogy ő képes arra, hogy megtegye. A hitben bátor tudja, hogy önmaga képtelen lenne megtenni, de azt is tudja, hogy Isten (ha akarja) megteheti, ezért rá bízza életét és Istentől várja a megoldást, a szabadítást.

Légy te is hitben bátor! Ne félj az előtted tornyosuló kőfalaktól, hanem bízd magadat Istenre és hidd, nála semmi sem lehetetlen. Ő győzelemre viszi a te életedet, csak bízz benne. Legyen győzelmekben gazdag napod!

/Bicskei Róbert adventista lelkipásztor, életmód-tanácsadó/

HONNAN SZÁRMAZIK AZ ÉLET?Az élet érték. A legnagyobb érték, amit ismerünk. Ha valaki életveszélybe kerül, minden pénzt m...
18/04/2021

HONNAN SZÁRMAZIK AZ ÉLET?

Az élet érték. A legnagyobb érték, amit ismerünk. Ha valaki életveszélybe kerül, minden pénzt megad azért, hogy mentse az életét. Viszont pénzen nem lehet életet venni, megváltani. Sok minden pótolható, de az élet nem. Abból mindenkinek csak egy van, s ha annak az egynek vége, akkor hiába a pénz, a hatalom, a befolyás, a tudomány, az ismeret, az élet semmivel nem szerezhető többé már vissza. Azért értékes tehát az élet, mert egyszeri és megismételhetetlen.

Az élet védelmét törvény biztosítja. Így van ez a föld minden országban. Az élet védelme azonban nem a felvilágosult ember vívmánya, nem az újkori humanizmus terméke. Már 3500 évvel ezelőtt ott szerepelt ez az elv Mózes könyveiben. Isten a Biblián keresztül arra tanította az emberiséget, hogy vigyázzon az életre, védje, ápolja és őrizze azt. A legismertebb tanítás a tízparancsolat hatodik cikkelyében olvasható, nagyon tömören így: „Ne ölj” (2Mózes 20:13). Ebben a két szóban, benne van mindaz, amit az élet védelmével kapcsolatban tudni kell. Isten azért tiltja meg az élet kioltását, mert az ember nem élet és halál ura, még akkor sem, ha időnként szeretné ezt hinni magáról. Az élet nem az ember tulajdona, hanem csak ajándékba kapta azt Istentől. Az ember nem tud életet adni, ezért elvenni sincs azt joga, sem másét, sem önmagáét. Amit az ember egyedül tehet az élettel, az az, hogy védelmezi. Védi azt, amit Isten létrehozott, mert az élet Istentől van. Ezért szól így a hatodik parancsolat: „Ne ölj!”.

Ma a tudomány bámulatos dolgokra képes. Szerveket pótolnak, szívet, agyat műtenek. Egy valamire azonban mégsem nem képes, életet adni, vagy visszaadni. Élet csak élőből származhat! A Szentírás tanítása szerint az élet egyedüli hordozója és birtokosa Isten. Az Úr megítéli azokat, akik az élet ajándékát másoktól elveszik. Aki vért ont, s ezzel életet vesz el, Isten rosszallását vonja magára. 1Mózes 9:5-ben így olvashatjuk: „De a ti véreteket, amelyben van a ti éltetek, számon kérem; számon kérem minden állattól, azonképpen az embertől, kinek-kinek atyjafiától számon kérem az ember életét.”

A bibliai teremtéstörténet bemutatja, hogy Isten a földet élőlényekkel népesítette be. S valóban, nincs a földnek olyan zuga, ahol az élet valamilyen jelét, vagy csíráját ne fedeznénk fel. Nincs olyan talpalatnyi föld, ahol az élet biztos és egyértelmű jeleivel ne találkoznánk. Földünk szinte lüktet az élet jelenlététől.

