08/06/2026
Egyházmegyei kórustalálkozó a Szügyi evangélikus templomban (2026.05.25.)
A hitvallás és az éneklés évében, a Nógrádi Egyházmegye énekkarainak közös szolgálatára, a találkozás és a közös éneklés lehetőségére, vagyis az egyházmegyei kórustalálkozóra szólt a meghívás a szügyi evangélikus templomba, Pünkösd 2. napjára.
Szabó András esperes köszöntő szavai után, a helyi gyülekezet lelkésze Torzsa Tamás a Jelenések könyvéből való igével szolgált (Jel 15,4). A Szügyi, a Salgótartjáni, a Balassagyarmati, a Galgagutai és a Vanyarci gyülekezetek énekkarai, az egyházmegye zenei felelősének Szabó Andrásnénak a vezetésével, a saját szolgálataik énekeivel és egy közös énekdarabbal készültek az alkalomra.
Mekis Ádám ny. esperes egyházzenei előadást tartott Gerhardt Pál német evangélikus lelkészről, költőről, énekszerzőről, a halálának 350. évfordulója alkalmából. A találkozó szeretetvendégséggel zárult, melyen lehetőség volt a gyülekezi tagokkal és az érdeklődőkkel való beszélgetésre is.
Örömteli és megerősítő volt mindenki számára a közös éneklés, az épülés és további szolgálatba indítás alkalma. Istennek legyen hála érte!