Effeta Katolikus Karizmatikus Közösség

Effeta Katolikus Karizmatikus Közösség Közösségünk típusa: Katolikus Karizmatikus, Evangélium központú, Testvéri, Szolgáló, Dicsőítő közösség. Minden héten két alkalommal jövünk össze. Effeta Közösség

Effeta közösség:
Közösség névválasztása: "Effeta" = "Nyílj meg!"

Közösségünk minden tagja arra törekszik, hogy nyitott szívvel és lélekkel álljon az Úr elé, hogy terve szerint formálhassa a Mindenható. Közösségünk feladatai: Szűzanya tisztelet, Közös dicsőítés, Imádság, Ige tanulmányozás, Karizmák és szolgálatok gyakorlása. Közösségünk lelki vezetője Jármi Zoltán görögkatolikus atya. Alkalmainkna

k a székesfehérvári Magyarok Nagyasszonya plébánia ad otthont. A csütörtöki alkalom zárt ezen csak a közösségi tagok vesznek részt, míg szombatonként reggel fél 7-től Effeta Imareggelit tartunk melyek 2016-tól már nyitott alkalmak. Minden hónap harmadik csütörtökén "Evezz a mélyre" dicsőítő estet tartunk, míg a hónap harmadik szombatján "Máriával Jézushoz" szentségimádást tartunk a medjugorjei alkalmakhoz hasonlóan. Mindkét alkalomra ezúton is szeretettel hívunk és várunk!

Mi is az a "dicsőítő és közbenjáró" imaest? 🙌A dicsőítés bibliai lényege, hogyan nyitja meg a szívünket.A dicsőítés nem ...
17/03/2026

Mi is az a "dicsőítő és közbenjáró" imaest? 🙌

A dicsőítés bibliai lényege, hogyan nyitja meg a szívünket.
A dicsőítés nem egy kellemes éneklés, jó hangulatban, hanem a hívő szíve dobbanása.

„Dicsérjétek az Urat, mert jó dolog énekelni Istenünknek, mert gyönyörűséges a dicséret.” (Zsoltárok 147:1)

Amikor Istent magasztaljuk, a tekintetünk lekerül önmagunkról, gondjainkról, és Jézusra emeljük. A Szentlélek ilyenkor különösen megnyitja a szívünket: gyógyulásra, bűnbánatra, örömre, új reményre.

Gyere, márc 19 19 órakor lépjünk be együtt Isten jelenlétébe!
https://www.facebook.com/events/1813883539569376

📍 Helyszín: Magyarok Nagyasszonya Székesfehérvár-Öreghegy Római Katolikus Plébánia
Szent Pio atya Közösségi terme, Budai út 224.

Barátok, ismerősök, keresők is jöhetnek – add tovább a meghívást!

Szeretettel Jézusban:
Effeta közösség

Te kit szeretnél különösen Isten elé hozni ezen az estén?
saját magadat, vagy egy testvéredet, akinek szüksége lehet imára

Egyházközségi Nagyböjti Lelki Nap: Székesfehérvár-Öreghegy Római Katolikus PlébániaMikor2026.03.28. szombat ⋅ 14:00 – 20...
16/03/2026

Egyházközségi Nagyböjti Lelki Nap:
Székesfehérvár-Öreghegy Római Katolikus Plébánia

Mikor
2026.03.28. szombat ⋅ 14:00 – 20:00 (Közép-európai idő - Budapest)

Nagy szeretettel hívunk és várunk benneteket 2026. március 28-án, szombaton az öreghegyi templomba az évek óta hagyományosan megrendezett Egyházközségi Nagyböjti Lelki Napra.

Az alkalom jelmondata:
„…az én örömöm legyen bennetek, és örömötök teljes legyen.” (Jn 15,11)

Az alkalom vendége és lelki vezetője: Dr. Rumszauer Miklós atya (Kaposvár)

A lelki nap a plébániai közösségek és imacsoportok szolgálatának köszönhetően valósul meg. Kérünk benneteket, hogy aktívan kapcsolódjatok be, és hívjátok közösségeiteket is erre a közösségépítő, lelkileg feltöltő délutánra.