A tudomány azt állítja, hogy az élet „magától” jött létre, a természeti erők véletlenszerű együttes munkájának eredményeként. A tudósok mégsem bukkantak eddig egyetlen más élőlényre sem a világegyetemben. Nem is csoda, hiszen a Biblia leírása szerint Isten az életet a földre helyezte, ezt a bolygót népesítette be élőlényekkel. Tolsztoj a következőket írta a tudományról: „A tudomány semmitmondó, mert nem ad választ kérdésünkre, az egyetlen kérdésre, mely számunkra fontos: mit kezdjünk az életünkkel, és hogyan éljünk?”

Ha az élet valóba csupa véletlenek sorozata által jött létre, akkor létünknek, életünknek semmi célja és értelme. Nem is csoda, hogy egyre többen rokkannak bele pszichésen az élet céltalanságának, értelmetlenségének gondolatába. Ha azonban felismerjük, hogy azért élünk, mert egy szerető Isten teremtett bennünket, akinek terve van velünk, életünk azonnal értelmet és célt nyer. A Biblia választ ad mindkét kérdésre, arra, hogy mit kezdjünk életünkkel és arra is, hogy hogyan éljünk. Az élet csakis Istennel nyer beteljesedést.

Jézus ezt mondta: „Én vagyok az út, az igazság és az élet…” (János evangéliuma 14:6). Aki szeretné megtalálni élete értelmét, vágyik arra, hogy élete beteljesüljön, az keresse Azt, akitől az élet származik, keresse Jézust, mert az ÉLET benne van!

/Bicskei Róbert adventista lelkipásztor, életmód-tanácsadó/

04/04/2021

HÚSVÉTI ÜZENET - HÚSVÉTVASÁRNAP

Húsvéti nyereményjáték! 🎁
- Miben áll a kereszténység egyedisége más vallásokkal szemben, ami összefügg a húsvét eseményeivel?
- Hol olvasunk a Bibliában arról, hogy Isten látja, hallja és ismeri az ő gyermekei szenvedéseit és fájdalmait? Ugyanakkor megtesz mindent azért, hogy segítségükre siessen?

A megfejtéseket a videóból megtudhatjátok.
A választ privát üzenetben küldjétek el az "Üzenet" gombra kattintva. A helyes válaszadókat értékes könyvajándékkal jutalmazzuk. 📖
Beküldési határidő: 2021. április 12.

02/04/2021

HÚSVÉTI ÜZENET - NAGYPÉNTEK

Húsvéti nyereményjáték! 🎁
- Ki volt az a próféta, aki megjövendölte, hogy Jézust a bűnösök közé fogják sorolni, így okozva halálát?
- Hány évvel korábban hangzott el ez a prófécia?

A megfejtéseket a videóból megtudhatjátok.
A választ privát üzenetben küldjétek el az "Üzenet" gombra kattintva. A helyes válaszadókat értékes könyvajándékkal jutalmazzuk. 📖
Beküldési határidő: 2021. április 12.

28/03/2021

HÚSVÉTI ÜZENET - VIRÁGVASÁRNAP

Húsvéti nyereményjáték! 🎁
- Ki volt az a próféta, aki megjövendölte Jézus Jeruzsálembe való bevonulásának módját?
- Hány évvel korábban hangzott el ez a prófécia?

A megfejtéseket a videóból megtudhatjátok.
A választ privát üzenetben küldjétek el az "Üzenet" gombra kattintva. A helyes válaszadókat értékes könyvajándékkal jutalmazzuk. 📖
Beküldési határidő: 2021. április 12.

26/03/2021

𝗠𝗘𝗡𝗡𝗬𝗜𝗧 É𝗥 𝗔𝗭 É𝗟𝗘𝗧𝗘𝗠?

Feltetted már valaha azt a kérdést önmagad számára, hogy mennyit ér életed? Sajnos vannak élethelyzetek, amikor nem látjuk értékesnek. Elhisszük, hogy csak addig vagyunk értékesek, ameddig van munkánk, pénzünk, barátaink, egészségünk, karrierünk. Ha ezek közül némelyekkel nem rendelkezünk, értéktelennek érezzük egész életünket. Ekkor kerülnek sokan a depresszió mély gödrébe. Valóban attól értékes az életünk hogyha „sokat töltünk bele” – mint ahogyan a reklámban hallhatjuk?

