23/02/2026
Nagyböjt 1. vasárnapja
----
Legnagyobb ünnepünkre, a Húsvétra való felkészülés időszakában vasárnaponként az evangéliumok tematikája is segít bennünket, Krisztust kereső híveket abban, hogy a lelkünk megtisztuljon, mindinkább befogadhassuk azt a tanítást, ami feltölt minket, kijelöli az utunkat. Az Úr Jézus megkísértéséről szóló üzenet segíthet a bűnbánattartásban. Ha észrevesszük, hogy bűnbe vitt a kísértő, a szentgyónás által újra ragyogóvá válik a lelkünk. A mai evangélium kijelöli azt az utat, amely az állhatatosság, a hűség és a kitartás. Nem tűnik mindig széles sztrádának, de az üdvösségre vezet.
2026. 02. 21. - HÍRDETÉSEK
1. Ma országos gyűjtést tartunk a katolikus iskolák javára, hálásan köszönjük adományaikat!
2. Február 27-én (péntek) 17.15-kor a Szent Imre templomban „Mindenki keresztútja” lesz, melyre mindazok jelentkezését várjuk a sekrestyében kitett lapon, akik szívesen felolvasnának egy-egy stációnál. Az állomások szövegét el is lehet vinni a sekrestyéből.
3. Február 28-án (szombat) 7.30-tól havi takarításra várunk segítőket a Jézus Szíve templomba.
4. Február 28-án (szombat) 8.00 órától 12 órás szentségimádás lesz a Szent Imre templom kápolnájában, melyre szentségőrzők jelentkezését várjuk a sekrestyében kitett lapon. 9.00-10.00 óráig a „Biblia 365” kihívásban részt vevő szentírás-olvasókat taizé-i énekekkel kísért biblikus szentségimádásra várjuk.
5. A jövő vasárnap, március 1-jén 17.00 órától gyónási lehetőség lesz a Szent Imre Plébánián.
6. Továbbra is kapható a hátsó asztalnál Bodó Mária: „Via Dolorosa” c. keresztúti gyűjteménye 400 Ft-os áron.
7. Szeretettel kérjük, hogy a bérmálkozók közül azok, akik még nem kapták meg a bérmálási adatlapokat, a sekrestyében mihamarabb vegyék át, mert a leadási határidő április 19!
8. Idén újra megszervezésre került a „40 nap az életért” imaséta a megfogant életekért a Soproni Kórház területén. Február 24-től március 24-ig minden kedden 15.00 órakor a kórházkápolnától indul a séta, miközben rózsafüzér-imádság lesz, 15.30-kor pedig − visszaérve a kápolnához − szentmisével zárul az alkalom. Szeretettel várják mindazokat, akik szeretnének azért imádkozni, hogy minden magzat megszülethessen.
9. Az Egyházmegyei Családtáborba, melyet 2026. július 8-12-ig szervezünk a kőszeg-hegyaljai Velem községben, továbbra is várjuk a jelentkezéseket a honlapunkon található regisztrációs űrlapon keresztül. A színvonalas előadókkal és programokkal teli tábor minden jelentkező számára kedvezményes, hiszen a Győri Egyházmegye nagymértékben támogatja. Részletek a kitett plakáton és plébániánk honlapján olvashatók.