Gyóntatás 14:00 órától a szentmise kezdetéig

Program:

14:30–15:00 – Dicsőítés
15:00–16:00 – Tanítás
16:00–16:20 – Szünet
16:20–16:50 – Szentségimádás
17:00 – Szentmise
18:00 – Záróáldás
18:15 – Agapé a közösségi teremben

Az agapéhoz köszönettel fogadjuk a közösség felajánlásait (üdítőital, aprósütemény, szendvics). Kérjük, hogy a süteményeket nem visszaadandó papírdobozban vagy tálcán helyezzétek el az agapéasztalon.

Legutóbb hol találkoztál Isten szeretetével?Érdemes a legkisebb látszólag jelentéktelen dolgokra is figyelni és észreven...
30/01/2026

Legutóbb hol találkoztál Isten szeretetével?
Érdemes a legkisebb látszólag jelentéktelen dolgokra is figyelni és észrevenni, majd hálát adni érte.

igen, igen az élő kapcsolat számít!  Hatalmas ajándék, hogy magunkhoz vehetjük Krisztus testét a szentáldozásban. Igy te...
22/11/2025

igen, igen az élő kapcsolat számít! Hatalmas ajándék, hogy magunkhoz vehetjük Krisztus testét a szentáldozásban. Igy teljesen egyesülhetünk vele.

"Jézus nemcsak azért jön el, hogy énekeljünk neki, hanem, hogy teljesen belépjen az életünkbe.
Ez a szentáldozás pillanata. Az egész egyházzal elismerjük, hogy ő az Isten Báránya, aki elveszi a világ bűneit, aki meghív a lakomára és eljön, hogy meggyógyítson. Mi az egyházzal együtt elismerjük a Bárány mindenhatóságát, szavának mindenhatóságát, amely meggyógyítja a testet és a lelket. Krisztus olyan mértékben jön el
a szentáldozásban a hívő szívébe, amennyire a hívő felkészült és alkalmassá vált az isteni Vendéggel való találkozásra, akit ugyan testi szemünkkel nem láthatunk, de a hit által felismerhetünk. A szentáldozás utáni idő lelkünk legbensőbb találkozása Istenünkkel, Jézus Krisztus által. Ezt az időt eucharisztikus, hálaadó énekek éneklésével vagy csendes imádságban töltjük, amikor lelkünket teljesen átadjuk Üdvözítőnknek. Ebben a találkozásban megtapasztaljuk a mély békét és az Isteni Orvos gyógyító erejét, vagyis megtörténik az, amit a szentáldozás előtt kimondunk: Csak egy szót szólj, és meggyógyul az én lelkem. A gyógyulás a szentáldozás fontos dimenziója. Először is a hit, a szeretet és a remény belső gyógyulásáról van szó. Megkapjuk a szükséges kegyelmeket az élethez és a munkálkodáshoz, de a szenvedéshez is, amennyiben ez Isten akarata számunkra. Sajnos be kell ismernünk, hogy gyakran megtörténik mind a szentmisével, mind a gyógyulásért való imával az, aminek nem lenne szabad megtörténnie: általában elmulasztjuk a gyógyulásért való imát vagy csak felületesen mondjuk. Áldozás után a hívek gyakran elsietnek. Nincs idejük! A szentáldozás után mindenképp kellene, hogy legyen időnk Jézussal maradni, hogy Ő üdvözítő módon tudjon bennünk működni."
"Uram, Jézus köszöntelek a szívemben. Íme, minden elő van készítve a te fogadásodra. Örülök neked. Szívből köszöntelek. Ebben a pillanatban csak érted szeretnék élni, ahogyan te értem éltél és értem haltál meg. Mindent átadok neked, és csendes örömben benned maradok."
Ámen.
Slavko Barbaric OFM

„Az Úr hívott meg” – Keresztelő Szent János ünnepére„Az Úr hívott meg, mielőtt még születtem; anyám méhétől fogva a neve...
24/06/2025

„Az Úr hívott meg” – Keresztelő Szent János ünnepére

„Az Úr hívott meg, mielőtt még születtem; anyám méhétől fogva a nevemen szólított.”
(Iz 49,1)
Ma Keresztelő Szent János születését ünnepeljük – azt az embert, akinek élete és neve már születése előtt Isten tervében gyökeredzett. Keresztelő Szent János neve maga is üzenet és mély jelentést hordoz. A „János” név héber eredetű, az „Jochanan” (יוֹחָנָן) névből származik, amelynek jelentése: „Isten kegyelmes” vagy „az Úr megkegyelmezett.