A Szentírás arról tanít, hogy valaki már megtöltötte az életünket igazán értékes tartalommal: „Tudván, hogy nem veszendő dolgokon, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg atyáitoktól örökölt hiábavaló életmódotokból, hanem drága véren, a hibátlan és szeplőtelen Báránynak, Krisztusnak a vérén”. (1Péter 1:18-19). Ez az érték Jézus Krisztus élete és az ő áldozata. A Krisztus nélküli élet valóban lehet „hiábavaló”, de Isten ezt az ürességet ezüstnél és aranynál értékesebb drágasággal töltötte meg, az Ő egyszülött Fiának életével.

Közel van a húsvét ünnepe. Ez az ünnep arra emlékeztet, hogy a sokszor kiüresedettnek érzett életünk felértékelődött, igazi tartalommal töltődött meg, a Jézus Krisztusban való hit által. A húsvét azt az örömöt közvetíti, hogy aki hittel ragadja meg Jézus Krisztus érte hozott keresztáldozatát, - vagyis aki elhiszi, hogy Jézus érte is meghalt a Golgota keresztjén, annak az élete pont annyit fog érni ezek után, mint amennyit Isten Fiának az élete ér! Hát nem csodálatos hír?

Húsvétkor töltse be szívedet az Istentől kapott felmérhetetlen ajándék, a Jézus Krisztus iránti hála és köszönet érzése. Ezek után az életed nem lehet már üres és értéktelen! A Golgota keresztje erre emlékeztet bennünket.

/Bicskei Róbert adventista lelkipásztor, életmód-tanácsadó/

𝗧Ü𝗥𝗘𝗟𝗘𝗠, 𝗥Ó𝗭𝗦Á𝗧 𝗧𝗘𝗥𝗘𝗠Természetellenes, felgyorsult világban élünk. Naponta rengeteg információ ér bennünket, sok-sok fel...
24/03/2021

𝗧Ü𝗥𝗘𝗟𝗘𝗠, 𝗥Ó𝗭𝗦Á𝗧 𝗧𝗘𝗥𝗘𝗠

Természetellenes, felgyorsult világban élünk. Naponta rengeteg információ ér bennünket, sok-sok feladatot kell teljesítenünk, a felvetődő kérdésekre azonnali válaszok kellenek. Megszoktuk, hogy az internet segítségével másodperceken belül hozzájuthatunk a keresett tartalomhoz. Ez a pörgés feszültté, nyugtalanná és türelmetlenné tesz bennünket, ez az attitűd pedig sokszor rongálja emberi kapcsolatainkat. Ha valami nem megy könnyedén, hamar feladjuk, meghátrálunk, kilépünk. Elveszítettük a problémákkal való megküzdés művészetét, valamint a megküzdéssel együtt járó örömet. Ezért van olyan sok kudarcba fulladt életút, válás, öngyilkosság.

Azt gondoljuk, hogy az erő, a tudás, az ismeret többet ér a türelmes várakozásnál. Ahelyett, hogy erőnk megfeszítésével, illetve még nagyobb lendülettel vetnénk bele magunkat teendőinkbe, újra fel kell fedeznünk a türelem „hatalmát”. A Biblia így fogalmazza ezt meg: „Jobb a hosszútűrő az erősnél, és aki uralkodik az indulatain annál, aki várost hódít” (Példabeszédek 16:32). A türelem nem üres tétlenség, semmittevés, hanem aktív várakozás. Várakozás Istenre. Azért van hatalma a türelemnek, mert teret hagy Istennek. A türelmes várakozásban Isten tud cselekedni. Kérjük imában a türelmet, hogy érezhessük az így „termett rózsa” illatát!

