17/06/2026
🤝 "Együtt vagyunk erősek!" - Székesfehérvári karitászcsoportok találkozója
Negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett. 42 fő vett rész a programon, ahol ima és elmélkedés után a városi karitászcsoportok tagjai mutatták be csoportjaikat és profiljukat.
❤️🩹 Borbélyné Somogyi Szilvia, a Székesfehérvári Egyházmegyei Karitász igazgatóhelyettese tartott összefoglalót a Karitász küldetéséről és tevékenységéről. "Hogy segítsünk jól? Kiemelt gondoskodás idős rászorulóinkkal" - Ez volt a találkozó fő témája: sok a segítségre szoruló idős, rászoruló, egyedülálló embertársunk.
A kiscsoportos megbeszélések és a lelki programok mellett vendéglátással is készültek a szervezők.
💬 "Családias, értékes, gyümölcsöző és nagy lelki élmény volt ez a délután. Hasonló gondolkodású és mégis sok mindenben különböző, kedves személyekkel eltöltött élménydús délután volt. Lehetőség nyílt tapasztalatainkat, élményeinket, nehézségeinket egymással megosztani, ki miben erős és mi az, amiben fejlődni szeretne." - írta beszámolójában Zemlényi Katica, a Krisztus Király Karitászcsoport vezetője.
ℹ️ A teljes beszámoló itt olvasható:
https://szfvar.katolikus.hu/hirek/-egyutt-vagyunk-erosek-szekesfehervari-karitaszcsoportok-talalkozoja-20260606-beszamolo