Ez az ünnep és ez az igevers együtt egy mély igazságot hordoz mindannyiunk számára: nem véletlenül vagyunk a világon. Nemcsak a szüleink álma vagy a véletlen biológiai történések következménye vagyunk, hanem Isten szándékának, szeretetének, hívásának gyümölcsei.

Isten már az anyaméhben ismer minket, és a nevünkön szólít. Ez a név nem csupán egy szó, amivel mások hívnak minket, hanem identitásunk mély rétege, amit Ő a tenyerébe írt (vö. Iz 49,16). Minden sebzettségünkkel együtt hordoz minket, mint Jézus a keresztet. Nincs olyan rejtett rész bennünk, amit Ő ne ismerne, és ne szeretne bennünk.

Isten nem fordul el a sebzett részeinktől sem. Sőt a gyengeségünkben és bűneinkben van hozzánk a legközelebb. Ő hordoz minket, nemcsak akkor, amikor erősek vagyunk, hanem akkor is, amikor gyengék, sebzettek, fáradtak vagy összetörtek vagyunk.

💡 Bátorítás a mai napra: Édesanyád méhében Téged is neveden szólított és azóta is hív. Nem szükséges hangos prófétának lenned, mint János. Az életednek célja van. Nevedet már régen kimondta Valaki, aki örökre szeret.

🕊️ Ma állj meg egy percre. És engedd, hogy Isten újra kimondja a nevedet – szeretettel, gyöngéden, bizalommal.

Kedves Testvérek!A nyári szünet előtti utolsó „Evezz a mélyre” imaest!📅 Időpont: június 19., csütörtök, 19:00📍 Helyszín:...
17/06/2025

Kedves Testvérek!

A nyári szünet előtti utolsó „Evezz a mélyre” imaest!
📅 Időpont: június 19., csütörtök, 19:00
📍 Helyszín: Öreghegyi templom, Székesfehérvár

Pünkösd után, a Szentháromság ünnepét követően, amikor már minden a nyári tervekről és a pihenésről szól… Ilyenkor különösen nagy szükségünk lehet egy lelki felfrissülésre, egy kis oázisra, ahol tényleg megállhatunk – és megérinthet minket Isten szeretete

✨ Tanítás
Az este elején Tamás atya vezet bennünket – mélyre hív, a tanítványság titkába.

Miért épp Pétert szólította meg Jézus? Miért az ő csónakjába szállt be?
Mit üzen ez nekünk ma – akik talán már követjük Őt, vagy még csak keresgéljük az utat Hozzá?

Lehet, hogy az este végére benned is megszületik egy személyes küldetés – a nyárra vagy egy új életszakaszra. Ez az alkalom lehet egy fordulópont, megerősítés vagy új kezdet.

🎶 Dicsőítés
A Spiritus zenekar vezetésével emeljük szívünket Istenhez – szabadon, örömmel, hálával.
Ez az a dicsőítő jelenlét, ami megérint, felemel, és amit sokszor napokig magunkkal hordozunk.

🙏 Közbenjáró ima
A közbenjáró imaszolgálat során több közösség összefogásával lesz lehetőség személyes imát kérni. Imádkozunk azokért, akik döntéshelyzetben vannak, testi-lelki gyógyulásra vágynak, hálát hordoznak a szívükben, vagy éppen az Atya akaratát keresik az életükre nézve.

🥨 Agapé
Az estét közös szeretetvendégséggel zárjuk – lehetőség lesz beszélgetni, találkozni, osztozni az örömben, és együtt hálát adni az este ajándékaiért.

Ha még nem voltál ilyen alkalmon – gyere bátran!
És ha van olyan ismerősöd, aki keresi Istent, vagy egyszerűen csak vágyik békére, gyógyulásra, megerősítésre – hozd el! Lehet, hogy pont erre van most szüksége.

Töltsük meg a templomot – és főleg a szívünket!

Szeretettel, az Effeta Közösség

A Főegyházmegye segédpüspökei ezzel a felajánló imával már többször felajánlották Budapestet, Magyarországot, a magyar n...
11/06/2025

A Főegyházmegye segédpüspökei ezzel a felajánló imával már többször felajánlották Budapestet, Magyarországot, a magyar népet, a magyar Egyházat, közösségeinket és családjainkat Jézus szenséges és Irgalmas Szívének, Szüz Mária Szeplőtelen és Fájdalmas Szívének. Szabadon imádkozható.

