19/05/2025
„vendégek vagyunk a világban“
Nemrég hunyt el 56 évesen. dr. Orvos Levente Gábor katolikus pap, aki egy, a Velencei templomban elhangzott beszédével iniciálta a kérdést: Ha az 1938-as Budapesti Euharisztikus Kongresszus Dunai Úrnapi vizi körmenetét a Duna két partján tömegek követték, vajon hányan jönnének a Velencei tavon rendezett hasonló eseményre 2025-ben?
Megismerve Levente atyát, sokoldalú ember képe körvonalazódott, egy „origonál“, egyedi gondolkozású valaki. Általam hallott beszédei sosem voltak átlagosak. Nemrég fedeztem fel és olvastam a „Test és Lélek metafizikája“ című könyvét, (Kairosz Kiadó 2015, írta Orvos Levente).
Utólag tudtam meg, már okleveles építészmérnök képzettséggel bírt, amikor az Úr hívását meghallotta és pap lett.
Amikor megkerestem ötletemmel: miért nem szervezünk mi is, „itt és most“, a Velencei tavon egy Úrnapi vizi körmenetet … azt mondta, „Próbáljuk meg, megkérdem plébánosunkat, Ö a főnök“.
Igy is lett, Norbi atya azonnal mögé állt a kezdeményezésnek. Dolgozni kezdtünk az „Úrnapi vizi menet a velencei tavon“ esemény realizálási lehetőségének vizsgálatán. Egyszercsak hiába hívtam, írtam sms-t Leventének … nem reagált. Norbert atyától tudtam meg, korházba került.
Időközben bizonyossá vált, az Úr közbeszólt, Levente atya már „csak“ lelkileg támogatja a Velencei Vizi Úrnapi körmenetet, Ő maga, már megtért teremtőjéhez, az Úrnál van.
Mi, kik itt vagyunk és hisszük, létezik az Úr, adjuk jelét vizi menetünkkel hitünknek. (www.lake-procession.hu)
Légy részese 2025. június 22.-én a 14 órakor induló Úrnapi vizi menetünknek a Velencei tavon! Jelezd részvételi szándékodat a www.lake-procession.hu oldalunkon.
Vezérhajónkat követheted gyalogosan vagy kerékpárral az evezőpálya mentén.
Vizi alkalmatosságoddal, - legyen az sajátod vagy bérelt - a Sukorói kikötő elől indulva, az evezőpálya mentén a Velencei Északi strandi kikötőig tervezünk haladni. Reméljük, hogy alkalmas időjárás lesz, eljössz és hivod az arra érdemeseket.
Velence Római Katolikus Plébánia
nevében Temesfői Pál