18/06/2026
☝️Isten gyermekeiként és örököseiként négy különböző kiváltságban van részünk.
📌Az első a fenyítés, azonban ezt inkább nevelésként kell értelmeznünk. Isten célirányosan alakít, formál minket, hogy „gyenge” területeinken is tudjunk fejlődni. Ha készséggel elfogadjuk az Isten szuverén vagy megengedő akaratán keresztül érkező megpróbáltatásokat, életünk nehézségeiből gyümölcs és áldás fakadhat.
📌A második kiváltság, hogy Isten jó terve megvalósul az életünkben. Ha ezt nem tévesztjük szem elől, akkor sem esünk kétségbe, ha a körülményeink éppen nem ezt támasztják alá, esetleg igazságtalanság ér minket. Bízhatunk abban, hogy Isten – akárcsak József esetében – a rosszat is jóra tudja fordítani az életünkben.
📌A harmadik kiváltságunk, hogy az Úr testvérekkel vesz körül minket, nem vagyunk egyedül az utunkon: segíteni, bátorítani tudjuk egymást.
📌Végül a negyedik az a bizonyosság, hogy Isten soha nem fog „kitagadni a családjából”, ha egyszer már fiai és egyben örökösei lettünk. 🙏