Minden kedves Testvérünknek nagyon boldog és békességes Új Évet kívánunk.Bármit is hoz a jövő, kiválasztottak vagytok és...
31/12/2024

Minden kedves Testvérünknek nagyon boldog és békességes Új Évet kívánunk.
Bármit is hoz a jövő, kiválasztottak vagytok és mint Isten gyermekei a tejes gazdagság és kegyelmek örökösei.

18/12/2024

2024. december 21 szombat
Szeretettel hívunk és várunk az Öreghegyi 24 órás szentségimádás keretében
Márival Jézushoz szentségimádásre az Effeta közösséggel.

⛪Helyszín: Székesfehérvár, Öreghegyi Magyarok Nagyasszonya Templom, Budai út 224.
⏰Időpont: 2024. december 21. szombat

📢 24 órás szentségimádás:
⛪szombat reggel 6:30-tól vasárnap reggel 7:30-ig folyamatos szentségimádás 24 órán át az Öreghegyi Plébánia közösségeivel.

🙌 szombat 6:30 - 7:30-ig zenés Imareggeli az Effeta Közösséggel.
🙌 szombat 19:00 - 20:00 Máriával Jézushoz Szentségimádás, az Effeta közösséggel és a Spiritus zenekarral.
😇szombat 20:30 - vasárnap 7:30 ig csendes szentségimádás.

"Reményben derűsek, a nyomorúságban béketűrők" volt a témája az Öreghegyi Plébánián működő közösségek szervezésében nov....
05/12/2024

