12/05/2026
Egyházközségi ministráns találkozót szervezünk az Öreghegyi Plébánián 2026.10.10-én szombaton, melyre szeretettel hívunk és várunk mindenkit, aki Glósz Ervin, Tornyai Gábor, vagy Ugrits Tamás plébánosatyák papi szolgálata alatt az Öreghegyi Templomban ministrált. Jelentkezés és további részletek hamarosan.
SZENTLECKE Szent Pál apostolnak a korintusiakhoz írt első leveléből
Testvéreim!
Senki sem mondhatja magától: ,Jézus az Úr!”, csak a Szentlélek által.
A lelki adományok ugyan különfélék, a Lélek azonban ugyanaz. A szolgálatok is különfélék, de az Úr ugyanaz. Sokfélék a csodajelek is, de Isten, aki mindenben mindent véghezvisz, ugyanaz. A Lélek ajándékait mindenki azért kapja, hogy használjon vele.
A test ugyan egy, de sok tagja van. A testnek ez a sok tagja mégis egy test. Így van ez Krisztussal is. Mi ugyanis mindnyájan egy Lélekben egy testté lettünk keresztségünk által: akár zsidók, akár pogányok, akár rabszolgák, akár szabadok vagyunk. Valamennyiünket ugyanaz a Lélek töltött el.
Ez az Isten igéje.
1Kor 12,3b-7.12-13