/Bicskei Róbert adventista lelkipásztor, életmód-tanácsadó/

𝐀𝐙 𝐈𝐆𝐀𝐙𝐈 𝐊𝐈𝐍𝐂𝐒„Jobb egy tányér főzelék ott, ahol szeretet van, mint a hizlalt ökör, ahol gyűlölet van.” (Példabeszédek 1...
17/03/2021

𝐀𝐙 𝐈𝐆𝐀𝐙𝐈 𝐊𝐈𝐍𝐂𝐒

„Jobb egy tányér főzelék ott, ahol szeretet van, mint a hizlalt ökör, ahol gyűlölet van.” (Példabeszédek 15:17)

Ma egy értékrendjéből teljesen kifordult világban élünk. Értékrendünkben az lett a legfontosabb, amivel keveset kellene foglalkozni, ellenben ami igazán fontos és értékes, arra már alig marad idő, energia. Rohanunk a munkánk, a pénzünk után, de emberi szeretetkapcsolatainkat nem tudjuk ápolni, gazdagítani.

Ez a vers rámutat arra, hogy az élet sokkal több, mint az anyagiak, a vagyon. Minden, amivel rendelkezünk, csupán erre a világra szól, veszendő, romlékony. Jézus így tanított erről: „Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, ahol a moly és a rozsda megemészti, és ahol a tolvajok kiássák és ellopják, hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket a mennyben, ahol sem a moly, sem a rozsda nem emészti meg, és ahol a tolvajok sem ássák ki, és nem lopják el” (Máté 6:19-20). Ráadásul az az ígéretünk is van, hogy Isten gondoskodni fog mindarról, ami ebben az életben a boldogulásunkhoz, megélhetésünkhöz szükséges: „Ezért mondom nektek: ne aggódjatok életetekért, hogy mit egyetek, és mit igyatok, se testetekért, hogy mivel ruházkodjatok. Nem több-e az élet a tápláléknál, és a test a ruházatnál?” (Máté 6:25).

Van azonban egy sokkal értékesebb kincs, amit érdemes gyűjtögetni, ami örök érték, ez pedig nem más, mint szeretetkapcsolat Istennel és embertársainkkal. Mégis, ahelyett, hogy szeretet-bankunkat gyarapítanánk, sokkal inkább a forint- és devizaszámlánkat igyekszünk növelni. Pedig a földi kincsek pusztulásra vannak ítélve! Ellenben a szeretet örök! „Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet” (1Korinthus 13:13).

A Szentírás több helyen figyelmeztet arra, nehogy a földi kincsek foglalják el szívünkben Isten szeretetének a helyét. „Vigyázzatok, és őrizkedjetek minden kapzsiságtól, mert ha bőségben él is valaki, életét akkor sem a vagyona tartja meg” (Lukács 12:15). Életet egyedül Istentől kapunk, neki köszönhetünk mindent. Nem a vastag pénztárca, vagy a magas bankbetét garantálja a jólétünket, hanem az Úrral való szeretetkapcsolat.

Aki csak a vagyonra gondol és állandóan a pénze után fut, emiatt pedig nem jut ideje arra, hogy bensőséges kapcsolatot ápoljon Istennel és szerető hozzátartozóival, az könnyen úgy jár, mint az a gazda, aki teljes életét a vagyonszerzés oltárán áldozta fel: még azon éjjel meghalt (lásd: Lukács 12:16-21). Jézus így summázta ennek a példázatnak a tanítását: „Így jár az, aki kincset gyűjt magának, és nem Istenben gazdag” (Lukács 12:21).

Mit jelent Istenben gazdagnak lenni? Isten mindenben bővölködik, de leginkább szeretete kifogyhatatlan (lásd: János 3:16; 1János 4:8). Istenben gazdagnak lenni azt jelenti tehát: szeretni, szeretni, szeretni, mert Isten a szeretet!

Kedves Olvasó! Milyen kincseket fogsz ezek után gyűjtögetni: földit, vagy mennyeit? A döntést te hozod meg. Jó azonban, ha tudod: „Mert ahol a kincsed van, ott lesz a szíved is” (Máté 6:21). Imádkozz, és hozz jó döntést!

/Bicskei Róbert adventista lelkipásztor, életmód-tanácsadó/

Cím

Jókai U/66/1
Szarvas
5540

Nyitvatartási idő

09:30 - 15:00

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szarvasi Adventisták új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás