Élő Remény Szadai Baptista Gyülekezet

Élő Remény Szadai Baptista Gyülekezet Istentiszteleti alkalmaink:
Vasárnap de. 9:00 óra Lelkipásztorunk: Bacsó Benjámin

Adószám: 19295613-1-13
Bankszámlaszám: 10400494-49575357-55501007

☝️Isten gyermekeiként és örököseiként négy különböző kiváltságban van részünk. 📌Az első a fenyítés, azonban ezt inkább n...
18/06/2026

☝️Isten gyermekeiként és örököseiként négy különböző kiváltságban van részünk.
📌Az első a fenyítés, azonban ezt inkább nevelésként kell értelmeznünk. Isten célirányosan alakít, formál minket, hogy „gyenge” területeinken is tudjunk fejlődni. Ha készséggel elfogadjuk az Isten szuverén vagy megengedő akaratán keresztül érkező megpróbáltatásokat, életünk nehézségeiből gyümölcs és áldás fakadhat.
📌A második kiváltság, hogy Isten jó terve megvalósul az életünkben. Ha ezt nem tévesztjük szem elől, akkor sem esünk kétségbe, ha a körülményeink éppen nem ezt támasztják alá, esetleg igazságtalanság ér minket. Bízhatunk abban, hogy Isten – akárcsak József esetében – a rosszat is jóra tudja fordítani az életünkben.
📌A harmadik kiváltságunk, hogy az Úr testvérekkel vesz körül minket, nem vagyunk egyedül az utunkon: segíteni, bátorítani tudjuk egymást.
📌Végül a negyedik az a bizonyosság, hogy Isten soha nem fog „kitagadni a családjából”, ha egyszer már fiai és egyben örökösei lettünk. 🙏

Vasárnap újra találkozunk!📍 Baptista imaház, 2111 Szada, Dózsa György út 58.📖 Igehirdető: Bacsó Benjámin lelkipásztor➡️ ...
13/06/2026

Vasárnap újra találkozunk!
📍 Baptista imaház, 2111 Szada, Dózsa György út 58.
📖 Igehirdető: Bacsó Benjámin lelkipásztor
➡️ Várunk téged is!

📖Jézus megígéri tanítványainak, hogy nem hagyja őket árván, eljön hozzájuk. De mit jelent valójában lelki értelemben árv...
11/06/2026

📖Jézus megígéri tanítványainak, hogy nem hagyja őket árván, eljön hozzájuk. De mit jelent valójában lelki értelemben árvának lenni?
📌Az ókorban az árva szónak szélesebb jelentéstartalma volt: ha egy közösség elvesztette tanítóját, rabbiját, a tagok „árván”, azaz gondoskodás és vezetés nélkül maradtak.
📌Ma is élnek lelkileg árva emberek. Jellemző rájuk, hogy bizonytalanok, elveszettek, reménytelenül tekintenek a jövőbe; úgy érzik, csak magukra számíthatnak, és csak akkor érnek valamit, ha teljesítenek.
📌A hívők között is vannak árva lelkületű testvérek, akik nincsenek tisztában a státuszukkal: azzal, hogy Isten gyermekei és örökösök.
☝️Pedig ha megértjük, hogy a Szentlélek a pecsét arra az ígéretre, hogy Isten soha nem fog minket kitaszítani, akkor megkapjuk a fiúság lelkét. Nem kell félnünk attól, hogy elrontunk valamit vagy nem tudunk megfelelni az elvárásoknak, ez ugyanis nem változtat a státuszunkon. Az árvaságunk a múltunkra emlékeztet, a fiúság viszont a jövőről szóló remény. 🙏

📖Pál a korinthusi hívőkhöz írt első levelében a kegyelmi ajándékok jelentőségére hívja fel a figyelmet. Noha mindenki má...
04/06/2026

📖Pál a korinthusi hívőkhöz írt első levelében a kegyelmi ajándékok jelentőségére hívja fel a figyelmet. Noha mindenki más-más ajándékot kapott, amelyekkel más-más területeken tud munkálkodni, nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy a Szentlélek tesz minket alkalmassá arra, hogy egymásnak szolgáljunk és építsük a közösséget.
➡️A korinthusiak beleestek abba a hibába, hogy ajándékaikat „fitogtatva” versenyeztek egymással ahelyett, hogy a többiek hasznára lettek volna velük. Ha így – azaz nem a Lélek szerint – használjuk az ajándékainkat, szolgálatunk gyümölcstelen lesz.
➡️Hűséggel, alázattal, mély odaszánással és testvéri szeretettel kell az ajándékainkat használnunk, mert csak így tudjuk a közösséget és ezzel Isten országát is építeni. Ha így szolgálunk, lesznek nehézségek, hiszen a Sátánnak nem fog tetszeni a gyülekezet egysége és gyarapodása.
☝️Tudnunk kell, hogy nagyobb, aki bennünk van: a Lélek képes elindítani egy úton, vezetni, megállítani, figyelmeztetni. Sokszor éppen a testvéreken keresztül teszi ezt, ezért is fontos, hogy figyeljünk egymásra, intsük a másikat, ha szükséges, hordozzuk egymást, és a Lélek egységében újuljunk meg. 🙏