"Reményben derűsek, a nyomorúságban béketűrők" volt a témája
az Öreghegyi Plébánián működő közösségek szervezésében nov. 30-án közösen megélt Adventi lelki napnak.
A templom teljesen megtelt az érdeklődőkkel, hogy közösen elmélkedjenek az advent üzenetéről. Dr. Martos Balázs püspök atya, a Papnevelő intézet Rektora és egyetemi tanára, a keresztények reményéről tanított, amely nemcsak a szívekhez, de a lélek mélyéhez is szólt.
„Amikor fáradtak vagyunk, amikor életünk megszokott keretei eltűnnek, érzéseink kiabálni kezdenek – akár egy kisgyermek. Meg kell hallgatnunk őket, hogy elcsendesedjenek” – osztotta meg gondolatait az atya. Az emberek figyelmesen hallgatták, miközben szavai a saját mindennapi harcainkhoz szóltak. A belső békéről és a reményről szóló gondolatok, amelyek olykor egy elveszett világban látszanak halványnak, itt új erőre kaptak. „Amire figyelsz az felerősödik! Amire odafigyelünk az megmutatja formáját, erejét. Ha a jóra figyelünk, akkor a jó erősödik. Figyelmünket fordítsuk oda, ahol ÉLET fakad”.
Balázs atya a Római levélből idézte Pál apostol szavait: „A reményben legyetek derűsek, a nyomorúságban béketűrők.” Meggyőződéssel beszélt arról, hogy a keresztény remény nem csupán egy érzés, hanem egy erőforrás, amely megtart a legnehezebb pillanatokban is. „A remény nem csal meg bennünket” – mondta mosolyogva, miközben a hívek csendben magukba szívták a szavait.
Az atya külön kiemelte, hogy a hit és a remény célja nemcsak az üdvösség elérése, hanem az egymás iránti szeretet és elfogadás erősítése. „Szükségünk van egymásra, mindannyiunknak megvan a maga helye és szerepe” – hangsúlyozta. Egy apró, kedves történetet is megosztott arról, hogyan segítettek a közösség tagjai egy helyi kolduson, akinek jelenléte egyszerre kihívás és áldás volt számukra.
A templom falai között elhangzott gondolatok emlékeztettek arra, hogy a mindennapi küzdelmek és próbatételek között is ott van az a csendes, de szilárd hit, amely a szeretetben gyökerezik. Az üzenet nemcsak a templomban ülőket, hanem mindenkit megszólíthat, aki néha reménytelenségben találja magát: a fény mindig utat tör magának, ha figyelünk rá. A legkisebb jónak, legkisebb szeretetnek is van értelme.
A Lelki nap imahátteréhez a hajnali hidegben Bodajkról útra kelő zarándokok is hozzájárultak, hordozva imaszándékainkat és felajánlva lelki gazdagodásáért.
A találkozón lehetőség nyílt szentgyónásra is, így a résztvevők lélekben megújulva, tiszta lélekkel kezdhették meg az adventi készülődés időszakát.
A Spiritus Dicsőítő Zenekar szívből jövő, lélekemelő énekei és zenei aláfestései még inkább elmélyítették a jelenlévők Jézussal való találkozását. A zenekar dallamai megérintették a szíveket, a közös ének pedig olyan bensőséges szeretetteli légkört teremtett, ahol a Lélek öröme szinte tapinthatóvá vált.
Megható pillanatot élhettünk meg együtt, amikor az egyházközségben működő csaknem 40 közösség képviselői egy-egy mécsest helyeztek az oltárhoz a felajánláskor.
Az alkalom végén mindenki húzhatott egy igekártyát, valamint egy jócselekedetre való meghívót is, amely az adventi időszakban tovább mélyítette az esemény üzenetét.
A találkozó hálaadó énekkel zárul. A hívek egy áldó énekkel közösen köszönték meg Püspök atyának a szolgálatát, aki mosolyogva és alázattal fogalmazott: „Ez az áldás zuhany, árassza rátok is Isten kegyelmét.”
Az alkalom végén Balázs atya derűs mosollyal zárta szavait: „A szeretet olyan tűz, amelyet mindenkit melegebbé tesz. Hordozzuk ezt a tüzet egymásnak, és találjunk békét abban, hogy a reményben mindig van miért örülnünk.”
Ezekkel a szavakkal nemcsak a templom, de a jelenlévők szíve is megtelt. A szervezők és a résztvevők a Lélek Reményével búcsúztak el egymástól, áldást kérve mindenkire, aki részt vett a találkozón. A hazainduló hívek arcán ott tükröződött valami: a remény, amely átragyog a sötétségen. Szeretetben és hitben megerősödve indult útnak a résztvevők, hogy az adventi időszak minden napján világosságot vigyen a világba.
A találkozó lelki része után a szervezők a templom melletti közösségi terembe agapéra hívták a résztvevőket. Az agapé előkészítésében a plébánia Antiochia közösség fiataljai és a helyi Caritas szolgálói vettek részt. Ezúton is hálás köszönet szolgálatukért és minden felajánlásért, hiszen rengetegen sütivel, szendviccsel, itallal járultak hozzá a közös együttléthez.
Reményteljes adventi készülődést kívánunk minden kedves Testvérünknek!
Akik most nem voltak velünk, legközelebb a nagyböjtben lesz lelki nap.
Rumszauer Péter
Fotók: Berta Gábor

06/12/2023

Adventi lelki nap

Szombaton délután egy igazi öröm ünnepre telt meg az öreghegyi templom. Családok, fiatalok és idősek együtt vettek részt az Effeta közösség által szervezett egyházközségi lelki délutánon.
Lehetőség volt a szentgyónás elvégzésére, de legfőképp az öröm megélésére, hiszen erre hívott mindenkit dr. Fábry Kornél püspök atya a Szentségimádásban, a tanításában és a szentmisében is. Rávilágított, a keresztényi ember örömforrására, és az ezt akadályozó tényezők felismerésének fontosságára. A nap végén meleg tea mellett igazi beszélgetésekkel és jó kedvvel zárult a program.
Ezúton is köszönjük az Effeta közösség és Fábry Kornél püspök atya szolgálatát, köszönjük a zarándokcsoportnak a háttérimaszolgálatként vállalt Bodajk-Székesfehérvár zarándoklatot.

Gábor atya zseniális tanítása a Effeta Katolikus Karizmatikus Közösség nyitott alkalmán
29/11/2023

Gábor atya zseniális tanítása a Effeta Katolikus Karizmatikus Közösség nyitott alkalmán

"Evez a mélyre" Dicsőítő est a Székesfehérvári Öreghegyi Plébánián 2023.11.16.-én a Effeta katolikus karizmatikus közösség szervezésében. Szer...

Cím

Öreghegy, Budai út 224
Székesfehérvár
8000

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Effeta Katolikus Karizmatikus Közösség új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Effeta Katolikus Karizmatikus Közösség számára:

Megosztás