Vasárnap újra találkozunk!📍 Baptista imaház, 2111 Szada, Dózsa György út 58.📖 Igehirdető: Ujvári Ferenc lelkipásztor➡️ V...
30/05/2026

Vasárnap újra találkozunk!
📍 Baptista imaház, 2111 Szada, Dózsa György út 58.
📖 Igehirdető: Ujvári Ferenc lelkipásztor
➡️ Várunk téged is!

📌 Ha van lehetőséged, adományoddal támogasd a szadai Szente családot, hogy minél hamarabb visszaköltözhessenek otthonukb...
30/05/2026

📌 Ha van lehetőséged, adományoddal támogasd a szadai Szente családot, hogy minél hamarabb visszaköltözhessenek otthonukba.🙏

📖Krisztusban hitre jutott keresztyénekként ugyanaz a Lélek van bennünk, mint aki kihozta Jézust a sírból.  Hihetetlen – ...
27/05/2026

📖Krisztusban hitre jutott keresztyénekként ugyanaz a Lélek van bennünk, mint aki kihozta Jézust a sírból. Hihetetlen – de igaz! Jézus első tanítványai Sávuot, azaz a Tóraadás és első termés ünnepén összegyűltek, majd – ahogyan Mesterük megígérte – megkapták a Szentlélek ajándékát.
➡️Az ünnepre sok zsidó érkezett a világ minden tájáról, akik a saját nyelvükön hallották beszélni a tanítványokat Isten dolgairól. A Lélek tehát elérte, hogy az ott összegyűltek megértsék egymást, a tanítványok pedig számot adhattak a bennük lévő reménységről.
➡️A Lélek munkája ma is hasonló – összekapcsol minket, összetartja a gyülekezetet, megtölt élettel, leleplezi a világban a bűnt, és megmutatja a helyes utat.
👉A pünkösddel a törvény ideje lejárt, szerepét átvette a hit, és a Lélek ereje. Testünk már most is a Szentlélek temploma, de ne féljünk újra és újra hívni, hogy ne maradjon bennünk másnak hely! Mert a Lélek segít felismerni a bűneinket is, és képessé tesz olyan dolgokra, amikre a magunk erejéből és bölcsességéből nem lennénk képesek. 🙏

Pünkösdi kirándulásunk képei 🥾🌳🌾🌞Hálásak vagyunk az együtt töltött időért, a csodás természetért és a környékért, ahol é...
26/05/2026

Pünkösdi kirándulásunk képei 🥾🌳🌾🌞
Hálásak vagyunk az együtt töltött időért, a csodás természetért és a környékért, ahol élhetünk 🙏

🔥Várunk szeretettel mindenkit pünkösdi alkalmainkon!⛪️Délelőtt az imaházban találkozunk a szokott időpontban.🥾Délután eg...
20/05/2026

🔥Várunk szeretettel mindenkit pünkösdi alkalmainkon!
⛪️Délelőtt az imaházban találkozunk a szokott időpontban.
🥾Délután egy kötetlen programon lehetünk együtt, a Fóti-Somlyó tanösvény 3,5 km- es körtúrján.

📖"Amikor pedig eljött a pünkösd napja, és mindnyájan együtt voltak ugyanazon a helyen, hirtelen hatalmas szélrohamhoz hasonló zúgás támadt az égből, amely betöltötte az egész házat, ahol ültek. Majd valamilyen lángnyelvek jelentek meg előttük, amelyek szétoszlottak, és leszálltak mindegyikükre. Mindnyájan megteltek Szentlélekkel, és különféle nyelveken kezdtek beszélni, úgy, ahogyan a Lélek adta nekik, hogy szóljanak."
Apostolok cselekedetei 2:1-4

Holnap Veresegyházon találkozhatunk.
16/05/2026

Holnap Veresegyházon találkozhatunk.

🌧️ Fontos információ a holnapi családi napról! 🌱

‼️Az esős időre való tekintettel a holnapi családi nap külsős helyszíni formában elmarad.

Viszont szeretettel várunk benneteket az imaházban! 😊

📍 Veresegyház, Hajnal utca 2.
🕙 Találkozó: 10:00

Az együttlét és a jó hangulat így sem marad el! 🙌🏻
A nap során közös ebéddel készülünk 🍔

Szeretettel várunk mindenkit – családokat, fiatalokat, idősebbeket egyaránt! ❤️

Cím

Dózsa György út 58
Szada
2111

Telefonszám

+36207705435

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Élő Remény Szadai Baptista Gyülekezet új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Élő Remény Szadai Baptista Gyülekezet számára:

Megosztás